koji je bolji

Skotina:

Ko ce im biti kriv? Necu ja sigurno.
Imam drugaricu koja kvalitet Browser-a ocenjuje po skinu istog.
Jedva je ubedih da se mane corava posla sa IE-om (ubedjivao sam je naravno zbog sebe, svaki dan pita zasto izlece "error report")i nabacam joj na CD sve Browsere koje imam i ona od svega toga izabra IE-ovu ludacku kosulju Avant (kaze sladak joj), pa kad pokupi nesto onda ce biti Pomagaaaaj, tako da ja bio ne bio kriv opet cu da naj*ebem
 
kuka:
koji je pretrazivac najbolji ie6 ili opera
ie6 je najbolji sto se tice kompatibilnosti (jer je vecina sajtova radjena tako da se najbolje vidi sa IEom!)

s druge strane, ja IE posmatram samo kao osnovu za dobar browser, koja mora da se nadogradi - e, za tu nadogradnju preporucujem MyIE2 (ili GreenBrowser, Avant...)... tako ces imati kompatibilnost sa ogromnom vecinom sajtova, i sve moguce dodatke koje imaju alternativni browseri (Opera i Mozilla, npr)

Opera je dobar i brz browser, ali ipak ima manjih problema sa mnogim "best viewed with IE" sajtovima (a takbvih je orgoooman broj!)... Mozilla slicno (samo je jos uz to i spora do bola)

zakljucak: najbolji dozivljaj surfa je kombinacija IE6 + MyIE2 :P
 
uzgred, na mom sajtu (http://www.myie2.eu.tt) imas lep text Steve Bass-a (iz PC World-a) o MyIE2 (a sledecih nedelja, tj. kad ih objavi, dodacu i textove o Operi i Mozilli...)

u svakom slucaju, ovo je moja lista browsera (i shellova):

1. MyIE2 + IE6
2. Green Browser, Avant Browser (+IE6)
3. Opera 7
4. FireFox 0.8
5. Mozilla
6. Netscape
 
Pa sva sreća da je IE "free" (free my ass!). Mislim, ne bih ga koristio ni da mi plate. To je najveća rupčaga od browsera na planeti, a popularna samo time što se "deli" uz Windows. Najnesigurniji, najsporiji i najogavniji browser u vasceloj vaseljeni!

Sve drugo (prvo mesto dele Mozilla i Opera) je bolje. A razni degenerisani poluhibridi tipa MyIE i Avant bla, bla mi više deluju kao dobar vic.
 
StORM48:
Pa sva sreća da je IE "free" (free my ass!). Mislim, ne bih ga koristio ni da mi plate. To je najveća rupčaga od browsera na planeti, a popularna samo time što se "deli" uz Windows. Najnesigurniji, najsporiji i najogavniji browser u vasceloj vaseljeni!

Sve drugo (prvo mesto dele Mozilla i Opera) je bolje. A razni degenerisani poluhibridi tipa MyIE i Avant bla, bla mi više deluju kao dobar vic.

Pa i Microsoft mora da da nesto za DZ, jer ga je Netscape potukao do nogu.
A onome kome je dovoljno samo da se nakaci na Net, a ne i da uziva u istom dobar je i IE u paketu sa Outlook-om(express-om) :lol: :lol: .

Kasnije se probijaju Opera i malo manje Mozilla, ali IE i dalje drzi primat u svetu jer je free (naravno da bi ga koristio moras da platis win), a bio bi moj q.. free da ga Netscape nije sje*bao kad se pojavio.

Secate li se kako 95 izgleda kad se dize?

Microsoft Windows 95
Microsoft Internet explorer.

Da svi vide da moze nesto da dodje i za DZ od Microsofta.

I tako od 95 pa do danas najgori Browser na svetu koristi 90% ljudi. Zato i jeste normalno da se sajtovi prilagodjavaju njemu i programi koji se integrisu u Browsere svi mogu da se sjedine se IE-om, a sto se tice Opere, Mozilla-e i ostalih to je vec pitanje.
 
