Koji Linux Za Slabiju Konfiguraciju

sremacc

Početnik
Poruka
5
Najpre da vas sve pozdravim.Evo ovako zanima me koju Live distribuciju mi preporucejete a koju mogu da skinem sa neta za slabiju masinu.Konkretno za Pnetium III 700mhz i 380mb rama.Da i koje bi graficko okruzenje trebala da ima ta distribucija s obzirom na jacinu procesora.Net mi je adsl 512kb/s.Nadam se da vas nisam previse davio he he.Pozdrav unapred zahvalan Caooo.:p
 
Vidi ovako,...
Ja na celeronu 667 sa 128 rama imam live Knoppix 3.7 instaliran na HD ,a na Pentium 200 Mhz sa 80mb rama imam Puppy linux 2.14 (normalno oba uz Windows-e)......Moje kombinacije solidno rade.
Sushtina je u zavisnosti od hardvera ,morash dosta verzija probati ,da bi uklopio najbolju kompatibilnost.Ja sam ipak morao na trojci aktivirati Lucent modem preko Shell gonzole.......

ps.
Probaj i mali DSL linux....
 
Poslednja izmena:
Najpre da vas sve pozdravim.Evo ovako zanima me koju Live distribuciju mi preporucejete a koju mogu da skinem sa neta za slabiju masinu.Konkretno za Pnetium III 700mhz i 380mb rama.Da i koje bi graficko okruzenje trebala da ima ta distribucija s obzirom na jacinu procesora.Net mi je adsl 512kb/s.Nadam se da vas nisam previse davio he he.Pozdrav unapred zahvalan Caooo.:p

Linux Suse (neki stariji,npr.10,1...)
 
Linux Suse (neki stariji,npr.10,1...)
Си ти луд сусе 10.1.... Да се ја питам проћеро би ја слаквер туда са све флуксбоксом :D Није бЛајв дистрибуција ал је змај за слабије машине... Мало јесте тежа за савладати, али ако ниси лењ има брука документације на српском, чак постоји и слак бук на српском, ако се не варам...
 
Ма какав убунту сморен је... Неће ништа де се поебе и све ради... А и брзо се намешта све так да није то то :p Вак помучиш се мало око слаквера, наместиш све и онда то ради, а не пита ни за плату ни за храну ни за воду :D
 
Evo ovako ljudi hvala na odgovorima.Ubuntu sam mecao ali imam osecaj da ga Gnome davi da bi neko drugo graficko okruzenje bolje radilo.Gento imam ali nisam znao da ga instaliram na hard:))).Slack imam verziju 9.0 isti slucaj dodje m i istalacija do root pasvord i tu nece da me pusti dalje bilo sta da upisem ili ce biti da ja ne znam:)))Sad ne znam dali da skinem ovaj noviji slack samo prvi instalacioni disk vidjao sam moze da se nadje na torentima mozda je laksi za instalaciju i ako ga instaliram(ako bog da):D Dali cu onda moci da skinem za njega update.Probao sam i linux Mint na njemu sam nekako uspeo sve da podesim zaista je lak za pocetnike(telebane)kao sto sam ja ali opet Gnome.
 
Како мислиш не да ти да упишеш? Само да знаш кад куцаш пас на екрану се не појављују ни звездице нити који ђаволи укуцаш па ентер па поновиш... А на убунту можеш турити флуксбокс које није захтевно окружење троши свега око 32 мб меморије ја мислим, а може да се дотера да изгледа одлично, так да не би удавило рачунар...
П.С. Ни на једном линокс систему ниси ограничен на графичко окружење које по подразумеваним подешавањима долази са дистрибуцијом...
 
Evo ovako ljudi hvala na odgovorima.Ubuntu sam mecao ali imam osecaj da ga Gnome davi da bi neko drugo graficko okruzenje bolje radilo.Gento imam ali nisam znao da ga instaliram na hard:))).Slack imam verziju 9.0 isti slucaj dodje m i istalacija do root pasvord i tu nece da me pusti dalje bilo sta da upisem ili ce biti da ja ne znam:)))Sad ne znam dali da skinem ovaj noviji slack samo prvi instalacioni disk vidjao sam moze da se nadje na torentima mozda je laksi za instalaciju i ako ga instaliram(ako bog da):D Dali cu onda moci da skinem za njega update.Probao sam i linux Mint na njemu sam nekako uspeo sve da podesim zaista je lak za pocetnike(telebane)kao sto sam ja ali opet Gnome.

Hm, pa ti onda ustvari hoćeš kde... onda kubuntu i problem rešen...
A za Gentoo... nisi jedini, i ja sam se mučio dva tri dana... ali sam uspeo...
Btw. ako bash oćeš kde... probaj PCBSD ili DesktopBSD... OpenBSD... malo se namučiš... al' unix je unix...:lol:
 
Opet ja ljudi .E lepo cu dobiti napad od ovog Slackware 9.0 pokrenem instalaciju upisem root sifru odredim swap,pa glavnu particiju za njega pa programe koje zelim da instaliram pa zatim da hocu da ga instaliram sa CDi dotle sve ide u redu.Onda dobijem poruku da izadjem iz menija i da restartujem racunar sa Ctrl-alt-delete i to odradim i kad se ponovo podigne opet imam ono stisni enter pa sve Jovo nanovo nikako da pocne instalacija uPM :otkacio:Sta da radim ako boga znate:???:
 
Кад завршиш инсталацију извади цд. Јел прође успешно инсталирање ЛИЛО-а? Само мало упозорење прво дизање слака ће се обавити у текст моду. Ма брате скини слак бук. Ев ти користан линк http://www.slackware-srbija.org/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1
 

Back
Top