RAZOCARENJE

ne ochekujem nishta tako da se retko razocharam

Samo te citiram..ne znaci i da licno tebi pisem..
Ne postoji stanje u ljudskom bicu koje se imenuje .."ne ocekujem nista"...Uvek se ocekuje nesto..ako su u pitanju emocije i odnos muskarac zena ..onda se uvek ocekuje prvenstveno ..ljubav...ne mozes da je das a da nema interakcije..
 
zashto mora da bude interakcije?
koliko puta jedno od dvoje voli a drugo ne?
treba prihvatiti ako ima povratne reakcije ali je ne ochekivati

..niko nista ne radi u zivotu bez da mu se vrati u nekom obliku...na primer..ocekuje iskrenost i postovanje..nemoj reci da to ne ocekujes..
 
znam
ali to nije isto
jedno je kakav si prema nekome da i on bude prema tebi
ali
ne moze chovek da bira u koga tje da se zaljubi i da ga voli
to onda nije ljubav nego udruzivanje zbog interesa
 
Kad se jako razocarate u ljubav kako prevazilazite sve to:?:
Da li se plasite nove ljubavi:?::(

Meni su savetovali da roandjem novu ljubav...medjutim ja sam jednostavno pusti da vreme ucini svoje i sada mi je lakse. Svaki novi dan donosi nesto novo i enkako se osecas slobodnije...patis, ali to se prosto mora proci.Ako si volela.

Sto se tice novih ljubavi, ma ima ih svuda, samo treba imati volje naci je, a to meni nedostaje posle raskida.
 
znam
ali to nije isto
jedno je kakav si prema nekome da i on bude prema tebi
ali
ne moze chovek da bira u koga tje da se zaljubi i da ga voli
to onda nije ljubav nego udruzivanje zbog interesa

rekao si da ne ocekujes nista..i to je ono o cemu pricamo..da ne mozes da ne ocekujes nista..covek je takvo emotivno bice da ima potrebu da bude voljen i da to i ocekuje..a tu spada i iskrenost i postovanje..znaci..uvek ocekujemo nesto..svako na svoj nacin..
 
Kad se razocaram, ne dozivljavam to fatalisticki. Ljudi nisu savrseni, slabi su, pokusavam da ih opravdam, da sagledam stvari iz njihovog ugla i pozicije i naravno iz iskustva izvucem neku mudrost za dalje, te se na kraju uvek osecam da sam stepenik vise. :D
 
Kad se razocaram u nekoga, trudim se da to moje razocarenje ne prenesem na sledecu osobu koja se pojavi u mom zivotu, jer svi su razliciti, ako te jedan razocara, ne znaci da ce svi. Ali, ipak, zadrzavam jednu malu dozu opreza, just in case :)
 
u ljubav
ne
ona je deo mene
ono što dajem

u ljude
ne
svako je lep
na svoj način

jednostavno
razočaraju me neispunjena očekivanja
neispunjena nadanja
stradanja
padanja
ego i sujeta...
 
Kad se jako razocarate u ljubav kako prevazilazite sve to:?:
Da li se plasite nove ljubavi:?::(

hmm ne razocharavam se u ljubav, niti u ososbu s kojom sam delila to osetjanje, vishe me zaboli chinjenica da ljubav nije dovoljna da dvoje ostanu zajedno... Prelazak preko toga je da se okrenem ostalim aspektima zhivota, a i da ne branim sebi da se dobro provedem sa osobama koje mozhda ne volim ali su mi drage, zanimljive i sl. Poshto me ne razochara ljubav kao takva, naravno da se ne bojim nove osobe sa kojom bih to delila, samo kao shto reche zmajeva, trudim se da primenim naucheno iz prethodnih iskustava...
 

Back
Top