KAKO TO DRUGI RADE

D

divlja

Gost
napomena moderatora: tema je zbog reorganizacije spojena sa temom "kako su to radili majstori"... na ovoj temi je OBAVEZNO da kada postavljate fotografije drugih autora da NAVEDETE KO JE AUTOR i IZVOR (lik ka sajtu) sa kog ste preuzeli fotografiju!!


Dosta vremena utrosim gledajuci tudje fotografije i desava se da odlepim :razz: , pa bih ovde da otavim link necije galerije ili neku fotku sa potpisom autora i da malo komentarisemo. Cisto da podelimo odusevljenje. :) Posto je to sve sa flickr-a, ne radi se o slavnim fotografima, ali vi mozete da stavljate i neke slavne, ako zelite ili sta god.
Nekad me zanima neka tehnika, a ne znam sta je, pa ako neko zna...
Necu da stavim jos nista, dok se sa temom ne usaglasite. Sta kazete?:razz:
 
Poslednja izmena od moderatora:
pelicani.jpg



evo ja se saglasavam, ovo je fotografija mog prijatelja Razvana iz Konstance na Crnom Moru. Slikana je na delti Dunava. Tip je inace poceo slikajuci letovanja a zavrsio kao fotograf Nationalne Geografije.

Slika me je odusevila prvi put kada sam je video. Slikana je sa D1, a ako vas zanimaju ostali detalji imam sve...
 
Obersturmfuehrer:

Sta ja znam, nisam licno neki obozavalac modne fotografije. Vise cenim fotografe koji znaju da uhvate dobar momenat/kompoziciju koja nije predodredjena, ovo je sve namesteno.

Prisustvovao sam jednom modnom snimanju pre par godina u Torontu, nekakve vencanice su bile u pitanju i tome slicno, i shvatio da je modna fotografija poprilicno dosadna, sve se vrti na istu semu.

@Divlja, hvala za komentar ........ inace, pregladao sam one tvoje fotke na Flickr-u, ima dobrih stvari, ona nocna sa "bubom" je favorit.........
http://www.flickr.com/photos/wild_at_heart/822732468/in/set-72157600804162704/
 
divlja:
@klika

Nije to modna fotografija, nego konceptualna. A za to ipak treba ideja i imaginacija. Ja volim i jedno i drugo. :-) Modnu fotografiju ne volim.

Nazovi kako hoces, modeli su u pitanju, nafrckani, doterani, ..........ti mozes napraviti konceptualnu fotografiju i sa cvecem, nekim predmetima itd........ovde je dobar deo slika cista modna fotografija, sa malom razlikom sto nije radjeno u studiju.

Sa druge strane, odredjene fotografije mi nikako ne leze u B&W tehnici, opet ako bi isli u detalje, na nekim fotkama je sama obrada ispod proseka, na nekima pregorelo nebo bez ikakvih detalja, ne znam da li je to namera autora ili ne, u svakom slucaju nista sto bi me oborilo sa nogu.
O umetnickom aspektu, hmm........to je relativna stvar...........
 
Ja sam samo otvorila, bas cu pazljivije da pogledam. Ok, nalickane i doterane modele ne volim ni ja :-), vise volim da hvatam spontane situacije.
A umetnost nikako nije relativna. :-P
 
divlja:
Ja sam samo otvorila, bas cu pazljivije da pogledam. Ok, nalickane i doterane modele ne volim ni ja :-), vise volim da hvatam spontane situacije.
A umetnost nikako nije relativna. :-P

`Ajde mozemo malo i da filozofiramo o tome sta je umetnost,...........ko to sebi uzima za pravo da postavi granicu izmedju umetnicke fotografije i neke druge i bas me zanima koji su to kriterijumi koji odvajaju te dve grupe?

A to da li je ralativna, pa ........ za mene je mozda veca umetnost pravljenje grncarija u nekim zabitima Afrike iako nikada nece stici na aukciju kod Sotheby-ja i biti prodana za par miliona $$$...........
 
Grncarija iz zabiti Afrike moze biti umetnost iako se ne prodaje za par miliona $$$$. Ko kaze da ne moze? Al' samo vreme pokaze vrednost.
Sta je umetnost je mnogo komplikovano pitanje za ovu temu, al' ja sebi svasta dozvoljavam, pa onda kad vidim fotku zbog koje mi proradi cuka, ja kazem: "Ovo je umetnost!" :lol:
 
divlja:
Grncarija iz zabiti Afrike moze biti umetnost iako se ne prodaje za par miliona $$$$. Ko kaze da ne moze? Al' samo vreme pokaze vrednost.
Sta je umetnost je mnogo komplikovano pitanje za ovu temu, al' ja sebi svasta dozvoljavam, pa onda kad vidim fotku koja je za mene umetnost ja kazem: "Ovo je umetnost!" :lol:

Pa o tome ja i govorim, nesto sto je za tebe umetnost ne mora da znaci da je za svakoga i obrnuto.........sto znaci da je to relativna stvar.
Niko nije davao ni pet para na slike Gogh-a, Rembranta, itd........u vreme kada su napravljene, a danas.........
 
fotografija nije pocela sa flickrom, photo bucketom, webshotom...
koliko se secam jos 1839.
onog lika koji leti iznad plasta sena sam video, jos neke mi deluju suvise poznato....
mislim da svako treba da se sam dokaze, da uhvati aparat u ruke u da slika ono sto njega motivise.
lik koji je slikao Che Gevaru koga nosi 100 miliona ljudi na planeti, ima(izmedju ostalih....) jos jednu poznatu sliku, sliku amoubice, koji skace u vodu, ime fotografa ne mogu da se setim, umro je pre par godina, uvek je nosio Leicu sa sobom, kojom je i napravio najpoznatije fotke.
on motiv samoubistva nije mogao da vidi pa da ga motivise, zato je bitan momenat i osecaj.
ima ljudi koji imaju staz od 40-50+ godina, koji jos uvek istrazuju, i uvek ima mesta za napredovanje..
umetnost dodje sama, pojedinacno, ne kopira se niti se hiperprodukuje..
 

Back
Top