Moj stav o licemerstvu pravoslavlja.

1. Popovi su smrtni i grešni kao i svi drugi ljudi. Ima i dobrih i loših. Oni NISU Crkva, samo rade svoj posao, bolje ili lošije.
U organizaciji u kojoj se prima svakojaki olos, ima i dobrih ljudi i olosa. Pop koji se lati lecenja narkomana (to se zove nadrilekarstvo), pa ga leci batinama i lopatom, pa jos i ubije, je i dalje olos i sto je najgore ostaje u crkvi cekajuci civilno sudjenje. Hoce li poglavar zahtevati poseban sudski postupak? Pravoslavni pop iz Nemacke ubije dvoje neduznih ljudi u saobracajnoj nesreci koju je svojom prebrzom voznjom on, pop, izazvao, kaznjava se jednom godinom zatvora koju ce provesti na slobodi sluzeci bogu u sabornoj crkvi. Za tog popa je zalozio svoj ugled poglavar crkve, a time je zalozio i ugled cele organizacije na cijem je celu. Ako u toj organizaciji postoje pedofili poput igumana Ileriona i vladike Pahomija, koji nisu osudjeni, a poglavar ih tolelrise, takva je i cela organizacija. Veliko je pitanje zasto ih on licno tolerise? Velike mudrosti nisu potrebne. Sta vise, svi koji pokusavaju da zlo opravdavaju na bilo koji nacin su LICEMERI i ni malo bolji od onih koje opravdavaju.

2. Izgradnja velikih hramova podrazumeva velike dobrotvore i donore, a ne izrabljivanje robova i bičevanje i otimanje od gladnih. Da su hramovi do sada bili veličine pseće kućice, neko bi rekao da je preveliki hram veličine špajza. Jako relativan pojam.
Nema opravdanja za bacanje ogromnaog novca za izgradnju velelelpnih hramova u skvrcenoj i siromasnoj zemlji u kojoj veliki broj ljudi zivi na ivici egzistencije. Najveci deo novca za izgradnju je dat iz drzavne kase. To je sramota i bruka i za drzavu i za organizaciju. Taj hram na Vracaru kosta basnoslovne novce, a jos uvek nije izgradjen. Gde se dede taj silni novac koji je do sada utrosen. Uz to, ne zaboravimo, da se uvode nasilni porezi za izgradnju tog hrama, kao i manastira Hilanda koji, uzgred receno, nije srpsko vlasnistv, vec grcko.

Tako da, prijaško, sve je to jedna tvoja lična ozlojeđenost usled nekog ružnog događaja ili uticaja.
Prevaziđi to...
Ovo je tipicna intelektualna nemoc da se dokaze ispravnost iznetih argumenata, ovo je jedini "cvrst dokaz" da si u pravu. Kad ne mozes bolje, baci se blatom na sagovornika i na taj nacin obezvredi njegove neoborive argumente.
 
Nisi je video pune 4 godine, i sad je vidiš - kada ju je neko slučajno podigao iz mrtvih.

Ccc, Sale, znamo se. :lol:

Će da razmislim(o).

ти размишљај, ја не бежим од својих пропуста, а дотле, све је могуће, па тако и да се посебно отвори тема о лицемерству хмм већ ће се изабрати. :D
 
вероватно да нисам видео, а ето теби прилике да то исправиш:)

Ja sam podigao temu iz mrtvih i sta sad. Aludiras da me kazne zbog toga jer sam napisaoo post u skladu sa temom? Zar se i takvim stvarima sluzite, dobar si sa moderatorkom i nabacujes da se tema zakljuca. Jadno.

Je li to zabranjeno pravilnikom, pisati na otvorenim temama? Administrator je jasno naveo da se postuje tolerancija, mozda je bas zbog tih stvari tema i ozivela.
 
Ja sam podigao temu iz mrtvih i sta sad. Aludiras da me kazne zbog toga jer sam napisaoo post u skladu sa temom? Zar se i takvim stvarima sluzite, dobar si sa moderatorkom i nabacujes da se tema zakljuca. Jadno.

