access point zastita

mesagero

Početnik
Poruka
30
Pozdrav svima, voleo bih da mi neko kaze kako da se zastitim da se neko ne kaci na moj access point s kojim koristim wireless internet, kod mene kuci, njega sam povezao na router i s access pointa primim wreless internet na laptop racunar, e sad, kako da zatvorim access point da da internet samo na moj laptop, izvinite pocetnik sam pa nisam bas u toku, napominjem da ip od routera je ista kao i kod access pointa, pa ni ne mogu uci u access point jer mi se stalno prikazuje router....hvala vam puno, i sve najbolje.
 
Ako sam dobro skontao ti imash AP i potom ruter??
Odspoji ruter i loguj se direktno na AP...
kao shto Nikola rece,u security podeshavanjima od AP pisace tvoj aMAC adresa chekiraj je i samo ce ona biti propushena da ide na net...
Pozdrav svima!!!
 
Poslednja izmena:
Pomoc!
Imam ADSL modem-router koji sam prikljucio direktno na AP i od njega na na komp.I naravno dobio sam i net na laptopu.Da li mozda gresim u povezivanju ili da ostavim ovako.

Drugo: Hocu nekako da zastitim ovu konekciju ali ne mogu nikako da pristupim podesavanju AP.Njegova default IP ( ona koja mi pise da disku koji sam dobio sa njim ) ne radi nikako.
Jel moguce da je neki drugi IP i kako da ga saznam? hvala!
 

Back
Top