Simonija ..naplaćivanje Svetih Tajni vs klir SIPC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
6.117
...Dolaskom patrijarha Germana u SPC ulazi kadar KPJ i priključuje svoje sisaljke na srpsku dušu i srpski džep.Naplaćivanje Svetih Tajni je smrtni greh sveštenika,episkopa...prosto to je zabranjeno...i ako pitate običnog srbina ne opterećenog autoritetima egoističnog klira SPC-a zašto ne ide u Crkvu...odgovoriće neću da idem kad su popovi veći gršnici od mene...istina je da su nekada klir pravoslavne Crkve bio oličenje vrlina ,morala i molitvenosti ao i milosrđa i da danas bembare i audi su znak raspoznavanja obrijanih,talijano obučenih popova..ali ne znamo da njih nema ko da nauči drugačijem...sve u zlu leži...pa šta da radimo....
Sa druge strane klir SIPC (ziloti) ne da ne naplaćuju već pomažu sirotima...
 
Ево једно питање за Стефана.
Например, неко или ја, хоћу да се крстим код вас. И сад, да имам доста пара дао бих, али немам. Шта да радим? А например срамота ме да не дам ништа или нешто мало. Јел би било довољно например 1000 динара да приложим за крштење?
Како то иде код вас?
У СПЦ кад се заврши крштење одмах се иде код попа да те одере по званичној одређеној цени, неких 4000 динара, и још приде платиш још ако хоћеш да ти пева хор, и још поп каже да можете да дате још ако хоћете да приложите (мало им и 4000 динара), а да не говоримо да су сахране и венчања 8000 динара (100 евра), па онда свећење водице два пута годишње (пред Славу и Васкрс) по неких 500 динара најмање, па резање Славског колача исто тако, итд.).

Како је Стефане то код вас регулисано?
 
Ево једно питање за Стефана.
Например, неко или ја, хоћу да се крстим код вас. И сад, да имам доста пара дао бих, али немам. Шта да радим? А например срамота ме да не дам ништа или нешто мало. Јел би било довољно например 1000 динара да приложим за крштење?
Како то иде код вас?
У СПЦ кад се заврши крштење одмах се иде код попа да те одере по званичној одређеној цени, неких 4000 динара, и још приде платиш још ако хоћеш да ти пева хор, и још поп каже да можете да дате још ако хоћете да приложите (мало им и 4000 динара), а да не говоримо да су сахране и венчања 8000 динара (100 евра), па онда свећење водице два пута годишње (пред Славу и Васкрс) по неких 500 динара најмање, па резање Славског колача исто тако, итд.).

Како је Стефане то код вас регулисано?

kod njih je kolko dash ;)
josh su malobrojni pa zbog marketinga :D
 
El mogu ja malo da pričam o automehaničarima?
Fala. :mrgreen:
Elem, imam ja svog majstora. Čarobnjak. Recimo, dovezem auto zbog kočnica, a on ćuti, sluša kako radi motor, pa kaže:
- Da menjaš lagere na anlaseru. - otvori i stvarno treba da se menja.
I normalno, dere. Može mu se.

A imam i komšiju koji se razume u svašta. Taj navali da mi "sredi kočnice". Zapravo je dobar majstor za knjigovođu. Al je problem što neće da naplati.
I tako sam se uštedeo na kočnicama, a pola alata mi kod njega po dvorištu, njegova deca mi utabala travnjak kao krdo bizona, bilo kad sam cepao novine za WC jer njegova žena stalno zaboravlja da kupi toalet papir, pa se zajmi. Ono, zaboravlja i da vrati, što jes jes.