Je li to zabranjeno pravilnikom, pisati na otvorenim temama? Administrator je jasno naveo da se postuje tolerancija, mozda je bas zbog tih stvari tema i ozivela.

ма јок случајно си је пронашао па ти се свидела
а и ниси у току, према томе ил се распитај ил не млати празну сламу, а ако си у току онда си ти лицемеран:D
 
Nisu samo pravoslavni licemeri vec i druge riscanske sekte, sektice, verske zajednice. evo na primer jehovini svedoci. Siru ucenje prosjaka koji se setao u pocepanim prnjama, odbijao novac i odelo. A oni setaju pod parolom njegove propovedi u kravatama, armaniju i drugim najskupljim markama.

Da ne ispadne da imam nesto protiv istih neka me neko razuveri argumtovano da to nije tako. Da mi kaze da je Isus bio siromah i odbio odelo a da oni ne setaju u odelima i ne voze limunzine.


Smesno zar ne....
1106Jehova.jpeg
 
Ovaj stav moze da se odnosi i na neke druge crkve ali posto sam Srbin iz Srbije iznosim ga samo o pravoslavnoj crkvi.

Srpska Pravoslavna Crkva je licemerna organizacija odvajkada. Smatram da je ona potpuno nepotrebna da bi covek bio pobozan i bogougodan. Mislim da je sasvim dovoljno da covek cita Bibliju i da u srcu veruje u Boga kako bi eventualno nakon smrti zavrsio u "carstvu božjem". Dovoljno je biti dobar i posten u srcu, prema sebi i drugima, prema prijateljima i neprijateljima kako bi zavrsio u vecnom raju.

Nasa crkva nam nikako ne dokazuje da nije licemerna i da je božanska organizacija.

Dokazi:

1. Popovi deru vernike raznoraznim globama gde god stignu.
2. Izgradnja velelepnih crkava i hramova (hram Svetog Save) mogu priliciti samo Satani ili nekim preistorijskim mnogobožačkim religijama gde je bilo bitno na materijalan nacin izraziti postovanje prema božanstvima. Izgradnja materijalnih velelepnih objekata Bogu nije ni malo draga vec samo zemaljskim licemernim svestenicima koji tako vrse marketinske poteze kako bi povecali clanstvo, da bi se nakon toga nad brojnijim i ucvrscenim clanstvom primenilo ono pod tackom 1.
3. Pedofilija koja je siroko rasprostranjena u katolicanstvu siri se i po SPC. Slucaj Pahomije to nedvosmisleno pokazuje.

Sve ovo ukazuje na to da se ljudska pokvarenost i satanizam duboko uvrežio u nasoj crkvi koja nikako ne treba da se postuje.

Zanimljivo je da i najveci vernici ne shvataju da je za veru dovoljna mala sobica u kojoj ce se covek na miru i u punoj veri pomoliti. Zanimljivo je da je SPC uspesno sprovela satanizaciju vere i time uspesno i danas, a da ne govorim o nemanjickim vremenima, grabi moc i ovozemaljska materijalna dobra.

Problem je veci u prihvatanju i sledjenju paganskih dogmi kao sto su trojstvo, pakao i besmrtnost duse od 4 veka Nikejskim saborom...
takodje u nepostovanju tj nepridrzavanju moralnih Bozjih nacela

Bozji zakon nema vrednost ako se samo ustima ispoveda a ako se ne zivi po njemu

formalizam ne prolazi kod Boga

nego zivljenje po Bozjim moralnim naclima


:hvala:
 
Poslednja izmena:
Ovaj stav moze da se odnosi i na neke druge crkve ali posto sam Srbin iz Srbije iznosim ga samo o pravoslavnoj crkvi.

