Fenomen TM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Dragi forumovci,

svi koji su imali prilike da su susretnu sa fenomenom zvanim tandara mandara mogu svoje komentare ostaviti ovde, a doticni/a ako je hrabar/a neka ovde pojasni ko je, sta je i kako sebi dozvoljava ovakvo ponasanje.
Sa uzivanjem cu mu/joj odgovoriti:mrgreen:

Pa da pocnem - moja teorija je bila da je u pitanju neki klinac koji nema pojma sta ce sa sobom, ali sad vise ne mislim nista osim da imam posla sa jednim ozbiljnim ‘slucajem‘:hahaha::?::!::banovati:
Rado cu odgovoriti na svaki komentar:cool:
 
Pokusacu da objasnim zasto sam ovo uradila i to jos kao nova itd. a svesna sam da je nepopularno.
Htela sam da skrenem paznju da ljudi prokomentarisu i predloze kako ucesnike koji kvare teme i forume navesti na pristojno i korektno ponasanje, i da diskutujemo da li je to uopste moguce.
Ne zelim da polemisem o tm, vec o fenomenu takvih ljudi koji nama obicnim posetiocima kvare diskusiju o onome sto nas zanima i gde zelimo da nadjemo nesto korisno ili lepo, ili samo ostavimo svoj komentar sa najboljom namerom.
Da li je javna prozivka dovoljna? Ocigledno nije.
Da li moderatori uticu na posetioce da prestanu da kvare forume? Ne znam.
Cime demotivisati takve osobe da prekinu svoje destruktivno ponasanje?
 
И ја сам релативно нова, Форум схватила као размену мишљења, некад и сукобљавање, некад и врсту свађе.
Али, у праву си, интересантно је размишљати о људима који су ту као кваритељи нечег што би могло да вреди.

Сигурно да неким људима значе савети одавде.
А савета буде разних, па постављач теме бира шта му значи.
Многи људи такође се ,,пронађу'' у некој теми.

Али, да, некорекнто је на пдф ,, Дом и породица'' постављати теме којима си желео да неког ,,зезнеш''.

Мислим да нико не може неког зезнути.
Људи одговарају на тему, из неког свог разлога.
Неко у старту каже да је ситуација замишљена.
И народ зна да одговара на замишљену ситуацију.
И то не смета ником.

Али је питање за психологе уствари, зашто неко анониман укопа себе, а онда се прави да није тако било и бежи.

Шта је мотив неком да зеза анониман свет?

Претпостављам да је у овом суштина твоје теме.
 
Pa jeste, ne shvatam poentu:dontunderstand:
Zabavno je nasaliti se, posvadjati se na forumu, ma to je sve SUUUPER:super: ali poigravati se sa nepostojecim protivnikom, to je vrlo cudno, i sto je meni licno zanimljivo je da takve osobe na nekim ozbiljnim forumima ne nalaze svoje mesto, verovatno jer su im dosadni. Onda opet dolazim do zakljucka da na ovako masovnom forumu za najsire mase svako moze sebi da da oduska pa i na neprimeren nacin.
Da li to onda znaci da ja treba da nagadjam kad je neka tema ok ili neko ko je pise, a kad nije vec je pise neko dete koje jedva ceka da me zezne i tako da se stalno pitam da slucajno neki cudak ne stoji iza poruke i tako ukrug? Mislim, salim se, naravno da mogu da procenim ko pise ozbiljno, a ko se sprda, ali to i dalje ne menja ciljenicu da ljudi koji to rade to rade vrlo jadno:thumbdown:
I posle ja kvarim forum sto skrecem paznju na problem koji moderatori ne resavaju:eek:
Nadam se da ste razumeli da je ovo konstruktivno, pokusavam da ljude koji to rade navedem da se zamisle - kakvog to ima smisla i kome su time naudili:bye:
 
pa, lep pokushaj...samo daj nam savet, kako ti mislish da to sprechimo,,pre nego shto se desi'' razotkrivanje? Da sumnjamo odmah? Kako ne pogresiti?

evo ti primer

Aha, to si ti TM sa novim nikom...a i slichne smajlije na slichan nachin ubacujete u tekst

i shta sad Zakljuchati ?

Kako cesh dokazati ili ja tebi ?
 
pa, lep pokushaj...samo daj nam savet, kako ti mislish da to sprechimo,,pre nego shto se desi'' razotkrivanje? Da sumnjamo odmah? Kako ne pogresiti?

evo ti primer

Aha, to si ti TM sa novim nikom...a i slichne smajlije na slichan nachin ubacujete u tekst

i shta sad Zakljuchati ?

Kako cesh dokazati ili ja tebi ?

