Zima, zima e pa sta je

esperanca137

Iskusan
Poruka
6.368
Posto nam je leto uveliko zbrisalo,a zima se bezobrazno smeje u nasim kucama ....
Nego,da ne duzim.
Moj sincic jako nemirno spava,nogice cas tamo-cas vamo,cebence uvek greje samo zeku i mecu,a on zebe svaku noc.
Da li ste kupili dzacic za spavanje vasoj bebi i ako neko ima iskustva sa njim bilo bi lepo da nam napise ( jos ako zna gde ima to cudo da se kupi i koja mu je cena:heart:).
Zahvaljujem u napred:bye:
 
Моји су спавали у џаковима, или у оној постељини која има део да увучеш бебу унутра.
Али ти нисам од помоћи, то је било јааако давно, само ето, причам. :)
 
Džakčić za spavanje je bio super za moje klince. Bilo ih je u svim većim radnjama za decu. Ne sećam se više koliko su koštali, znam da nije bilo preskupo. Ako baš i ne možeš da ga nadješ, napravi ga sama od nekog starog jorgana.
U svakom slučaju, bitno je da u donjem delu bude komotniji, da klinče može slobodno da vitla nogama.
 
Posto nam je leto uveliko zbrisalo,a zima se bezobrazno smeje u nasim kucama ....
Nego,da ne duzim.
Moj sincic jako nemirno spava,nogice cas tamo-cas vamo,cebence uvek greje samo zeku i mecu,a on zebe svaku noc.
Da li ste kupili dzacic za spavanje vasoj bebi i ako neko ima iskustva sa njim bilo bi lepo da nam napise ( jos ako zna gde ima to cudo da se kupi i koja mu je cena:heart:).
Zahvaljujem u napred:bye:

Da. jos prosle zime. Imamo i "prolecnu" varijantu i nama je nezamenjiv jer cebence ne opstaje. Mi smo doduse kupili dzak koji je kostao ko Svetog Petra kajgana (mama nije dobro pogledala cenu pa je bilo sramota na kasi da se predomislja), tako da ti to ne preporucujem. Imas u Turbo Limacu pristojne dzakcice, ne znam koliko kostaju.
 
Neki su mi roditelji pricali da su im se deca izvlacila iz dzakcica,pa sam sad neodlucna.
Ovaj moj mali je ko Hudini.Razveze se dok si reko keks i eto ga stoji na stolici za hranjenje ili kolicima.A tek ako su mu nozice sputane.Odmah sledi dernjava sa visokim CCCCC
 
Razveze se dok si reko keks i eto ga stoji na stolici za hranjenje ili kolicima.A tek ako su mu nozice sputane.Odmah sledi dernjava sa visokim CCCCC
Zato mu izaberi malo komotniji, da mu ne bi smetao. A to što će da se izvlači iz džakčića, za to ti je jedini lek strpljenje - neke stvari jednostavno moraš da istrpiš, neko vreme moraš noću da ustaješ, a za koju godinu sam će da vodi brigu o sebi...
 
Моји су имали џакове са рукавима, који се скидају по потреби, ми смо их скидали, да не буду као у скафандеру.
Из таквих се џакова не могу извући.

Можда не треба овде да постујем, стварно немам појма где их има и какви су, али ови су били супер!
 
Neki su mi roditelji pricali da su im se deca izvlacila iz dzakcica,pa sam sad neodlucna.
Ovaj moj mali je ko Hudini.Razveze se dok si reko keks i eto ga stoji na stolici za hranjenje ili kolicima.A tek ako su mu nozice sputane.Odmah sledi dernjava sa visokim CCCCC

Džak imaš da kupiš u svakoj bolje opremljenoj radnji bebi opreme i nije skup.
A što se tiče Hudinija i ja ga imam, strašno je nemiran i ne voli ništa da ga sputava takođe. Pošto to podrazumeva i bilo koju prekrivača jedino rešenje je bio džak.
A ja sam našla rešenje za Hudinija: rašila sam mu dno da mu noge budu napolju pa se više ne buni. Džak mu se digne do dupeta, ali leđa su ušuškana i nema zime.
Ništa drugo nije pomoglo, nema teorije da ga pokrijem, a kamoli da celu noć bude pokriven.
Svaka čast onome ko je izmislio džak, a meni svaka čast što sam ga unapredila za male Hudinije :mrgreen:
 
Espi mi već duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo koristimo džakčić za Gabriela...imamo 3 varijante,jedneprolećne od tankog frotira,koji možeš i leti koristiti,ipak ni tada nije dobro da mu leđa budu otkrivena,onda imamo jedan od debljeg frotira koji koristimo upravo sada na putu,a verujem i kod kuće...i imamo jednu za zimu,koja je baš debela kao skafander,ali nema rukave,nego samo kao bretele,tu provučeš rukice,i tako one ostanu slbodne,a dole ima sasvim dovoljno prostora da se komeša dok spava,da se prevrće,mlatara nogicama...ja mislim da je džak super rešenje za decu....u Aksi imaš da kupiš,ako se dobro sećam taj od debljeg frotira je koštao oko hiljadu dinara...možda nešto manje...ebi ga,ne sećam se više..
 
A jel ih pokrivate i preko dzaka? Ja sve nesto mislim da je rano i ako ga sad tako utoplim sta cu raditi kad stvarno dodje zima? A opet kada ga uzmem iz kreveta uopste nije toliko topao i izgleda da treba da ga jos utoplim pre nego sto se prehladi. Moj dzak je od nekog platna ali je unutra kao vatiran, sta znam cime.
 
