Fringe

smells like carrots

Aktivan član
Poruka
1.308
fringe-1.jpg


fringe_tv_show_image_joshua_jackson-1.jpg


Zaplet:
When an international flight lands at Boston's Logan Airport and there are no signs of life, FBI Special Agent Olivia Dunham, a scientist, Walter Bishop, and his son Peter uncover a deadly mystery involving a mysterious plague and a series of unbelievable events. It all revolves around fringe science; a new branch of science dealing with mind reading, levitation, invisibility, and even reanimation of the dead. Olivia, Peter, and Walter are in charge of investigating all strange events, some of them even seem to look like "experiments".
Podela uloga:
• Anna Torv - Olivia Dunham
• Joshua Jackson - Peter Bishop
• John Noble - Dr. Walter Bishop
• Lance Reddick - Phillip Broyles (obožavam ga!:heart: da li neko gleda The Wire?!)
• Kirk Acevedo - Charlie Francis
• Mark Valley - John Scott
• Blair Brown - Nina Sharp
• Jasika Nicole - Astrid Farnsworth

Dakle, senzacionalno najavljivana pilot epizoda nove sci-fi serije J. J. Abrams-a (Felicity, Alias, Lost) premijerno je prikazana 9. septembra (iako je mnogo ranije "iscurela" na internet) i već je sa 10 miliona uloženih dolara zamenila Lost na prvom mestu najskupljih pilot epizoda u istoriji televizije. Kvalitet serije u tom smislu je neosporan. Fox nije štedeo para, pa je pilot epizoda u stvari pravi film sa odličnim specijalnim efektima koji i nezanimljive delove čine interesantnim i gledljivim. Po tematici i žanru, serija je specifična mešavina Dosijea X i Zone sumraka, sa blagim uticajem Lost-a i bavi se temama kao što su : astralna projekcija, nevidljivost,teleportacija i sl. Kao i Lost, Fringe pretenduje da se razvije u seriju sa komplikovanom mitologijom : već je započela sopstveni ARG u čijem je fokusu imaginarna korporacija Massive Dynamics.
Ono što po mom mišljenju nedostaje ovoj seriji je originalnost tj glavna odlika svih Abramsovih serija: nešto sveže i novo. Fringe se radije oslanja na već poznate formule i obrasce.

Zaključak: nije Lost, ali može da se gleda! :ok:

Da li neko gleda i šta mislite o ovoj seriji?
 
šta znam...ja lično nisam oduševljen..junakinja koja priča sa švalerom na samrti preko žica, a pri tome leži u kadi, ludi doktor koji je 17 godina bio u ustanovi, sin buntovnik, crnac šef misteriozne organizacije, vadjenje očne jabičice da bi slikali istu i videli šta je žrtva gledala u poslednjim satima života...ccc...manje više bezveze....
od trenutno aktuelnih serija ipak mi je Sara Konor broj 1!
Naravno, sve se menja krajem novembra...
LOST!
 
šta znam...ja lično nisam oduševljen..junakinja koja priča sa švalerom na samrti preko žica, a pri tome leži u kadi, ludi doktor koji je 17 godina bio u ustanovi, sin buntovnik, crnac šef misteriozne organizacije, vadjenje očne jabičice da bi slikali istu i videli šta je žrtva gledala u poslednjim satima života...ccc...manje više bezveze....
od trenutno aktuelnih serija ipak mi je Sara Konor broj 1!
Naravno, sve se menja krajem novembra...
LOST!

Uverljivost moze biti problem kod ove serije, s obzirom na sve uvrnute događaje koje navodiš. Ali ja lično volim ovaj žanr, i ukoliko su likovi dovoljno uverljivi, to je za mene dobitna kombinacija. Mislim da Fringe još uvek to nije postigla, ali rano je govoriti. Za sada sam samo zaintrigirana kako će se stvari odvijati.
(Uostalom, možda će u nekoj budućnosti biti u potpunosti razjašnjeno funkcionisanje ljudskog mozga, pa će biti moguće utvrditi šta je žrtva gledala u poslednjim satima života i sl.:lol::lol:)
A šta je u novembru? Ako misliš na Lost, nažalost to je tek u februaru :dash:
 
A šta je u novembru? Ako misliš na Lost, nažalost to je tek u februaru :dash:

priča se da kreće krajem novembra, dupla epizoda 5-01 i 5-02 , pa onda od februara nastavljaju, naravno toalno neprovereno, to mi je preko ICQ-a kazala neka ortakinja koja je u Kanadi, pa ako ona laže, lažem i ja.
Ima li ko rejtinge za Fringe, zanima me koliko je ovo gledano
 
Pravo da vam kazem meni se dopala prva epizoda, odgledao sam je sa zadovoljstvom ( ali to je stvar ukusa ) , po meni serija koja moze da se dobro kotira samo ako je kasnije ne uprskaju.
A na moje veliko zadovljstvo upravo sam skinuo prvu epizodu nove sezone House , po meni najbolja serija u zadnjih par godina.
 
