Grejanje u Valjevu

The Look

Aktivan član
Poruka
1.955
drva.jpg


Dragi moji sugradjani jesen nam se blizi, a kao da smo vec docekali zimu. Samo tanki beli pokrivac fali...

Prosle godine, tokom jeseni i zime, nas grad je bio jedno sumorno i zagusljivo mesto. Magla, dim i smog od drva i uglja pomesani sa izduvnim gasovima automobila - centru grada nije bilo lako. Ipak moramo se nekako grejati.

Iz Javnog komunalnog preduzeća zaduženog za grejanje obećavaju da će valjevska toplana biti završena za 4,5 meseca, kao i toplovod u Kolubari II. U međuvremenu, naselje će biti grejano sa Srbijankine kotlarnice.


Stručna radionica posvećena daljoj podršci Evropske agencije za rekonstrukciju razvoju srpskih toplana održana je danas u Skupštini grada. Prisustvovali su predstavnici svih toplana i gradova koji su do sada dobili donaciju ovog tela Evropske unije.

Radionica je bila posvećena reformama koje imaju cilj da poprave finansijsku situaciju toplana, a u budućem periodu omoguće efikasno i ekonomično snabdevanje potrošača centralnim grejanjem, rekao je Bernd Kalkum, stručni konsultant Evropske agencije za rekonstrukciju:

"Projekat koji se predstavlja predstavnicima toplana daje osnovu za modernizaciju daljinskog sietema centralnog grejanja. Projekat ima za cilj da pomogne tehničku pripremu i investicione mere", kaže Bernd Kalkum.

Direktor valjevske “Toplane” Dragan Despotović kaže da je danas bilo reči i o regulisanje ugovora o isporuci toplote izmedju “Toplane” i Grada, kao osnivača tog javnog preduzeća.

Sve preduslove, kako kaže Despotović, valjevska “Toplana” je već stvorila i počeće da ih sprovodi u praksi čim dobije studiju ovog projekta, a to je april sledeće godine. Praktična primena tako bi mogla da počne u grejnoj sezoni 2009/2010. godina.
izvor Radio "Patak"
Evo jos u vezi Toplovoda i Toplane http://ugradu.info/index.php?option=com_content&task=view&id=3676&Itemid=261

Tuberkuloza je, nažalost, još aktuelna bolest. U Valjevu se ove godine od nje leči 50-tak pacijenata, a uzrok svi znamo... Koliko na Vas utice jesenji i zimski smog?

Kako se grejete? Struja, drva, ugalj, centralno grejanje??? Na vestima sam cula da se ceka i poskupljenje suve Kolubare...
 
I ja sam ga sinoc osetila, zao sam i postavila temu... a tako je svake godine u ovo vreme... pa sledecih nekoliko meseci...

Ali sve dok se ceo grad ne prikljuci na razne gasovode i toplane... nema nista od normalnog disanja tokom zimskih dana... Znate kako sneg posivi i izgubi svoju belinu > to nije zdravo!
 
Ugalj.
Ali ove godine ga jos nismo kupili. Trebalo je da narucimo, pa smo odugovlacili, odugovlacili i sad imamo problem. Koga god pozovemo da narucimo (od onih koji su nam prethodnih godina) dovozili vec je rasprodati i svakim danom rastu cene.
Zna li neko gde moze da se kupi ruski kameni ugalj, kolike su trenutne cene (nadam se da ne prelazi 12.000din./t)?
I svaka sugestija bi dobro dosla.
 
Ima, ali mnoga naselja pa i delovi centra nemaju (mislim na kuce u centru). Mislim da grejna sezona pocinje 15. oktobra, ali se vise stvarno ne secam...

E do Q_R_C_A,u Bg-u vec poceli da greju...mislim stvarno nije poshteno,sve samo za Bg :(
A shto se centralnog tice,pa ono ti je uglavnom po zgradama samo,i u Bg-u je takav slucaj,ne samo po unutrashnjosti Srbije,jer je lakshe mnog za uvodjenje kad je zgrada upitanju nego kad su kuce...
 
E ***. ja nemam centralno u Bg-u a stan mu u centru,na Skadarliji,znaci na 3 min. od Trga :( pa moram da se bakcem sa TA peci...uzas! Al zagreje ga i TA prilicno :)

a koliko kvadarata? koja TA? i koliki su ti zimi racuni? razmisljam da se i ja grejem tako ove zime, pa ako ti nije previse ovo sto pitam, napisi mi pliz(moze i na pp, ako ti je neprijatno). hvala
 
a koliko kvadarata? koja TA? i koliki su ti zimi racuni? razmisljam da se i ja grejem tako ove zime, pa ako ti nije previse ovo sto pitam, napisi mi pliz(moze i na pp, ako ti je neprijatno). hvala

Nekih 28 kvadrata,nemam pojma koja je TA,ali mislim da je ona standardna shto je i svi imaju...a racuni i nisu neshto veliki,toliko isto bi platio i centralno ako ne i malo vishe!
 
hvala ti. meni je ipak nesto veci prostor, pa se bojim da to nece ici....moracu malko da mozgam na tu temu:neutral:

Nema na cemu i drugi put :)!
Pa ako imash vishe prostorija onda ne verujem da jedna TA moze da ti zegreje sve!Ovo je ipak mali stančić/garsonjera,ima jedna velika soba,hodničić mali,WC i kuhinjica,i ja onda otvorim vrata od kuhinjice i WC-a,a TA mi stoji famo u ćošku sobe i tako zagrejem ceo stan...shto necesh uspeti ako je veci stan u pitanju...onda bi ti trebale 2,ako ne i 3 TA za poveliki stan bash! PoZzz...
 
A doticni Smederevko je na drva ako se ne varam, a i to ce da poskupi... tako da se neisplati grejati se, osim ako ne zelimo da postanemo santa leda. Kako god okrenes ne valja... ali sad bar sve skole greju.

Mislim da je u Kolubari 2 grejna sezona pocela 1. oktobra...
 
Mislis da za ledeno doba boli bulja Kineze,Amere,Ruse i ostale velike zemlje koje su najveci zagadjivaci?? To sto ti neces ili jos par ljudi ovde upaliti sporet nece spreciti ledeno doba,a sumu ako imas nije problem uopste poseci (manji deo koliko ti je dovoljno),a imas i grejanje na ugalj sto je mnogo jeftinije!!
 

Back
Top