booking.com i ostali rezervacioni portali...

Da li je neko imao iskustva sa rezervacijom preko booking.com ili nekog drugog takvog sajta??? Ja sam nasao jedan hotel Budimpesti po jednoj ceni na booking.com, a na sajtu hotela cena za isti smestaj je oko 50% veca! Kakva su vasa iskustva? :bye:
--------------------------------------

Ja sam pre dve godine imao rezervaciju(hotel u Spaniji) preko istog sajta i sve je bilo onako kako je stajalo na rezervaciji i prilikom dolaska i prilikom placanja.
 
na booking-u samo trazim hotele,posle ih nadjem na googlu,zovem i rezervisem direktno,zadnji put sam u hotelu u Sofiji naleteo na hotel sa 4* koji je na bookingu bio 85eur i nije bilo informacije da je u periodu u kom sam tamo bio, bila neka promocija i da kosta 50eur,razlika u 35eurx6 noci, nije mala...
 
Preko www.gtahotels.com uplatia sam kompletno putovanje ovog leta..Venecija, Barcelona,Verona..Svi hoteli su bili sa 4* i nijedan nije bio skuplji od 70 eura (soba-noc)! Toplo preporucujem ovaj sajt!

Nasla sam ovu poruku, a posto sam i sama zainteresovana za ovakvu vrstu aranzmana, molila bih labradorku da mi da preciznije informacije. Na sajtu kazu da odmah naplacuju po rezervaciji. Da li si imala nekih problema kad dodjes u hotel tipa "Nemam pojma da je neko rezervisao sobu za vas" ili da ti traze da platis nesto dodatno ili da ti otkazu rezervaciju na kraju. I da li posle boravka u hotelu dobijala racun od hotela (ovo mi je vazno).

Molim te, ako vidis ovo, napisi sve cega se setis, a mislis da mi bi bilo od koristi.

Hvala unapred
 
Ja koristim venere.com i booking.com, nisam imala problema. Što se naplate tiče, ne moraš imati para na kartici ako je klasična rezervacija. Ukoliko u zagradi piše non refundable, cena je niža i moraš imati para na kartici. Isto je i sa early booking, cena je niža ali naplaćuju odmah.
Bolje je rezervisati po standardnoj ceni gde postoji mogućnost otkazivanja do jedan dan pre polaska bez ikakve naplate.
Račun dobijaš normalno.
 
Nasla sam ovu poruku, a posto sam i sama zainteresovana za ovakvu vrstu aranzmana, molila bih labradorku da mi da preciznije informacije. Na sajtu kazu da odmah naplacuju po rezervaciji. Da li si imala nekih problema kad dodjes u hotel tipa "Nemam pojma da je neko rezervisao sobu za vas" ili da ti traze da platis nesto dodatno ili da ti otkazu rezervaciju na kraju. I da li posle boravka u hotelu dobijala racun od hotela (ovo mi je vazno).

Molim te, ako vidis ovo, napisi sve cega se setis, a mislis da mi bi bilo od koristi.

Hvala unapred

Cao!
Gta hotels odmah naplacuju pun iznos smestaja (potrebna ti je kartica za on-line placanje)!Kada obavis rezervaciju tj.uplatu oni ti posalju vaucer na mail koji odstampas i predas na recepciji hotela..soba te ceka bez ikakve naknadne doplate!Nigde problema nismo imali! Racun nigde nismo dobijali!
 
--------------------------------------

Ja sam pre dve godine imao rezervaciju(hotel u Spaniji) preko istog sajta i sve je bilo onako kako je stajalo na rezervaciji i prilikom dolaska i prilikom placanja.

Hej,to i meni treba!!!

Nasla sam hotele preko booking.com i samo treba jos da platim,pa da ipak prvo pitam.

Sta se placa prilikom rezervacije,prva noc,10posto,ili sve odjednom. Jel to zavisi od hotela ili kako. I jel dosta ta rezervacija koju ti oni posalju mejlom da dobijes vizu?
I da li da veujem da je ta cena ili da zovem(u Spaniju? to mi je malo bzvz)ili da jos trazim po drugim sajtovima....?

Pliz,pliz neka neko odgovori moram da uplatim ili rezervisem ili sta vec do utorka.
Hvaaala.
 
Poslednja izmena:
Vredi pogledati sajt www.yeego.com, jedni su od najpovoljnijih ili možda čak i najpovoljniji u udnosu na "booking", "gta","venera" itd.Ja sam preko yeega do sada rezervisao tri puta hotele, i to u Beču,Bratislavi i Budimpešti.U sva tri slučaja nisam imao nikakvih problema prilikom rezervacije i plaćanja.Sve je bezprekorno funkcionisalo.Na meil dobijete vaučer i račun, a plaćanje je putem kartice.
 