I mene je "zlobna bakuta" zaintrigirala. (Obratiti pažnju na ruku. WTFmomenat :cool:)
Ali ubedljivo najbolji mi je Broyles ! Obožavam Lance Reddick-a!
(nadam se da će i pored ove uloge imati vremena da se barem povremeno pojavljuje u Lost-u)
 
je l gledao neko 3.epizodu?

Gledala sam ja...
Serija nije losa, moze da se gleda, ali nije to to, s obzirom da sam odgledala Dosije x milion puta, a on je iscrpao sve paranormalno sto se moze smisliti... tako da mi je Fringe totalno neorginalna, i sta vise predvidljiva... Ne znam, mozda sam odgledala suvise serija filmova pa me sad skoro nista ne moze iznenaditi (znace oni koji su gledali trecu ep. na sta mislim...) ;)
 
I ja sam odgledala, samo što imam drugačiji utisak. Baš mi se dopala treća epizoda i mislim da se serija sve više razdvaja od Dosije X i drugih serija sa kojima se najčešće poredi, a to je dobro!!!
I interakcija među likovima se poboljšava. Sviđa mi se Peter/Walter "hemija" i njihove zajedničke scene uvek imaju određenu dozu suptilnog humora, dok su Olivia/Broyles scene misteriozne i mračne. I takva dinamika odlično funkcioniše, po mom mišljenju.
Treća epizoda je puna akcije i u svakom trenutku uzbudljiva: počevši od bizarne uvodne scene sa mrtvim putncima u autobusu, do otkrića "Ghost network "- paranormalne radio frekvencije koja se koristi za komunikaciju misteriozne grupe ljudi koji su možda povezani sa tzv."the pattern".I ponovo, šokantan završetak!:eek: Suviše uvrnuto!
 
I ponovo, šokantan završetak!:eek: Suviše uvrnuto!

Pa ja sam takav zavrsetak i ocekivala, nije me iznenadio uopste... Mozda mi se zato ne svidja, nema iznenadjuci efekat, bar kod mene...
Inace, da nisam gledala Dosije x pre ove serije, bila bi mi super, ovako mi se cini kao da sam to vec gledala...
E, sad, moram da pohvalim glumu glavne glumice, i svidjaju mi se ona 3D slova, oznake lokacije, to jos nisam videla ni u jednoj seriji... I akcenat Charlie Francis-a mi je bas simpatican...
 
Mislim da se J.J. Abrams previse ponavlja.... Ko je gledao Alias, razume o cemu govorim.

Olivia=Sydney
the Pattern=Rambaldi
Massive Dynamics=SD-6 (zatim Alliance of 12 & Prophet 5)

''zala bakuta'' Nina je verovatno samo pion ili ti nizi sluzbenik nekog bitnijeg lika (koji se jos nije pojavio), a taj bitniji lik je usko povezan sa Oliviom, i sl... Ovo garantujem, jer poznajem isuvise dobro rad J.J.-a.

I sada sve ovo umixovano sa Dosije X-om i klasicnom J.J. Abrams filzofijom odnosa u porodici (otac/sin (Walter/Peter) za sada, a verujem da ce biti toga jos. )
Serija jeste kvalitetna, ali nije bas originalna kao Lost .
 
Ја сам изгледао до сада 8 епизода,имам и 9,10 али
још увек нисам стигао да погледам...
Серија ми се свиђа...
ЗНА ЛИ НЕКО КОЛИКО ИМА УКУПНО ЕПИЗОДА ?
И КАДА СУ ТЕРМИНИ ЕМИТОВАЊА (мислим скидања-наравно )?
Поздрав !!!
 
Ne znam tačno koliko će epizoda imati cela prva sezona : za sada je izašlo 10 epizoda i serija je trenutno na kratkom "raspustu".
Inače, termin prikazivanja je utorak veče - znači ima je na netu sredom u jutarnjim časovima.
Prve epizode me nisu toooliko oduševile, ali kasnije postaje sve bolje i vremenom je izgrađen karakterističan stil.
John Noble je prosto savršen kao Dr. Walter Bishop.
Fringe mi je trenutno omiljena nova serija.
 
Слажем се да је Валтер Бишоп најјачи лик у серији...
Имаш ли можда превод 10.епизоде јер на сајту на ком ја скидам још
увек није постављен...
И знаш ли можда колико је тај "распуст" ?
Слабо "баратам енглеским" па зато и не могу наћи информације
када,где,колико епизода...?
 

Back
Top