Pioniri

Ako mi kažeš ideju vodilju komunizma, ma koliko ona bila utopistička, i ma koliko čovekova svest treba da bude na visokom nivou da bi to bilo ostvarivo, složiT Ču se s tebe!! U svakom drugom slučaju ovo je samo obično laprdanje z:lol: !!

Ih bre Baba :mrgreen:
Ti mislis da su ti ljudi nameravali da ideju vodilju stvarno provedu u delo ...Nesto im nije bas islo to :confused:
Sve je to lepo napisano,ali nije sprovedeno.
Kao rezultat toga ni jedna zemlja sa komunistickim uredjenjem ,posle toga godinama nije mogla da se oporavi :confused:
 
Ih bre Baba :mrgreen:
Ti mislis da su ti ljudi nameravali da ideju vodilju stvarno provedu u delo ...Nesto im nije bas islo to :confused:
Sve je to lepo napisano,ali nije sprovedeno.
Kao rezultat toga ni jedna zemlja sa komunistickim uredjenjem ,posle toga godinama nije mogla da se oporavi :confused:
E sad smo došli do pravog problema z:lol:z:lol:!!

Nije problem komunizam, veČ ljudi koji su trebali da ga sprovedu, a izmedŽu ostalog,
to smo svi mi!! Videla si da sam spomenuo "svest" ljudi koja je još uvek na jako niskom
nivou, a kako vreme odmiče biće na još nižem, umesto da napredujemo, mi se vraČamo
u "životinjsko carstvo"!!

DakleM, pljuvati komunizam, ne pije vodu.
Pljuvati ljude koji su komunizam trebali da sprovedu, i te kakAo stoji i tu nemam zamerki z:lol:z:lol:!!

Na stranu što kod nas trenutno vladaju, jal' bivši "komunisti", jal' deca tih i takvih "komunista",
a zna se da su "poturice" najžešći pljuvači miljea iz kog su nastali!!

Elem!!
Ideja vodilja komunizma je sadržana u samo jednoj jedinoj rečenici, na osnovu koje
se može sve ostalo izvesti, a sumnjam da je iko zna...sem pravog komuniste koji je
shvatiJo suštinu najhumanijeg poretka!!
 
Видео сам и доживео ту болест звану комунизам. Десет година сам гледао како та болест дрма моју земљу.
To što si ti gledao je biJo začetak uvođenja liberalnog kapitalizma, ako ne grešim....
a ne grešim, na koji periJod misliš :D!!
 
Mi pioniri nismo imali pojma o komunizmu...samo smo mrzeli neprijatelje
jer su bili zli i pokvareni...:)
Kad smo malo porasli ponudili su nam neke crvene knjižice na čijim je
koricama bio srp i čekić.Fine,male knjižice..rekli su nam;ko se ovde potpiše
ne mora nedelju dana da dolazi u školu..uuu..koja je to euforija bila i trka za
tim zanimljivim knjižicama..:mrgreen:
I nikom ništa,sve je to prošlo..mi djaci nismo išli nedelju dana u školu
već smo se zabavljali po parkovima i klupicama koje su u to vreme,neverovatno
ali istinito,bile uredno ofarbane i svaka na svom mestu..:eek:..zamislite!!
:D
 
Ja sam uvek hteo da budem švabov tačnije švabovski oficir ili još tačnije onaj sa simbolom mrtvačke glave.Kasnije sam saznao da je to SS.Dok su partizani izgledali kao odrpanci,švabovi su izgledali kao gospoda.
 
Jesam mator, ali nisam pomešao ništa.
Na žalost.
Mislim da kao narod imamo kratko pamćenje i da nam se zato ista s.r.a.nj.a dešavaju po više puta. Treba da priznamo da su u to "divno vreme" mnogi proganjani samo zato što vole Srbiju, da smo "divno živeli" jer smo mogli da kupimo "fiću" za dvogodišnju platu. I hrana je bila jeftina - ali na selu. Jedino su kafane i hleb i mleko billi baš jeftini.
Da ne pišem dalje, bilo nam je lepo zato što smo bili klinci, a ne zato što je STVARNO bilo lepo. I onima koji su rodjeni 80-tih, 90-te su lepo doba.
Kao i u svako doba ima onih nezadovoljnih, ali samo se setite da smo tada u Titino vreme letovali na Hvaru, Korculi u Dubrovniku, Kopru, isli na Plitvicka jezera kao sada na Palic... A sada nasa deca ostala su uskracena za sve to lepo... Umesto da smo sa svojim narodom, da pricamo isti jezik, mi sada decu vodimo u Albaniju (nema nista protiv Albanije, niti bilo koje druge strane drzave, treba videti sto vise zemalja i kultura) na letovanje a kako je krenulo jos malo ce biti i drugi strani jezik... Moze da prica ko ssta hoce, ali dok je bilo Jugoslavije, bilo je i srba i srpskog jezika i ljudi...
 
Znam ja... :rumenko::lol:

Smrt fašizmu,
a sloboda narodu.
I mene će moja mati
pionirom zvati...

Znači, ima još pionira ovde, ima... :D
Pišite interesantne detalje iz školskog (našeg pionirskog ;)) perioda...
Zao mi je sto danasnje generacine nece imati priliku da dozive prvomajske uranke...kad se setim klupe i stolovi sa svom propratnom opremom (rostilj, cumur, gajbe sa picem, sudovi, badmi ton, cebad, frizbi, lopte i sl...) se napakuje u kamion i nas 5,6,7 porodica posedamo i svake godine na drugo mesto u Jugoslaviji za prvi maj...eee, pa stavis gajbu piva u reku ili potok da se hladi, a sokove u dzak od krompira pa vezes jedno za drugo...pa saljes decu da ti donesu a oni upadnu pa se iskvase izblatnjave 😄😄😄
 
Kao i u svako doba ima onih nezadovoljnih, ali samo se setite da smo tada u Titino vreme letovali na Hvaru, Korculi u Dubrovniku, Kopru, isli na Plitvicka jezera kao sada na Palic... A sada nasa deca ostala su uskracena za sve to lepo... Umesto da smo sa svojim narodom, da pricamo isti jezik, mi sada decu vodimo u Albaniju (nema nista protiv Albanije, niti bilo koje druge strane drzave, treba videti sto vise zemalja i kultura) na letovanje a kako je krenulo jos malo ce biti i drugi strani jezik... Moze da prica ko ssta hoce, ali dok je bilo Jugoslavije, bilo je i srba i srpskog jezika i ljudi...
Sećam se ja svega toga vrlo dobro.
Sećam se kako taj isti Tito nije sproveo denacifikaciju u Hrvatskoj, sećam se kako su Srbi članovi saveza komunista bili pozivani na političku odgovornost ako bi se saznalo da su negde bili na slavi, dok znam vojna lica koja su u isto vreme bili članovi SK i mirno išli u katoličku crkvu.
Jugoslavija je kao zemlja bila divno zamišljena, imali smo socijalistički sistem koji je čak bio na rubu da profunkcioniše, ali cilj vlasti nije bio da napravi funkcionalnu socijalističku zemlju, nego da za Titovog života maksimano moguće oslabi Srbiju i Srbe, a da osnaži sve ostale i tako stvori uslove za rasturanje Jugoslavije i stvaranje banana država na račun Srba.
Kao što vidimo, u tome su uspeli.
Mi Srbi smo doveli Tita, sami smo krivi.
 

Back
Top