Valjda sam ja malo sarmantnija:heart:
 
pa, lep pokushaj...samo daj nam savet, kako ti mislish da to sprechimo,,pre nego shto se desi'' razotkrivanje? Da sumnjamo odmah? Kako ne pogresiti?

evo ti primer

Aha, to si ti TM sa novim nikom...a i slichne smajlije na slichan nachin ubacujete u tekst

i shta sad Zakljuchati ?

Kako cesh dokazati ili ja tebi ?

Salu na stranu, mozda je to uzaludan posao. :think:
Pa ta osoba da je iole fer bi se javila na temu da kaze koju pa nek boli, sta sad, ionako se virtuelno dopisujemo:neutral:
Ali nece, ostave g...a za sobom i zbrisu
Bravo za takve:klap: bravo nema sta:klap:
Ja ih pozivam na fer borbu samo da dodjem do odgovora zasto:think: ali ne vredi:hahaha:
Ipak je ona Ajnstajnova o beskonacnosti istinita:super:
To je jedini odgovor
Te cemo temu zakljucati uskoro ako nam se mis/ter ne javi:klap:
 
Posto si nova ajd da te obavestim da je zabranjeno otvarati teme o drugim forumasima:rtfm: bez obzira dal ti neko ide na zivce ili ne.
Mene bas briga za tu osobu,ali cisto da te upozorim da se ne iznenadis kad uskkoro vidis katanac na temi;)
 
znaš kako je Espi,ne možeš sve iskulirati...neki forumaši teme uzimaju za ozbiljno,i žele ozbiljne diskusije,i onda cap,dođe neko pa se zeza,i ode tema dođavola...mene to strašno nervira...jeste,treba malo i da se šalimo,ali namerno kvariti neku temu smatram bezobrazlukom...i sada ne govorim nikome lično,ima tu pacijenata,ne jedno ili dvoje....ihaj...
 
Zamolila sam admin da se tema zakljuca.
Svakako mi je drago da sam posle ovog malog eksperimenta videla da je broj super likova na ovom forumu ipak impozantan i zato cu nastaviti i dalje da se druzim sa vama na drugim temama, a sto se time tm nek se javi nekada pa niko nije umro:super:
 
znaš kako je Espi,ne možeš sve iskulirati...neki forumaši teme uzimaju za ozbiljno,i žele ozbiljne diskusije,i onda cap,dođe neko pa se zeza,i ode tema dođavola...mene to strašno nervira...jeste,treba malo i da se šalimo,ali namerno kvariti neku temu smatram bezobrazlukom...i sada ne govorim nikome lično,ima tu pacijenata,ne jedno ili dvoje....ihaj...

Slažem se! :ok:
 
pa, lep pokushaj...samo daj nam savet, kako ti mislish da to sprechimo,,pre nego shto se desi'' razotkrivanje? Da sumnjamo odmah? Kako ne pogresiti?

evo ti primer

Aha, to si ti TM sa novim nikom...a i slichne smajlije na slichan nachin ubacujete u tekst

i shta sad Zakljuchati ?

Kako cesh dokazati ili ja tebi ?

Hm gljivo pa cini mi se da nisi mnogo omasila!

Al kako dokazati....
 
znaš kako je Espi,ne možeš sve iskulirati...neki forumaši teme uzimaju za ozbiljno,i žele ozbiljne diskusije,i onda cap,dođe neko pa se zeza,i ode tema dođavola...mene to strašno nervira...jeste,treba malo i da se šalimo,ali namerno kvariti neku temu smatram bezobrazlukom...i sada ne govorim nikome lično,ima tu pacijenata,ne jedno ili dvoje....ihaj...

Znam ja to vrlo dobro,ja sam ovde nekolio godina i mogu ti reci da su te osobe "male bebe" u odnosu na one koje su nekada ovde postovale, pa su otisle.To ti mogu reci stariji forumasi. Vidis,takve ljude treba kulirati i ne obracati paznju na njih.To ih najvise boli.Ako se raspravljas sa njima ispasces najgora osoba na svetu(napravicete takvom) i nahuskace protiv tebe i one koji su te pre simpatisali.Ja sam na onoj Natasinoj temi spoznala te neke lose forumase i sad znam od koga treba da se cuvam,jer su bas takve kao sto sam ih opisala.
Ajd da ne duzimo,katanac,pa na lepse teme:bye:
 
Eh, dragi moji, forum je forum, nekome savrseno igraliste za ispucavanje frustracija bez nekih narocitih posledica. Druga je stvar sto svi mi ponekad preteramo, moramo priznati da oci u oci ne bi tako reagovali. Neko ne nadje meru, neko forum koristi u tacno odredjenom obimu. Ima nas raznih....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top