Slažem se sa većinom što si rekao, ali ja bih pre rekao da je u pitanju čista lenjost. Ljude mrzi da se raspitaju da li postoji nešto bolje. Totalno su nezainteresovani i u tome ustvari leži problem. Pošto je Explorer kao takav već tu, već je spreman za korišćenje i to je to. Drugo, kod nas je sve "besplatno" poslednjih... pa, mnogo godina, a i kod nas je IE ubedljivo prvi. Čista lenjost!
 
Da, ali opet kao sto je ZoNi rekao vecina sajtova na netu je optimizirana za IE! Licno sam se uverio kolko npr Opera ne podrzava JavaScripti!!! Unakazi stranice (80%) sa JavaScriptama!!! Pa tu su onda i Java, jer moras posebno skidati Plug-in za Operu, pa jos trista cuda!!! Priznajem da je u odnosu na IE mnogo brza i efikasnija, al kad su je vec pravili, mogli su da je urade po standardima IE-a!!! Time bi dobili na kvalitetu!!!

Ja licno koristim i IE i Operu, kako mi se svrcne!!!
 
Na PCu iskljuchivo koristim FireFox 0.8
Izuzetno brzo renda strane, nije glomazan kao "standardna" Mozilla, i ima upakovano sve shto treba (solidan DLoad manager, pop-up blocker itd.)
IE stoji za ne daj bozhe (do pre par nedelja neke on-line banke nisu prihvatale nishta shto nije IE).
To shto ponekad zeza sa JS-om i Javom teshko da je greshka do browser-a koliko do ljudi koji prave sajt specijalno za IE.

Na Mac-u koristim iskljuchivo Safari, standardni Mac-ov browser.
 
Hmmm... Opera da zeza s' JS-om i Java-om... Ok, to mogu da shvatim... Ali Mozilla (i sve sto je proizaslo iz nje) NEMA TEORIJE... Netscape je izmislio JavaScript, izmislio Java Interfejs za browsere... Sam Microsoft im za to placa licencu (tacnije AOL-u)...

Strane koje se ne prikazuju na Mozilla-i su jednostavno lose napravljene i ne postuju W3C standarde.

Neko rece 'sto nisu pravili browsere po IE standardima'. Iz prostog razloga, jedan program ne moze biti standard, pa makar bio i najjaci, najrasprostranjeniji itd. To bi bilo kao da recimo WinAmp prestane da pusta MP3 muziku vec samo Ogg Vorbis format... I sad, ostali bi trebali da prate, jer nisu toliko rasprostranjeni, i treba ih kriviti ako ne mogu da puste Ogg Vorbis format a mogu mp3...

Bas je zato i oformljen W3C konzorcijum. U to vreme, Netscape je bio browser na 99% masina koje su na internetu. HTML je bio vrlo skroman, nije bilo nikakvih skripting jezika, CSS-ova itd. HTML gotovo i da nije postojao kao standard jer pravila istog ste mogli da napisete na jednoj stranici. Onda NS ubaci frejmove i JS, i stvari pocnu da se komplikuju jer ostali browseri ne podrzavaju to... I u to vreme Microsoft pogazi obecanje svog dragog vlasnika da njihova kompanija uopste nije zainteresovana za internet i da ih interesuju samo operativni sistemi i poslovni aplikativni softver (toliko o njihovom vizionarstvu)... I nastane pometnja... Microsoft nudi browser, Netscape nudi browser, nastanu mnogi open source browseri... I sad, cije standarde pratiti? ... Tako je W3C nastao, i definisao pravila igre... I prvih godinu dana bilo fino... W3C stavljao nove zahteve u svoje standarde, proizvodjaci browsera pratili... I dodje famozna '97 i Microsoft odluci da zapakuje IE uz svoj Windows 95OSR2... Naravno, posledice su po Netscape bile fatalne jer niko nije zeleo da skida (u ono vreme sa vrlo spore linije) 15MB kako bi instalirao browser kad vec poseduje jedan na masini... A i to je bilo vreme hard diskova od po 1GB i sl, pa i tih dodatnih 15MB na hard disku je uzimano u obzir... I tako IE pocne polako da uzima primat...

