Molitva pre jela

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Muzicka Vila

Primećen član
Banovan
Poruka
574
Da li u vasoj porodici praktikujete molitvu pre jela?. Ja obavezno praktikujem. Na Zapadu ljudi to prihvataju kao normalnu pojavu, poneki se iz pristojnosti i pridruze, a neki, poput Amerikanaca, obavezno i to punog srca. Ovde to nije slucaj, gledaju vas jao neprijatno. Dakle, iskazivanje zahvalnosti prema Bozijoj milosti zbog hrane... Da ili ne?
 
Da li u vasoj porodici praktikujete molitvu pre jela?. Ja obavezno praktikujem. Na Zapadu ljudi to prihvataju kao normalnu pojavu, poneki se iz pristojnosti i pridruze, a neki, poput Amerikanaca, obavezno i to punog srca. Ovde to nije slucaj, gledaju vas jao neprijatno. Dakle, iskazivanje zahvalnosti prema Bozijoj milosti zbog hrane... Da ili ne?

Ja obavezno pred ručak kod tašte. Nikad se ne zna... :sad2:
 
Da li u vasoj porodici praktikujete molitvu pre jela?. Ja obavezno praktikujem. Na Zapadu ljudi to prihvataju kao normalnu pojavu, poneki se iz pristojnosti i pridruze, a neki, poput Amerikanaca, obavezno i to punog srca. Ovde to nije slucaj, gledaju vas jao neprijatno. Dakle, iskazivanje zahvalnosti prema Bozijoj milosti zbog hrane... Da ili ne?

Vecina kod nas je uverena da im hrana nije od Boga, nego iz supermarketa, pa naravno da izaziva cudjenje kad se neko zahvaljuje Bogu, na nesto sto je kupio u trgovackoj radnji...
 
  • Podržavam
Reactions: PnP
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top