Poslednja izmena:
i ja imam samo reci hvale za booking.com, pre nekih 15 dana sam se vratila iz Pariza gde sam bila smestena u hotelu rezervisanom preko booking-a, apsolutno je sve bilo u najboljem redu, cena je bila chak i povoljnija nego na nekim drugim sajtovima ovog tipa (za isti hotel), placanje je vrseno na licu mesta, dakle po dolasku u hotel, bez ikakvih depozita i slicno. Poslednjih dana sam malo istrazivala vezano za smestaj u Americi preko istog sajta, i za vise gradova sam nasla da su u hotelima pokusavali da naplate visu cenu od one koja je objavljena na sajtu bookinga. Ali to pretpostavljam da nema veze sa samim sajtom vec sa drskim ponasanjem i politikom hotela. Pozdrav!
 
i ja imam samo reci hvale za booking.com, pre nekih 15 dana sam se vratila iz Pariza gde sam bila smestena u hotelu rezervisanom preko booking-a, apsolutno je sve bilo u najboljem redu, cena je bila chak i povoljnija nego na nekim drugim sajtovima ovog tipa (za isti hotel), placanje je vrseno na licu mesta, dakle po dolasku u hotel, bez ikakvih depozita i slicno. Poslednjih dana sam malo istrazivala vezano za smestaj u Americi preko istog sajta, i za vise gradova sam nasla da su u hotelima pokusavali da naplate visu cenu od one koja je objavljena na sajtu bookinga. Ali to pretpostavljam da nema veze sa samim sajtom vec sa drskim ponasanjem i politikom hotela. Pozdrav!

I ja zadnjih dana trazim smestaj u Parizu preko booking-a ili HRS-a, pa me interesuje da li je potrebno, prilikom rezervacije, ostaviti broj kartice, i ako je potrebno, da li na kartici treba da postoji pokrice za celokupnu cenu.Vidim da si napisala da se placa na licu mesta, ali sam cula da oni prilikom rezervacije rezervisu sredstva na kartici, pa ih posle izvesnog vremenea oslobode.

Bilo bi lepo da napises, ako hoces, u kom si hotelu bila, i kako si zadovoljna smestajem
edit:
Sad sam malo bolje procitala prethodne postove, i vidim da odgovor na moje pitanje postoji. A vidim i da je ostale korisnike zanimala otprilike slicna stvar. To je verovatno zato sto sto se jos uvek ucimo da sami sebi organizujemo put po sopstvenim zeljama, sto nam je ranijih godina iz vise razloga bilo skoro pa nedostupno :).
Pitanje za hotel u Prizu jos uvek stoji
 
Poslednja izmena:
Hej,to i meni treba!!!

Nasla sam hotele preko booking.com i samo treba jos da platim,pa da ipak prvo pitam.

Sta se placa prilikom rezervacije,prva noc,10posto,ili sve odjednom. Jel to zavisi od hotela ili kako. I jel dosta ta rezervacija koju ti oni posalju mejlom da dobijes vizu?
I da li da veujem da je ta cena ili da zovem(u Spaniju? to mi je malo bzvz)ili da jos trazim po drugim sajtovima....?

Pliz,pliz neka neko odgovori moram da uplatim ili rezervisem ili sta vec do utorka.
Hvaaala.
---------------------------------------------

Kasno sam video tvoju poruku tj. tek sada,ali svejedno da odgovorim.

Ne placas nista prilikom rezervacije,placa se prilikom odlaska iz hotela,prilikom rezervacije se ostavlja broj kartice u slucaju da npr. ne dodes u taj hotel taj dan da ti mogu skinuti sa kartice,e sad neki hotel ako ne dodes skine samo jedan dan,a neki tri to pise prilikom same rezervacije zavisno od hotela i njihovih uvjeta.

U vezi vize ne znam jer meni ne treba,ali mislim da je neko pre pisao da treba ipak vaucer tj. da je vec unapred placen hotel,a to mozes obaviti preko nekog drugog booking sajta koji naplacuje pun iznos i salje vaucer na tvoju adresu,a ovde na istoj temi je vec neko ostavio neke sajtove koji tako rade i izdaju vaucere.
 
Pozdrav drustvo,

Znam da Marko kasno na kosovo stize ali reko da podelim svoja iskustva i znanja vezana za ovu temu sa vama i da pokusam da otklonim neke nedoumice vezane za booking sisteme.


Znaci sto se tice cena i sto su razlicite odgovor je veoma jednostavan booking.com i slicni sajtovi su samo "trzni centri" ili mesta gde hoteli mogu da oglase svoju ponudu i da je samostalno uredjuju kako po pitanju cena tako i po svemo sto mozes da vidis na sajtu jel sve te informacije oni i unose. booking.com uzima svoju proviziju dogovorenu izmedju hotela i njih. Znaci za cene su odgovorni hoteli sami i bolje je rezervisati preko velikih i jakih sistema iz prostog razloga sto se vecini hotela isplati da tamo smanje cenu i da imaju vise rezervacija a na drugima zadrze vecu cenu pa kad neko pulati to je extra dobit za njih.

E sad kada se desi nesto lose ili imate lose iskustvo onda se obratite booking.com-u ili sistemu preko koga ste rezervisali i sa njim resavate probleme jel ce te tako lakse izaci na kraj sa hotelom, naime svaki hotel popisuje ugovor sa bookingom da ce sipostovati ponudjenu uslugu na sajtu.