Da stvar bude jos gora, vec tu je IE prestao da postuje W3C standarde. Onda dodje famozna '98, Microsoft izbaci Windows 98 u kome je IE integrisan i sastavni deo sistema, i kao takav neodvojiv... Pravila zasto su ljudi koristili IE umesto Netscape-a (jos uvek daleko superiornijeg od IE-a) i dalje vaze... Zasto skidati novi browser, pojesti jos 20MB na hard disku i ko-zna-koliko-sati kod provajdera, kad vec imam browser koga i da zelim ne mogu obrisati... Tu su krenule i tuzbe zbog nelojalne konkurencije od strane Netscape-a, ali Microsoft je uspeo da proces prolongira citave 2 godine... Naravno, to je sasvim bilo dovoljno da Netscape propadne kao nekada veoma jaka kompanija... Kad je IE uzeo bolje parce kolaca, bilo je lako palamuditi i ignorisati W3C standarde, jer zasto bi oni to cinili kad se browseri dele na IE i ostale (tad je i nastao vic: Kako Microsoft-ov radnik menja pregorelu sijalicu? - Ne menja je, samo proglasi tamu kao novi standard)... Tako su oni poceli sami da ubacuju svoje standarde, dok su svi ostali proizvodjaci browsera, radi kompatibilnosti, isli po W3C-u... I zato imamo paradoks da danas Mozilla (i ostali bazirani na njemu) podrzavaju daleko vise W3C standarda od IE-a, a mislim da je skoro i Opera presisala IE u W3C kompatibilnosti...

Sve vise ljudi svoje sajtove pravi da budu W3C kompatibilni, i zato sve vise ljudi prestaje da koristi IE... Vise download i mesto na disku nisu problem, tako da je Microsoft ostao bez aduta... I uskoro ce oni morati da prilagodjavaju IE trzistu, umesto da trziste prilagodjava svoje sajtove IE-u...

Ipak se vidi svetlo na kraju tunela ;)
 
Incognito:
Hmmm... Opera da zeza s' JS-om i Java-om... Ok, to mogu da shvatim... Ali Mozilla (i sve sto je proizaslo iz nje) NEMA TEORIJE... Netscape je izmislio JavaScript, izmislio Java Interfejs za browsere... Sam Microsoft im za to placa licencu (tacnije AOL-u)...

Strane koje se ne prikazuju na Mozilla-i su jednostavno lose napravljene i ne postuju W3C standarde.

Neko rece 'sto nisu pravili browsere po IE standardima'. Iz prostog razloga, jedan program ne moze biti standard, pa makar bio i najjaci, najrasprostranjeniji itd. To bi bilo kao da recimo WinAmp prestane da pusta MP3 muziku vec samo Ogg Vorbis format... I sad, ostali bi trebali da prate, jer nisu toliko rasprostranjeni, i treba ih kriviti ako ne mogu da puste Ogg Vorbis format a mogu mp3...

Bas je zato i oformljen W3C konzorcijum. U to vreme, Netscape je bio browser na 99% masina koje su na internetu. HTML je bio vrlo skroman, nije bilo nikakvih skripting jezika, CSS-ova itd. HTML gotovo i da nije postojao kao standard jer pravila istog ste mogli da napisete na jednoj stranici. Onda NS ubaci frejmove i JS, i stvari pocnu da se komplikuju jer ostali browseri ne podrzavaju to... I u to vreme Microsoft pogazi obecanje svog dragog vlasnika da njihova kompanija uopste nije zainteresovana za internet i da ih interesuju samo operativni sistemi i poslovni aplikativni softver (toliko o njihovom vizionarstvu)... I nastane pometnja... Microsoft nudi browser, Netscape nudi browser, nastanu mnogi open source browseri... I sad, cije standarde pratiti? ... Tako je W3C nastao, i definisao pravila igre... I prvih godinu dana bilo fino... W3C stavljao nove zahteve u svoje standarde, proizvodjaci browsera pratili... I dodje famozna '97 i Microsoft odluci da zapakuje IE uz svoj Windows 95OSR2... Naravno, posledice su po Netscape bile fatalne jer niko nije zeleo da skida (u ono vreme sa vrlo spore linije) 15MB kako bi instalirao browser kad vec poseduje jedan na masini... A i to je bilo vreme hard diskova od po 1GB i sl, pa i tih dodatnih 15MB na hard disku je uzimano u obzir... I tako IE pocne polako da uzima primat...

