Zamrzavanje kanala na Samsung DSR 9500 VIA CI

Fidelito_Castro

Obećava
Poruka
62
Pozdrav svima!

Naime imam problema prilikom otvaranja paketa Premiere i Polsat.Prilikom otvaranja kanala iz ovih paketa slika nakon nekih 5 sekundi zamrzne i izadje na risiveru poruka da ubacim "Pametnu karticu"...Posto nemam nimalo iskustva molio bih vas za pomoc?

Prekljuce sam ubacio preko Samsung DSR Studio 1.4 , Samsung DSR9500 RVGOLD v.8.2 u risiver i nakon toga sam ubacio odgovarajuce kljuceve(Gold ram.bin) i sve je funkcionisalo besprekorno.Mogao sam da gledam kanale iz Premiere i Polsat paketa...

Medjutim danas resih da ubacim nove kljuceve(Glod ram) u Samsung i tu nastadose problemi...odnosno sa njima mi dolazi do zamrzavanja slike.

Jezik risivera je podesen na engleski...

Zaista bih bio zahvalan na nekom savetu...
 
Pozdrav svima!

Naime imam problema prilikom otvaranja paketa Premiere i Polsat.Prilikom otvaranja kanala iz ovih paketa slika nakon nekih 5 sekundi zamrzne i izadje na risiveru poruka da ubacim "Pametnu karticu"...Posto nemam nimalo iskustva molio bih vas za pomoc?

Prekljuce sam ubacio preko Samsung DSR Studio 1.4 , Samsung DSR9500 RVGOLD v.8.2 u risiver i nakon toga sam ubacio odgovarajuce kljuceve(Gold ram.bin) i sve je funkcionisalo besprekorno.Mogao sam da gledam kanale iz Premiere i Polsat paketa...

Medjutim danas resih da ubacim nove kljuceve(Glod ram) u Samsung i tu nastadose problemi...odnosno sa njima mi dolazi do zamrzavanja slike.

Jezik risivera je podesen na engleski...

Zaista bih bio zahvalan na nekom savetu...

Vrati stare kljuceve pa ako nemrzne znaci da su ovi novi kljucevi lose uradjeni, a ako ti mrzne i sa starim promeni sw jer nesto nije kompitabilno.
 
Vratio sam stare kljuceve,koji su pre neki dan funkcionisali odlicno, ali opet ista situacija.
Naime,nakon otprilike 6-10 sekundi gledanja na svakom kodiranom kanalu slika zamrzava...

Jedan drugar mi rece da su mozda u pitanju kondenzatori na tuner-u,pogotovo sto mi je risiver stojao oko 2 god. u ormaru - mislio sam da je neupotrebljiv :p...Tokom mog razgovora sa njim,ja mu kazem da je apsurdno da risiver FTA kanale dekodira,onako kako treba, a da slika na kodiran kanalima zamrzava...

Posto se tu nismo slozili, hteo bih da vas pitam da li je moguce da su u pitanju kondenzatori iako mi risiver odlicno dekodira FTA kanale - mada sam ja mislim da 99,99% nisu stradali kondenzatori?

Vrati stare kljuceve pa ako nemrzne znaci da su ovi novi kljucevi lose uradjeni, a ako ti mrzne i sa starim promeni sw jer nesto nije kompitabilno.

Koji sw mi preporucujes da ubacim...da li je funkcionalan Samsung DSR9500 RVGOLD v.8.1 ?
 

Back
Top