I vide Bog da je dobro

gost 133940

Elita
Poruka
23.648
3. И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.
4. И виде Бог светлост да је добра...


Ovaj refern "I vide Bog da je dobro" ponavlja se iza svakog stvaralačkog čina.

Što mene navodi na pomisao da Bog nije bio nikakva sveznalica koja je prvo sela pa izračunala opšti plan, a zatim ga ostvarila, već umetnik koji je radio po nadahnuću, pa se sam čudio šta mu sve pošlo za rukom.

I sad bi mene interesovalo šta vi mislite o ovome. Ne o onome što ja cenim (to već otprilike znam :mrgreen:), nego kako to da je bog video da je stvar dobra tek pošto je napravi.
 
3. И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.
4. И виде Бог светлост да је добра...


Ovaj refern "I vide Bog da je dobro" ponavlja se iza svakog stvaralačkog čina.

Što mene navodi na pomisao da Bog nije bio nikakva sveznalica koja je prvo sela pa izračunala opšti plan, a zatim ga ostvarila, već umetnik koji je radio po nadahnuću, pa se sam čudio šta mu sve pošlo za rukom.

I sad bi mene interesovalo šta vi mislite o ovome. Ne o onome što ja cenim (to već otprilike znam :mrgreen:), nego kako to da je bog video da je stvar dobra tek pošto je napravi.

Ja mislim da je Bog bio loš majstor pa je mnogo pravio škarta, i tek po nekad slučajno uboo pravu stvar koja mu se svidela.
 
Sta mislite zasto je stvorena potreba za dogmom?

Dogma je aksioma, u koju ako slucajno posumnjas izbace te iz drustva, ili pak te ucutkaju....
Moras nekriticki da verujes u nju i da je prihvatas kao istinu..

A zasto su nam potrebne i dogme i aksiome, pa da bi nesto lakse objasnili

I u matematici, pa i u prirodnim naukama ima aksiomatski prihvacenih cinjenica...
 
Jedna elita kontrolise drustvo, u to ulaze i nauka i religija i filozofija i da sve je namjerno uradjeno, nista od toga nije postedjeno korupcije.
I nisu primitivni, veoma su inteligentni, pocni trazenje od "fabian society" i "bilderberg group", da saznas ko danas ima apsolutnu kontrolu.
 
Poslednja izmena:
Jedna elita kontrolise drustvo, u to ulaze i nauka i religija i filozofija i da sve je namjerno uradjeno, nista od toga nije postedjeno korupcije.
I nisu primitivni, veoma su inteligentni, pocni trazenje od "fabian society" i "bilderberg group", da saznas ko danas ima apsolutnu kontrolu.

a to su iluminati, masoni, atlantidjani, bica sa neke druge planete ili neko peti......ko nas zaeeba tako naivne i dobre..ko je taj..pa da mu sudimo...
 
Jedna elita kontrolise drustvo, u to ulaze i nauka i religija i filozofija i da sve je namjerno uradjeno, nista od toga nije postedjeno korupcije.
I nisu primitivni, veoma su inteligentni, pocni trazenje od "fabian society" i "bilderberg group", da saznas ko danas ima apsolutnu kontrolu.

Niko nema apsolutnu kontrolu. :)
Kada bi imao, sve bi već odavno otišlo u popodne, kao što lepo piše na digitalnim časovnicima.
 
3. И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.
4. И виде Бог светлост да је добра...


Ovaj refern "I vide Bog da je dobro" ponavlja se iza svakog stvaralačkog čina.

Što mene navodi na pomisao da Bog nije bio nikakva sveznalica koja je prvo sela pa izračunala opšti plan, a zatim ga ostvarila, već umetnik koji je radio po nadahnuću, pa se sam čudio šta mu sve pošlo za rukom.

I sad bi mene interesovalo šta vi mislite o ovome. Ne o onome što ja cenim (to već otprilike znam :mrgreen:), nego kako to da je bog video da je stvar dobra tek pošto je napravi.

greska. ne ponavlja se iza svakog stvaralackog cina.
proveri jos jednom
 
Kontrolu svesti, percepcije, to je jedino sta ih zanima, stvaranje robova koji misle da su slobodni. Sve ostalo se samo namesti.