Da stvar bude jos gora, vec tu je IE prestao da postuje W3C standarde. Onda dodje famozna '98, Microsoft izbaci Windows 98 u kome je IE integrisan i sastavni deo sistema, i kao takav neodvojiv... Pravila zasto su ljudi koristili IE umesto Netscape-a (jos uvek daleko superiornijeg od IE-a) i dalje vaze... Zasto skidati novi browser, pojesti jos 20MB na hard disku i ko-zna-koliko-sati kod provajdera, kad vec imam browser koga i da zelim ne mogu obrisati... Tu su krenule i tuzbe zbog nelojalne konkurencije od strane Netscape-a, ali Microsoft je uspeo da proces prolongira citave 2 godine... Naravno, to je sasvim bilo dovoljno da Netscape propadne kao nekada veoma jaka kompanija... Kad je IE uzeo bolje parce kolaca, bilo je lako palamuditi i ignorisati W3C standarde, jer zasto bi oni to cinili kad se browseri dele na IE i ostale (tad je i nastao vic: Kako Microsoft-ov radnik menja pregorelu sijalicu? - Ne menja je, samo proglasi tamu kao novi standard)... Tako su oni poceli sami da ubacuju svoje standarde, dok su svi ostali proizvodjaci browsera, radi kompatibilnosti, isli po W3C-u... I zato imamo paradoks da danas Mozilla (i ostali bazirani na njemu) podrzavaju daleko vise W3C standarda od IE-a, a mislim da je skoro i Opera presisala IE u W3C kompatibilnosti...

Sve vise ljudi svoje sajtove pravi da budu W3C kompatibilni, i zato sve vise ljudi prestaje da koristi IE... Vise download i mesto na disku nisu problem, tako da je Microsoft ostao bez aduta... I uskoro ce oni morati da prilagodjavaju IE trzistu, umesto da trziste prilagodjava svoje sajtove IE-u...

Ipak se vidi svetlo na kraju tunela ;)

tako je bre kratko i jasno da svi razumeju!!!
e bez sale obradovala me ova tema jer su zaista retki ljudi koji koriste nesto sto nije IE. Ja sam licno vise nego zadovoljan radom svoje opere sto sam i potvrdio njenom skorom kupovinom! Mialim mogao sam ja da koristim i Free verziju ali treba platiti ljudima kada su vec napravili takvu stvar!
OK da ne razocaram i druge probacu i mozilu ali je Opera ostavila visoko misljenje kod mene tako da sumljam da ce je mozila zameniti e voleo bi da je bolja (kvalitetnog softvera nikad dosta)
 
Incognito:
Strane koje se ne prikazuju na Mozilla-i su jednostavno lose napravljene i ne postuju W3C standarde.
hehe... M$ je standard!

"Resistance is Futile!" :twisted:

ma, bez zezanja, prvo je Netscape krsio sva pravila, onda je to poceo IE, ali je uradio bolje, tako da je lagano razbio Netscape (eh, kako je meni bilo zao kad sam presao sa Netscape na IE! I kad sam prestao na sajtove da stavljam "Best viewed with Netscape!" :D )

zivot ide dalje... kao sto sam vec rekao, ni ja ne bih koristio sam IE! Medjutim, ako se IE posmatra kao "temelj", onda mu se mogu dodati brojni "zidovi", koji onda cine odlicnu "kucu"! :wink:
 

Back
Top