Leva ruka-desni džep

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Stalno se prica o tome kako predsednici,ministri,gradonacelnici,direktori i svi ostali na "poziciji" kradu...
Postavite sebe u takvoj situaciji(da ste na nekom "polozaju") i stoje vam pare takoreci "na izvolte"...da li bi "smeli" da ih UZMETE,a da niste sigurni da zbog toga necete da nayebete?Ja bih pre opljackao Banku nego da na taj nacin uzmem...:eek:
Ovaj,sta sam hteo da kazem,znaci treba imati "Velika Moooda" za tako nesto...nije to bas tako lako...
Sta vi mislite?
 
Ne mislim da za to treba posedovati neku narocitu hrabrost, naprotiv, mislim da ima osoba kojima je svest toliko iskrivljena da im je normalno da uzimaju novac kada se nadju na nekom polozaju.

Naravno da nikada ne bih uzeo nista...
 
duse su im sitne, to je istina

ma, intelektualci su oduvek prodavali narod za sicu, da ne spominjemo glavu secera.
dodju siromasi, sa planine ili iz provincije, na vlast i hteli bi da u jednoj generaciji ili preko noci napreduju u drustvu. pogotovo sada se propagira americki san srpska verzija o zivotu u dembeliji i dekadenciji, a bez odgovornosti i rada.

ne iskljucujem tu ni decu crvene burzoazije, skolovani napolje a zaseli nama na grbaci, mamu li im maminu. jos sezdesetih pogodite ko se drogirao po bgd, generalska deca i deca diplomata, a tek kakav je kaubojsku idijot bio ivan stambolic kao mlad!? posle nesto prica i bio je vodja komunista, pa cak i novodemokratska ikona

tema je veliko opravdavanje sadasnjeg rezima, jer ako se dokaze da bi svako krao, onda ovi rezimski i nisu krivi.

nije tacno, ovo nije narod lopova.
 
Iz kog su naroda ti odabrani, iz tunguskog?

Kod nas je jednostavno kultura takva da se malverzacije aminuju. Svima je normalno da neko na polozaju zaposli i udomi svoju decu i bliznje, da se malo nakrade... samo ako bas pretera onda se ljudi malo cude sto je tako nezajazljiv - sto krade deset miliona evra, bre, dosta su mu dva... itd.
 
ranije bilo

kad direktor ne krade kazu budala
kad direktor krade a uhvate ga kazu hbga zahbo se
kad direktor krade a ne uhvate ga kazu sposoban

nekad direktor danas pripadnik rezimskih vlasti
Pitanje je sad:da li bi smeo da stavis "Ruku u Vatru" i da uzmes lovu...znaci treba imati moooda ili?...ponavljam da bih pre smeo da opljackam Banku nego da maznem lovu a da sam na polozaju!!!:cool:
 
Pa nije bitno, eticki je svejedno o kolikoj se sumi radi, necemo valjda da rezonujemo kao neki kojima je OK da se "kraducka" ali nije da se "BRE krade"...

u pravu je i taj covek bio,malo se para ia u srbiji,pa je i u redu ako zdrpa nesto malo ako mu je bas potrebno pri to da ne steti nogo i da se ne oseca.....ali kradja na stotine hiljada i miliona evra,besna kola firme tj upadanje u oci........e to samo zbog bezobrazluka treba hapsiti
 
Stalno se prica o tome kako predsednici,ministri,gradonacelnici,direktori i svi ostali na "poziciji" kradu...
Postavite sebe u takvoj situaciji(da ste na nekom "polozaju") i stoje vam pare takoreci "na izvolte"...da li bi "smeli" da ih UZMETE,a da niste sigurni da zbog toga necete da nayebete?Ja bih pre opljackao Banku nego da na taj nacin uzmem...:eek:
Ovaj,sta sam hteo da kazem,znaci treba imati "Velika Moooda" za tako nesto...nije to bas tako lako...
Sta vi mislite?
ma kad si vlast pare ti same ulaze u dzep nemoras ni da posegnes za njima...svi ti kazu (npr.) "direktore imam svastiku ne radi mucenica ima bolesnu majku bla bla bla"a ti: nema problema dovedite je ..i cusne ti pare u dzep. tako se to radi u burazer drzavi i niko nije imun na" poklon"
 
bandere i terazije bi to reshile veoma brzo
i ne pricham u vetar nego najozbiljnije-sheriatski zakon sistem
te prichice da nam je to kao fol u mentalitetu pa oni jadni eto otimaju se ai ih stalno nutkajiu pa pokleknu su prichice za idiote da lopovi opravdaju svoj lopovluk
nego niko nece time da se bavi jer i vlast i opozicija zna da ako samo 1 nayebe totalno i sve shto je pokrao mu se oduzme onda ce uvek morati tako
 
Ne razlikuju se nashi politichari po tome od onih sa zapada...samo tamo ih ne diraju DOK su na funkciji.Chim sa iste sidju dodje chika sudija i inspektor pa mu se da po kaznenom postupku...ko recimo Kolu,Netanjahuu ili Shiraku.
 
Ono sto je zabavno jeste sto bi svi najostrije kaznili Djoku politicara, ali niko ne bi kaznio samog sebe sto je kumovoj surnjaji pomogao na komisiji, ili doktora koji mu je caleta pregledao preko reda. Meni su, recimo, juce pomogli da novi pasos dobijem za dva dana a ne sest do sedam nedelja, i to sve preko veze.

Prema tome - dabome.
 
Kakve veze ima shto su tebe pustili na shalteru preko reda s tim shto Dinkic,Djelic ili Sloba se nakrade miliona milijardi?
Sitnih muvanja nema samo u Srbiji mita...itd. ali nigde osim u srbiji se time ne pravda nachin politichkog delovanja.
 
saberi sve ove lopuze na gomilu od 90-te pa na ovamo...pa sigurno zajedno su opeljeshili bar par milijardi
SFRJ se kupala u kreditima i keshu i sa istoka i sa zapada...nije to bio bash tako mali kolach
 
Pa ima veze jer je varanje sistema endemsko i to je svakom sasvim normalno. Mozes da ne verujes, ali u nekoj Svajcarskoj nema sanse da nesto dobijes preko reda zato sto poznajes neciju babu ili si sa nekim isao u isti razred, a o aminovanju vecih prevara i da ne govorimo.

Mi ne volimo da se drzimo zakona kao pijan plota, sta ces.
 
..kada bi na vrhu korupcija bila ukinuta, onda bi se smanjila i u narodu..ovako obichni ljudi gledaju da prodju shto bolje jer im drzzava otima i ono malo sirotinje shto imaju..zmiju ubijesh tako shto je roknesh u vugla..
 

Back
Top