Stize bata ili seka

steffica

Primećen član
Poruka
830
Interesuje me na koji nacin ste svoje dete pripremali za dolazak njegovog brata ili sestre na svet?
Moj sin ima 22 meseca i za otprilike 8 meseci bi trebalo da dobije batu ili seku.:heart::heart::heart: Moj problem je sto je on u nekoj fazi kad ispoljava ljubomoru prema drugoj deci. Npr. prema bratu od strica koji ima svega 10 meseci. Ne da mu svoje igracke, ako hoce da uzme koju gura ga, ako ga ja drzim Stefan place, ako slucajno vidi njegovu ruku na mojoj nozi ili ruci odmah ga gura. Ne znam da li je to samo faza, ili je nesto sto je pokupio od dece u vrticu... :dontunderstand:
Molim za savet, kako da ovo ljubomorno dete pripremim za dolazak bebice...
 
I mi se nadamo da će se naša porodica uskoro proširiti za još jednog člana! Sin ima 3 god i odavno kroz razgovor sa njim smo osluškivali njegove želje i ponašanje kada je okružen bebama! Sada već sam želi batu ili seku!
Ali, po mom mišljenju samo priča, priča i priča! Kad budeš bila pred porođajem, zajedno spremajte pelene za bebca, stvarčice, dozvoli mu da mazi tvoj stomak! Uzmi bolovanje i što više vremena provedi sa njim! Najbitnije je da shvati, a iako je mali jako dobro kapira neke stvari, da rođenjem bate ili seke on neće biti odbačen! S obzirom da još nema dve godine, trebaće to puuuunoooo truda da malo primiri ljubomoru! mada će je sigurno biti kad se bebac rodi!
 
Najbitnije je da mu pricas,pricas i pricas.Mislim da nije rano.Ja sam pocela sa pripremama za bebu cim sam zatrudnela,zbog iste ljubomore.Pomoglo je,znao je sta ce se promeniti,ali je i dalje postojalo malo ljubomore,bez obzira na sve.Mislim da je to i normalno.
Mozes da ga zamolis da pomazi stomak,da prica bebi,i da pricas o bebi,ali da njegovo mesto nije u svemu tome ugrozeno.
Sve dode na svoje mesto kad se desi,mozda nepotrebno brines.
 
Nesto mi je zapucao net.
Termin jos ne znam sa sigurnoscu, trebalo bi da je u aprilu-maju. Kod ginekologa idem sledece nedelje, ali sigurno je to to jer pokusavamo 3 meseca, kasni mi 3 nedelje + test je pozitivan. Znaci nekih mesec dana sam trudna.
Nadam se da cu uspeti da razgovorom malo "omeksam" Stefana. nadam se da ce se malo urazumiti dok mi bebce ne stigne.
Tanja, nadam se da cu i od tebe uskoro cuti lepe vesti.
Mackice, hvala puunoo!:heart:
 
Браво...:klap: нови клинци..

Па.. нема детета које није љубоморно..
и.. показивање љубоморе је много боље него повлачење у себе...
Поред свих могућих разговора, договора и ситних цака моје старије је пукло од љубоморе..
После две недеље је рекао.. Мама, он ми се не свиђа. Врата га у болницу. Хоћу да будеш само моја мама. :hahaha:
а сада су љубоморни обојица.. нпр. млађи би да је велики као бата и да иде у школу итд..
старији би и да иде у вртић и да нема толико обавеза...:lol:
и то ме не плаши.. бојим се да ће ми промаћи нека прикривена патња..:confused:
Треба их само храбрити да причају о својим осећањима.. и свако осећање третирати као нормално...
 
Interesuje me na koji nacin ste svoje dete pripremali za dolazak njegovog brata ili sestre na svet?
Moj sin ima 22 meseca i za otprilike 8 meseci bi trebalo da dobije batu ili seku.:heart::heart::heart: Moj problem je sto je on u nekoj fazi kad ispoljava ljubomoru prema drugoj deci. Npr. prema bratu od strica koji ima svega 10 meseci. Ne da mu svoje igracke, ako hoce da uzme koju gura ga, ako ga ja drzim Stefan place, ako slucajno vidi njegovu ruku na mojoj nozi ili ruci odmah ga gura. Ne znam da li je to samo faza, ili je nesto sto je pokupio od dece u vrticu... :dontunderstand:
Molim za savet, kako da ovo ljubomorno dete pripremim za dolazak bebice...

Veoma delikatna situacija,i trebace ti puno strpljenja!!!!
Svome sam sinu pocela odmah da pricam da cemo uskoro da imamo bebu,govorila sam mu da ce kada malo poraste imati drustvo za igru ali dok je jos mala da ce biti i malo dosadna jer ce puno plakati,ja cu morati da je cesto hranim itd.
U sustini pricala sam sa njim kao sa velikim!
On je najgore podnio period koji sam bila u bolnici i kad sam dosla kuci bio je ljut na mene pa sam morala isti dan da ga vodim u park na 15 min. ,i maksimalno sam se trudila da za njega odvojim makar pola sata i da budem posvecena samo njemu !!!