E sad sto se tice placanja sve zavisi od hotela i njihove politike. U sustini ima vise varijanti ali one cesce su da platite sve odmah, da platite za odredjeni procenat kao polog u slucaju otkazivanja obicnbo 10% od ukupne svote ili vrednost jednog nocenja, da placate po dolasku bez ikakvih kartica, ili da posaljete broj kartice da oni mogu da naplate u slucaju otkazivanja i to obicno jedno nocenje. SVe u svemu svaki put kada zelite rezervisati dobro procitajte njihove uslove pre nego sto se slozite sa njima.

Kako sam se samo raspisao i eto dodjoh do toga da navedem da je to u svetu standardan nacin rezervacija i da booking kom kako sam kaze ima 200k rezervacija dnevno sto mnogo govori o njihovom rejtingu i poverenju ljudi u njega. Ali jos jdnom napominjem oni su samo odgovorni za dobro funkcionisanje sistema a za sve ostalo je odgovoran hotel i malo toga oni mogu da naprave da sankcionisu hotel ako pruza lazne usluge ako nisu obavesteni od ljudi koji su prevareni.

ako neko ima jos pisanja a da znam rado cu odgovoriti na njih i veoma sam srecan sto smo i mi odabrali ovaj nacin putovanja pogotovo sada kada smo u mogucnosti da putujemo u mnoge zemlje bez vize a vidimo sta se desava sa prevarantskim agencijama kao sto je ova konte sto je sad ojadila mnoge.

Sretan put i uzivajte u blagodetima internet rezervacija.
 
Pozdrav drustvo,

Znam da Marko kasno na kosovo stize ali reko da podelim svoja iskustva i znanja vezana za ovu temu sa vama i da pokusam da otklonim neke nedoumice vezane za booking sisteme.


Znaci sto se tice cena i sto su razlicite odgovor je veoma jednostavan booking.com i slicni sajtovi su samo "trzni centri" ili mesta gde hoteli mogu da oglase svoju ponudu i da je samostalno uredjuju kako po pitanju cena tako i po svemo sto mozes da vidis na sajtu jel sve te informacije oni i unose. booking.com uzima svoju proviziju dogovorenu izmedju hotela i njih. Znaci za cene su odgovorni hoteli sami i bolje je rezervisati preko velikih i jakih sistema iz prostog razloga sto se vecini hotela isplati da tamo smanje cenu i da imaju vise rezervacija a na drugima zadrze vecu cenu pa kad neko pulati to je extra dobit za njih.

E sad kada se desi nesto lose ili imate lose iskustvo onda se obratite booking.com-u ili sistemu preko koga ste rezervisali i sa njim resavate probleme jel ce te tako lakse izaci na kraj sa hotelom, naime svaki hotel popisuje ugovor sa bookingom da ce sipostovati ponudjenu uslugu na sajtu.

E sad sto se tice placanja sve zavisi od hotela i njihove politike. U sustini ima vise varijanti ali one cesce su da platite sve odmah, da platite za odredjeni procenat kao polog u slucaju otkazivanja obicnbo 10% od ukupne svote ili vrednost jednog nocenja, da placate po dolasku bez ikakvih kartica, ili da posaljete broj kartice da oni mogu da naplate u slucaju otkazivanja i to obicno jedno nocenje. SVe u svemu svaki put kada zelite rezervisati dobro procitajte njihove uslove pre nego sto se slozite sa njima.

Kako sam se samo raspisao i eto dodjoh do toga da navedem da je to u svetu standardan nacin rezervacija i da booking kom kako sam kaze ima 200k rezervacija dnevno sto mnogo govori o njihovom rejtingu i poverenju ljudi u njega. Ali jos jdnom napominjem oni su samo odgovorni za dobro funkcionisanje sistema a za sve ostalo je odgovoran hotel i malo toga oni mogu da naprave da sankcionisu hotel ako pruza lazne usluge ako nisu obavesteni od ljudi koji su prevareni.

ako neko ima jos pisanja a da znam rado cu odgovoriti na njih i veoma sam srecan sto smo i mi odabrali ovaj nacin putovanja pogotovo sada kada smo u mogucnosti da putujemo u mnoge zemlje bez vize a vidimo sta se desava sa prevarantskim agencijama kao sto je ova konte sto je sad ojadila mnoge.

Sretan put i uzivajte u blagodetima internet rezervacija.


jeste da je ovo davno bilo, ali neciji komentar/iskustvo uvijek dobro dodje, molim te za jedno pitanje, ako rezervisem npr. neki hotel preko bookinga i u uslovima pise npr. boravisna taksa 0.50 Eur i dorucak 17 Eur i vecera 20 Eur,jel to znaci da ja moram da u tom hotel doruckujem i veceram, ili su oni samo naglasili koliko kosta jelo u hotelu???
eto bila bih ti zahvalna kad bi odgovorio

lp
 

Back
Top