Stefan isto ima taj problem sa otkrivanjem. Jednostavno uopste ne trpi da je pokriven. I kad ga pokrijem ruke su mu obavezno napolju. Prosle zime sam probala sa dzakom, uopste nije mogao da spava. Non stop se budio... Probacu sada opet da ga stavim u dzak, mozda ce ga sad prihvatiti.
 
a kako on spava? Ova moja sa strane al najčešće ipak na stomaku...
Stavila sam je prošle godine u vreću - bebac je baš bila i šokirala se totalno kad se probudila... A zgodno je to, nije da nije

spava na stomaku bez problema...i isključivo spava samo na stomaku....džak ga u tome uopšte ne sputava...čak se i premeštu u krevetu sa jednog kraja na drugi u istom,i nikad se nije upleo u njega,ni ne može...
phenomenon,imaš više vrsta džakova,od raznih materijala kako sam već pisala,koje su podobne za razna godišnja doba..
 
Da, počelo hladno vreme i problem sa otkrivanjem! Dok smo do proleća koristili džak nije bio problem jer je bio mali (nije bio napunio ni godinu dana), i spavao je izuzetno mirno. Letos se situacija promenila. Navikao je da se "razbacava" :) po krevecu i okreće se mnogo. Sada, u ovoj prelaznoj fazi, vrućina je za džak, a čime god da ga pokrijem - otkriva se. Dok se ne navikne...
 
A jel ih pokrivate i preko dzaka? Ja sve nesto mislim da je rano i ako ga sad tako utoplim sta cu raditi kad stvarno dodje zima? A opet kada ga uzmem iz kreveta uopste nije toliko topao i izgleda da treba da ga jos utoplim pre nego sto se prehladi. Moj dzak je od nekog platna ali je unutra kao vatiran, sta znam cime.


Bebe lakše podnose hladnoću nego vrućinu. Ako su mu prstići hladni, onda mu je zima, a ako nisu, onda mu samo nije pretoplo.
Za ove što se prevrću, ili džak, ili da ih obučete u "skafander", šta da se radi! Moja ćera se prevrtala kao nezdrava, ništa je nije moglo zadržati pokrivenu, ali i to ne traje dugo, promene se oni, naročito kad postanu fizički aktivniji (ojačaju, porastu...), pa onda zaspe i ne mrdaju...:)
(a neki se prevrću što im je vrućina - ne treba da im je toplije nego vama):bye:
 
Moracu da mu kupim taj dzacic pa sta mi Bog da.Celo leto je spavao otkriven pa je valjda navikao. Eto, poceo je da skida i pantalonice.Ne smem ni 5 min da ga osavim samog:mrgreen:.Otisla sam do kupatila da potopim njegove portikle i kad sam se vratila on stoji u krevecu go do pojasa sa jednom carapicom:dash: a u stanu ledenica!!! Naviklo dete da bude golo.
Nego jeste poceli da kupujete stvari za zimu?Nikoli je sve omalelo i naravno mora da se kupi sve od carapa do jakni i pantalonica.Za 2 dana potrosila sam 12 hiljada,a nisam kupila nista specijalno:think: Cipele i patofne su jos na spisku. Stvarno su bezobrazno skupi.Digli cene za one male krpice ko da su od zlata.
Jel ste kupile hulahopkice? Nosi li to bebe? ja kupih 1 i 2 jer nisam znala sta mu je taman. 2 ce ipak da saceka malo.
Jel izvodite decu u setnju po ovoj hladnoci.Ja se sve plasim da ce se razboleti ako ga izvedem:( al ne moze da bude ni u kuci stalno.
 
Ne izvodimo ga u šetnju otkako je zahladnelo, bar ne nešto dužu, kao letos. Ipak je hladno, a oni su statični, tj. sede u kolicima. Postoji još jedan razlog. Pedijatar nam je rekao da treba izbegavati izvoditi dete napolje kada je vlaga u vazduhu (za vreme i posle kiše) i kada duva vetar.
 
espi a što potapaš portikle? Malo veniša u mašinu i gotovo : )
hulahopke imamo i tu i tamo još neke stvarčice za zimu, skafander nemamo, neki duksić još i pantalonice bi trebala da joj kupim - al čekam da tata ode preko pa da mu uvalim spisak. Prošle godine joj je kupio gomilu stvari u Nemačkoj i to jako dobre i kvalitetne za neke smešne pare - kod nas su samo bebeće stvari skupe i jako lošeg kvaliteta, ono dvaput opereš i boja nestane... S čarapicama imam problem, ne umem da joj kupim čarape - sve mi se skupe posle pranja pa i za 3 broja... popizdeću od tog : (
U Delta sitiju sam joj kupila neke kao fancy čarapice 5 para za 1200-1300 tako nešto al te čarapice su se pretplatile, fenomenalne su - boja im još uvek stoji a i iste su veličine. Al ne mogu do tamo čak po uvozne stvari... po ovim budicima po kraju baš muljaju, ništa nije ono što piše i razočarana sam jako al hebiga... Kolko sam se oduševljavala bebećim pinklama dok nisam imala dete tolko sam se sad u njih razočarala
 
Hulahopkice obavezno!!! Ja sam Stefi kupila 2 i ima jos 1. Treba da mu kupim zimsku jaknicu. Ima 2 skafandera. Jedan od prosle godine za koji ne verujem da mu je dobar, a drugi smo dobili. Dobili smo jos puuunooo stvari. Pantalonica brdo, sto novih, a sto od druge dece.
Becky, carapice su dosta skupe. Ja sam mom Steletu uzela na pijaci 4 para za 100 din. Nisu neke sklj, dosta su dobre...
Jel imate predrasude sto se tice uzimanja stvari od druge dece i kupovine na pijaci?
 

Back
Top