I danas ponekad nam kaze vi mene nevolite,al sada mi to okrenemo na salu pa se i on sa nama smije!
Sretno
 
Moja devojcica ima 6 god. i ma koliko joj pricala i punila glavu ona ne zeli ni batu ni seku.
Deca su ljubomorna jer znaju da ce sad ta druga beba imati vise paznje.Ali ja mislim da kada se rodi beba to delimicno prestaje.Tako ne brini se previse sve to ide svojim tokom.
 
Interesuje me na koji nacin ste svoje dete pripremali za dolazak njegovog brata ili sestre na svet?
Moj sin ima 22 meseca i za otprilike 8 meseci bi trebalo da dobije batu ili seku.:heart::heart::heart: Moj problem je sto je on u nekoj fazi kad ispoljava ljubomoru prema drugoj deci. Npr. prema bratu od strica koji ima svega 10 meseci. Ne da mu svoje igracke, ako hoce da uzme koju gura ga, ako ga ja drzim Stefan place, ako slucajno vidi njegovu ruku na mojoj nozi ili ruci odmah ga gura. Ne znam da li je to samo faza, ili je nesto sto je pokupio od dece u vrticu... :dontunderstand:
Molim za savet, kako da ovo ljubomorno dete pripremim za dolazak bebice...

Steffice, u istom smo "sosu":whistling:
Moj sin ima 24meseca, ja sam u drugom stanju 10-ta nedelja, termin mi je 18 april(tebi ce najverovatnije biti kraj aprila)...klinci su nam istog uzrasta, i moj nista ne govori tako da je jako tesko razgovarati sa njim...ja sam pocela da pominjem bebu koja ce doci, da mu pokazujem bebe u prolazu na slikama...inace ima potpuno identicnu reakciju kada su druge bebe i deca u pitanju, cim ih uzmem u narucje vuce me da ih ostavim i uzmem njega...mislim da je jako ljubomoran...pa sta da ti kazem, srecno nam bilo:whistling:, i pisi kako ti pripremas svog sina, pa cemo videti kako cemo na kraju proci:think:..puno pozzzz:bye:
 
Mislim da je faza.Ralika medju nasom decom je 2 god i mi smo starije dete pripremeli tako sto smo mu ponavljali da ce mama roditi bebu koja je sad u maminom stomaku na sta je on dizao moju majcu trazeci bebu. Stekla sam utisak da je nas stariji sin postao svestan bebe kad sam je zaista donela iz bolnice. Tada smo je kao zajedno kupali dodavao mi je pelene bocicu sa mlekom vlazne maramice stoje on vrlo rado cinio.
Sad se i svadjaju oko igracke ali znaju i zajedno da se igraju.
 
On je najgore podnio period koji sam bila u bolnici i kad sam dosla kuci bio je ljut na mene pa sam morala isti dan da ga vodim u park na 15 min. ,i maksimalno sam se trudila da za njega odvojim makar pola sata i da budem posvecena samo njemu !!!
jao, to je jako lepo!!! Nadam se da cu i ja moci podjednako da se posvetim i bebi i Stefanu. Malo sam se raspitala i saznala da treba u toku dana odvojiti malo vremena koje ces provesti samo sa starijim detetom. Pa bilo to citanje, price, mazenje, igranje. To se moze uraditi dok beba spava. I da je vazno ukljuciti starije dete u aktivnosti oko bebe...

Steffice, u istom smo "sosu":whistling:
Moj sin ima 24meseca, ja sam u drugom stanju 10-ta nedelja, termin mi je 18 april(tebi ce najverovatnije biti kraj aprila)...klinci su nam istog uzrasta, i moj nista ne govori tako da je jako tesko razgovarati sa njim...ja sam pocela da pominjem bebu koja ce doci, da mu pokazujem bebe u prolazu na slikama...inace ima potpuno identicnu reakciju kada su druge bebe i deca u pitanju, cim ih uzmem u narucje vuce me da ih ostavim i uzmem njega...mislim da je jako ljubomoran...pa sta da ti kazem, srecno nam bilo:whistling:, i pisi kako ti pripremas svog sina, pa cemo videti kako cemo na kraju proci:think:..puno pozzzz:bye:
Enna, jako mi je drago! :heart: I ja Stefanu pricam da ce dobiti batu ili seku, samo sto mislim da on to jos ne shvbata. Valjda ce biti lakse kad stomak pocne da raste i kad beba pocne da suta. Mislim da je to ispoljavanje ljubomore faza. Valjda ce proci.:heart:
 
I ja moram da kazem samo beskrajna prica. I koliko ce beba biti mala, i sta sve moze da pomogne oko bebe, i da mazi stomak. Dimitrije je imao 3 godine kad sam bila trudna, desavalo se da kad dodjem s posla, on pridje, poljubi mi stomak i kaze: dugo se nismo videli Lenko:) Kad je prvi put video, rekao je: Svidja mi se Lenka. Dok je bila skroz mala, nije bilo nikakvih problema, evo sad ima 9 meseci, i bas je voli, ali otima joj igracke, nekad je malo grublji. Trudimo se da ga ne zapostavljamo, i opet pricamo, pricamo, pricamo...:)
 