Srpska Pravoslavna Crkva je licemerna organizacija odvajkada. Smatram da je ona potpuno nepotrebna da bi covek bio pobozan i bogougodan. Mislim da je sasvim dovoljno da covek cita Bibliju i da u srcu veruje u Boga kako bi eventualno nakon smrti zavrsio u "carstvu božjem". Dovoljno je biti dobar i posten u srcu, prema sebi i drugima, prema prijateljima i neprijateljima kako bi zavrsio u vecnom raju.

Nasa crkva nam nikako ne dokazuje da nije licemerna i da je božanska organizacija.

Dokazi:

1. Popovi deru vernike raznoraznim globama gde god stignu.
2. Izgradnja velelepnih crkava i hramova (hram Svetog Save) mogu priliciti samo Satani ili nekim preistorijskim mnogobožačkim religijama gde je bilo bitno na materijalan nacin izraziti postovanje prema božanstvima. Izgradnja materijalnih velelepnih objekata Bogu nije ni malo draga vec samo zemaljskim licemernim svestenicima koji tako vrse marketinske poteze kako bi povecali clanstvo, da bi se nakon toga nad brojnijim i ucvrscenim clanstvom primenilo ono pod tackom 1.
3. Pedofilija koja je siroko rasprostranjena u katolicanstvu siri se i po SPC. Slucaj Pahomije to nedvosmisleno pokazuje.

Sve ovo ukazuje na to da se ljudska pokvarenost i satanizam duboko uvrežio u nasoj crkvi koja nikako ne treba da se postuje.

Zanimljivo je da i najveci vernici ne shvataju da je za veru dovoljna mala sobica u kojoj ce se covek na miru i u punoj veri pomoliti. Zanimljivo je da je SPC uspesno sprovela satanizaciju vere i time uspesno i danas, a da ne govorim o nemanjickim vremenima, grabi moc i ovozemaljska materijalna dobra.

Samo se s ovim delom ne bih složio. Mislim da ni to nije potrebno dok je čovek u srcu dobar, i dok se ponaša u skladu sa Bogom završiće u ''carstvu nebeskom''. Naravno, nije čitanje Biblije na odmet, ali nije nužno. :D Ostalo si sve u pravu.
 
Samo se s ovim delom ne bih složio. Mislim da ni to nije potrebno dok je čovek u srcu dobar, i dok se ponaša u skladu sa Bogom završiće u ''carstvu nebeskom''. Naravno, nije čitanje Biblije na odmet, ali nije nužno. :D Ostalo si sve u pravu.
Ono sto najvise bode oci da je Crkva se pripila uz drzavu kao pijavica i crpi zivotne sokove iz nje. Sve bi se moglo tolerisati (osim pedofilije i homoseksualizma) kada bi se crkva otkacila sa budzeta drzave i opstina, kada bi ziveli samo od svojih prihoda. Sta trazi Crkva u drzavni skolama, u vojsci, u policiji, u zdraavstvu, u politici u upravnim odborima javnih preduzeca. Zasto se ne bavi onim zasta je i organizovana. Naravno, ona je od vajkada privesak drzave od koje gotovanski zivi.
 
Poslednja izmena:
Ono sto najvise bode oci da je Crkva se pripila uz drzavu kao pijavica i crpi zivotne sokove iz nje. Sve bi se moglo tolerisati (osim pefoilije i homoseksualizma) kada bi se crkva otkacila sa budzeta drzave i opstina, kada bi ziveli samo od svojih prihoda. Sta trazi Crkva u drzavni skolama, u vojsci, u policiji, u zdraavstvu, u politici u upravnim odborima javnih preduzeca. Zasto se ne bavi onim zasta je i organizovana. Naravno, ona je od vajkada privesak drzave od koje gotovanski zivi.
Odakle ti podaci da crkva uzima novac od drzave...Jel to ima neki porez za crkvu?
Kako je delovala dok nije bilo drzave?...
imas li ti uopste neke argumenti,osim pausalnog odvaljivanja na temama koje se bave crkvom,i verom...i to pravoslavljem...?
I da kakve su ti ono sprdacine od poruka...pa ti covece nemas dve postene poruke da nisi nekog u njoj uvredio.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top