USA

gost 149895

Zainteresovan član
Poruka
108
Zanima me kakav je život u USA?Može li mi neko opisati kako je tamo(ko živi ili je živeo tamo)?Ne planiram da se odselim odavde,nego me samo zanima kako je tamo.Da li je istina da su tamo loši uslovi za život?Da li je istina da je tamo sve najgore što postoji u čovenčanstvy?
 
Pitanje ti je malo preopsirno, ali hajde da pokusam da odogvorim...

Zanima me kakav je život u USA?

Zivot je onakav kako se snadjes. Imas ljudi koji peru sudje za zivot za par dolara na sat, a imas ljude koji rade na pozicijama koje nude 50+ dolara na sat. Kakav je zivot, zavisi kako se snadjes.
Ako dodjes ovde na crno, mozes ocekivati da radis neki slabo placen posao sto povlaci da ne mozes ziveti u "boljem" kraju, ne mozes ici na godisnji, ne mozes da priustis mnogo sto-sta... kao i bilo gde drugde.
Ako dodjes legalno (imas dozvolu za rad), imas obrazovanje, nadjes posao u struci gde se fino zaradjuje, mozes ziveti u boljem kraju, ides na godisnji gde god pozelis, mozes da kupis sta god ti treba...

Da li je istina da su tamo loši uslovi za život?Da li je istina da je tamo sve najgore što postoji u čovenčanstvy?

Sto se uslova tice - ima svega... a ako ti dodjes u USA, kako ce ti biti (dobro/lose), zavisi kako se snadjes (kao sto sam vec gore spomenula).
Da li je u USA sve najgore? Sta je po tebi najgore sto postoji u covecanstvu? Odakle si dobio svoje utiske/pitanja o Americi... Iz filmova? Nece niko snimati filmove o tome kako neko ima porodicu, ide na posao, radi... vraca se kuci, jede, provodi vreme sa porodicom, spava... budi se ujutru, spremi se i ide na posao... i opet sve iz pocetka... bio bi to dosadan film, zar ne?

Hoces moje iskustvo? Amerika pruza finansijske mogucnosti koje u Srbiji nisu moguce...
Dosla sam 2005. u USA kao student na masters studije. 2006 sam pocela raditi (praksa), a posle sam dobila stalan posao... nakon godinu/godinu i po dana rada sam imala radnu dozvolu, svoj stan, auto (na kredit, doduse, ali otplacujem rate redovno), bila sam na 2 godisnja (putovanja od 300+ kilometara avionom i provela sam 7+ dana), kad odem u prodavnicu da kupim hranu - ne gledam cene, gledam samo da li mi se to jede i stavljam u korpu... izdrzavam sebe i saljem novac kuci roditeljima...
 
Izvini što ti nisam do sada odgovorio,imam neke obaveze.Nego,mislio sam da li su tamo ljudi nenormalni u smislu da ima puno nasilja,da su mentalno zaostali i da su dosta debeli?
 
Izvini što ti nisam do sada odgovorio,imam neke obaveze.Nego,mislio sam da li su tamo ljudi nenormalni u smislu da ima puno nasilja,da su mentalno zaostali i da su dosta debeli?

Odakle ti to? Iz nekih kriminalistickih filmova/serija?
Ljudi ko ljudi... Nije da nema, ali zar nema svugde? Zar u Srbiji nema nasilja, mentalno zaostalih i debelih ljudi?
 
:neutral:Izini molim te,landlord,kome je dosadno i ko provocira?!Ja odgovaram kada stignem pošto imam neke privatne obaveze.Nisam primoravao nikoga na ovaj post.zar ne?
 

Back
Top