I nekako mi dođe jeftinija prva varijanta.
Eto tolko, izvinte... :rumenko:
 
Питање за Стефана ИПХ:
1. Брате дуго се нисмо видели, зашто, који су твоји одговори на то, паре за пиво држим у џепу и већ су се угрејале. Ово питање већ дуго желим да ти поставим а ти ми још ниси одговорио-али превидећу то - нема везе - није фрка -ја сам стрпљив човек, могу још да чекам, чекаћу још.
2.У поседу сам књиге 1000 зашто 1000 тоза, неке одговоре ми је покидао пас, а нека питања су ми изшврљала деца, молим да ми те одговоре пошаљеш поштом а не путем мејла да неко неби добио одговоре без куповине књиге, а питања можеш поставити овде није фрка. Наравно очекујем да знаш на која питања и одговоре мислим у супротном ћу те сматрати за једног крајње неодговорног лика који се уопште не залаже за своје спасење и нпредак друштва.
3. Ово питање није свачије очи али пошто још нисам научио да шаљем оне приватне поруке поставићу га овде .
МОЛИМ ШТО ХИТНИЈЕ ОДГОВОРЕ СА ВИДЕО СНИМЦИМА , НАВЕДЕНИМ КЊИГАМА СТРАНАМА И СЛ. АКО ОДГОВОРИ НЕ БУДУ У ИСТОМ ФОНТУ КАО И ПИТАЊА ОДГОВОРЕ ЋУ СМАТРАТИ НИШТАВНИМ-АКО НЕ БУДУ ЋИРИЛИЦОМ РАЗБИЋУ КОМПУЈТЕР. свако добро!
 
..istina je da su nekada klir pravoslavne Crkve bio oličenje vrlina ,morala i molitvenosti ao i milosrđa i da danas bembare i audi su znak raspoznavanja obrijanih,talijano obučenih popova..

popularni mit... blagočestivo sveštenstvo 19.veka, pobožan narod koji živi u zadrugama u porodičnoj slozi i blagoljepiju..... ma nije, nego... lepo je romantičarski maštariti o tom vremenu...

e, da nam je u tim "nekada" vremenima klir i narod bio tako primeran, ne bi nam se komunizam tako dobro primio... bilo plodno tle...
 
Poslednja izmena:
...Dolaskom patrijarha Germana u SPC ulazi kadar KPJ i priključuje svoje sisaljke na srpsku dušu i srpski džep.Naplaćivanje Svetih Tajni je smrtni greh sveštenika,episkopa...prosto to je zabranjeno...i ako pitate običnog srbina ne opterećenog autoritetima egoističnog klira SPC-a zašto ne ide u Crkvu...odgovoriće neću da idem kad su popovi veći gršnici od mene...istina je da su nekada klir pravoslavne Crkve bio oličenje vrlina ,morala i molitvenosti ao i milosrđa i da danas bembare i audi su znak raspoznavanja obrijanih,talijano obučenih popova..ali ne znamo da njih nema ko da nauči drugačijem...sve u zlu leži...pa šta da radimo....
Sa druge strane klir SIPC (ziloti) ne da ne naplaćuju već pomažu sirotima...

"Bože, hvala ti što nisam kao drugi ljudi, razbojnici, nepravednici, preljubočinci ili kao ovaj carinik ovde...."
 
popularni mit... blagočestivo sveštenstvo 19.veka, pobožan narod koji živi u zadrugama u porodičnoj slozi i blagoljepiju..... ma nije, nego... lepo je romantičarski maštariti o tom vremenu...

e, da nam je u tim "nekada" vremenima klir i narod bio tako primeran, ne bi nam se komunizam tako dobro primio... bilo plodno tle...

Svaka ti je kao u Njegoša. :ok:
Treba čitati Jašu Tomića, pa se uveriti čime su se sve bavili sveštenici i vladike SPC.
 
...Dolaskom patrijarha Germana u SPC ulazi kadar KPJ i priključuje svoje sisaljke na srpsku dušu i srpski džep.Naplaćivanje Svetih Tajni je smrtni greh sveštenika,episkopa...prosto to je zabranjeno...i ako pitate običnog srbina ne opterećenog autoritetima egoističnog klira SPC-a zašto ne ide u Crkvu...odgovoriće neću da idem kad su popovi veći gršnici od mene...istina je da su nekada klir pravoslavne Crkve bio oličenje vrlina ,morala i molitvenosti ao i milosrđa i da danas bembare i audi su znak raspoznavanja obrijanih,talijano obučenih popova..ali ne znamo da njih nema ko da nauči drugačijem...sve u zlu leži...pa šta da radimo....
Sa druge strane klir SIPC (ziloti) ne da ne naplaćuju već pomažu sirotima...

Đavo se svugde ušunjao, ne treba očekivati da nije i u crkvu.... z;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top