Morala sam da vratim temu, mnogo je otišla a biće nam potrebna, nadam se uskoro. :D
Razmišljala sam o ovome pre neki dan baš.
Kad pitam Vanju da li bi voleo batu ili seku nekad je raspoložen pa kaže da a nekad ne... Prema malim bebama je potpuno flegma, ne registruje ih uopšte.
Neki dan mi je bila prijateljica sa bebom od nedelje i devojčicom od 14 meseci, i on se sit izigrao sa malom a njega je pogledao samo kad smo ga mi pozvali da dodje da vidi bebu.
 
Hvala ti Berta!
Juce smo bili kod mog brata. Njegov sincic sada ima nepunih mesc dana. Drzala sam ga, a moj Stefan, za cudo, uopste nije pravio ljubomorn scene. Bas sam ga dugo drzala i ocekivala sam da me u jednom trenutku pocne vuci, ali nista...:D
Mazio ga je, ljubio, zagledao, pokazivao da ga stavim pored njega da sedi...Bas je bio sladak :heart:. Pa je hteo da ga uzme od mene, ali me je potpuno razumeo kada sam mu rekla da je bata mali i da ne zna da sedi. Uopste nije dramio. Joooj, valjda necu izbaksuzirati...
 
Morala sam da vratim temu, mnogo je otišla a biće nam potrebna, nadam se uskoro. :D
Razmišljala sam o ovome pre neki dan baš.
.
Hoćemo zajedno :whistling:

Stefan registruje bebe, i voli ih, samo ih uzme za ručicu i kao pozdravlj ase, pa poljubi rukicu. kao bombona je. Od prvog dana je bio sa bratovim klincem, kupali smo ga zajedno, bio je oduševljen :)
Mislim da bi se lakše on navikao na drugu bebu nego ja :rumenko: Ja sam sva u fazonu (ne pljujte me, znam da nije normalno, ali jače je od mene:rumenko:) - kako da moj Stefa, neće više biti prvi i jedini u svemu, moraće da deli naše vreme.... :sad2: Ja sam baš kreten :(:confused:
 
Hoćemo zajedno :whistling:

Stefan registruje bebe, i voli ih, samo ih uzme za ručicu i kao pozdravlj ase, pa poljubi rukicu. kao bombona je. Od prvog dana je bio sa bratovim klincem, kupali smo ga zajedno, bio je oduševljen :)
Mislim da bi se lakše on navikao na drugu bebu nego ja :rumenko: Ja sam sva u fazonu (ne pljujte me, znam da nije normalno, ali jače je od mene:rumenko:) - kako da moj Stefa, neće više biti prvi i jedini u svemu, moraće da deli naše vreme.... :sad2: Ja sam baš kreten :(:confused:

Nisi kreten i ja sam isto mislila!
kad sam se poradjala plakala sam zbog Vanje nesto mi ga bilo zao a dijetetu sve u redu!!!!
Cijelu trudnocu i prvi mijesec sam se osjecala kriva....
Kasnije me to proslo,kad sam vidjela i sama da se dijeca nemogu podijeliti!
Ima da padnes s'nogu dok im obadvoma obezbijedis sve potrebno od mazenja do hranjenja al sve vrijedi truda...:bye:
 
Ja zbog tog razmišljanja nikako da presečem da zaista želim drugo dete :confused:
A ispada i da ga želim samo zato da bi Stefan imao nekoga; ne bih volela da ostane jedinac, i stalno imam neku drižu zavesti - počevši od - neću se TOLIKO obradovati drugoj trudnoći kao prvoj... pa dalje da ni ne idem :roll:
 
Pa dobrim dijelom ja sam drugo dijete rodila radi prvog,stvarno mi je tuzna i sama rijec jedinac...
I nisam osijetila iste emocije kao kod prve trudnoce,bila sam sretna presretna ali me je progonio taj osjecaj krivice!!
Imas li ti bracu?
 
Ne znam koga pitas, verovatno mackicu. Ali cu ti i ja odgovoriti...:mrgreen:
Ja imam 2 mladja brata koji su blizanci, verovatno i zbog toga sto je nas 3 i ja zelim 3 dece, a mozda i 4...
Mene je jedino malo strah od porodjaja, jer sam sa prvim prosla bas lose...
 
Ma nemoj da se bojis,nemora znaciti da ce i ovaj da bude ruzan cak su vece sanse da ovaj bude mnogo laksi i brzi!!!!!!!!!!!
Eto zelim ti da sve prodje u roku od 2 sata i da sa 2 napona bebac izleti napolje!!!
meni je prvi bio 12 sati a drugi 2 sata i 45 min,ali da te nelazem bolilo je oba puta isto samo je krace trajalo!!!!!!!
 

Back
Top