Ne znam kako se zovu, uglavnom oni koji su stvarno odgovorni, nisu izasli u javnost.
Da.. da.. a smislili su i bolest pod nazivom paranoja...
tako da, čim se na njih požališ, obuku ti košujlju i nakljukaju te bonama...:lol: :mrgreen:
 
Од кад ово нисам чула...:D

А кад је то знао шта ће начинити? :mrgreen:

Nije znao nikad! :rotf:

Al, kad je stvorio čoveka,

onda je ćutao, nije rekao ni reč, al on je sve znao već
pa kaže: život se ne igra samnom, jurim ka ponoru tamnom...


Nije to umeo da iskaže, ali je osećao da nešto nije u redu. Drugi bogovi polako su se pokupili sa planete zagađene čovekom. Ostao je sam sa svojom kreacijom i sa nekoliko tupavih slugu za koje je mogao da se zakune da nemaju slobodnu volju. Nejasno je video kako će skončati, star, bolestan, nepotreban i omražen. Kao Todor Živkov nakon bugarske revolucije. :cry:

Tada je, kažu, smislio bluz.
 
Nije znao nikad! :rotf:

Al, kad je stvorio čoveka,

onda je ćutao, nije rekao ni reč, al on je sve znao već
pa kaže: život se ne igra samnom, jurim ka ponoru tamnom...


Nije to umeo da iskaže, ali je osećao da nešto nije u redu. Drugi bogovi polako su se pokupili sa planete zagađene čovekom. Ostao je sam sa svojom kreacijom i sa nekoliko tupavih slugu za koje je mogao da se zakune da nemaju slobodnu volju. Nejasno je video kako će skončati, star, bolestan, nepotreban i omražen. Kao Todor Živkov nakon bugarske revolucije. :cry:

Tada je, kažu, smislio bluz.
:lol:

Па да.. где ће да напишу ''и виде бог да је лоше''....:hahaha:
а можда су тај део намерно избацили...:think:

Имам за тебе фантастичан предлог... напиши књигу - смешно тумачење библије...:lol:
:klap:
И мени поклони једну са аутограмом. :D
 
Не мислим ништа, зато што Стари завет, поготово Књигу постања, узимам са великом резервом. Ем превелика временска и културолошка дистанца откако је написана, ем те збрке са њеним превођењем и преписивањем кроз језике до сад.

Штавише, не верујем да је Бог стварао нити свет кроз те "дане", нити тим редоследом, нити да је ишта говорио након било чега, нити да ту књигу треба буквално схватати, нити да у њој треба тражити било какве мистерије или битне одговоре. Поента целе књиге је да Јеврејима у она прастара времена каже да је њихов један Бог створитељ света и да им да неку митолошку причу о том догађају. А тумачењем Постања нешто више можемо закључити једино о писцу, његовом схватању и Бога и свемира и човека, а можда и о култовима и верама које су на њега имале утицаја, а не нити о Богу, нити о његовим "мотивима".
 
Al, kad je stvorio čoveka,

onda je ćutao, nije rekao ni reč, al on je sve znao već
pa kaže: život se ne igra samnom, jurim ka ponoru tamnom...


Nije to umeo da iskaže, ali je osećao da nešto nije u redu. Drugi bogovi polako su se pokupili sa planete zagađene čovekom. Ostao je sam sa svojom kreacijom i sa nekoliko tupavih slugu za koje je mogao da se zakune da nemaju slobodnu volju. Nejasno je video kako će skončati, star, bolestan, nepotreban i omražen. Kao Todor Živkov nakon bugarske revolucije. :cry:

Tada je, kažu, smislio bluz.

Феноменално.

Репутациони поен, наравно.
 
Fala lepo. :rumenko:

Inače, ovo što kažeš o bibliji i jeste uzrok svih problema.
Može se prihvatiti da je mit o postanju divlja ekstrapolacija znanja ljudi bronzanog doba.
(Može se prihvatiti i da je recimo Big Bang divlja ekstrapolacija modernog čoveka.)

E, problem je kada iz takve knjige hoćeš da izmuzeš sve znanje koje ti je danas potrebno.

Zatim, ukoliko bibliju shvataš alegorijski, onda su sva tumačenja moguća - zavise samo od tvoje mašte. U ovom slučaju biblija je neoboriva - sve je asocijacija na nešto drugo, a ne ono što je pesnik hteo da kaže. Ali i neupotrebljiva - nema čvrstih činjenica.

Kako god okreneš... :mrgreen:
 
On sve zna, sve vidi i sve cuje. Pa,kad ti dodje......?

Tu sam ja, tu. Odavno... :cool:

attachment.php
 

Back
Top