Kuda ide nase zdravstvo?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Tomica bonbonica prica sve lepe price, oslikane i umirisane bolnice , velike plate doktorima, a opet nikad vise nemoci da pacijent dobije lecenje bez mita, nista kraci rokovi i redovi za cekanje na analize, sve vise pogresnih dijagnoza.....sve vise zakulisnih radnji gde jedan lobi doktora minira doktora ili cak grupu doktora....

Zatvaraju se masovno seoske ambulante, domovi zdravlja, a istovremeno je iz budzeta povuceno 2,5 puta vise novca nego prosle godine....

Inace da pojasnim doticnog ministra u internim elektrotehnickim krugovima medicinske elektronike znaju kao mahera za tendere, jer on uredjaj koji kosta oko 850.000e kupi preko zavoda nekoj ustanovi za otprilike 2,500.000e i da je vrlo isplativo druziti se sa njim , ne samo zbog neke fiktivne ili realne njegove privatne klinike (ja to ne znam , ali znam za ovo o simens i ostalim medicinskim aparatima i kako se lepo dogovoriti i nabiflati cenu od 800k do 2M5 eura....naravno ostaju ruckovi, podela kesa i lepe uspomene i secanja do sledeceg posla....

A zali boze danas da morate u bolnicu.....ili da ste bolesni....

Doslo doba da je potrebna vera u boga......vera u politicare je dokaz da ste maloumni, vera u ljude je dokaz da ste u zabludelom stanju i bez bunike.....
A to ne godi ni veri....jer vera radi kontrausluge i nije neka iskrena vera....vise zahtev....
 
:lol:Где ме нађе с темом.

Одмах да кажем да ја не познајем доктора који је задовољан његовим министровањем.
И да, ни у време Бојића није здравство било толико корумпирано.

Данас, ако желите да будете запослени, на позицији или било где, довољно је да будете друг члан- Г17 или ДС и сви ваши проблеми ће бити решени.

А коко доктори који ''знају знање'' обично немају порив да се на такав начин доказују, они остају у запећку, док им одељења воде квазистручњаци од 35 година.
Не схватите ме погрешно, али у медицини је немогуће бити заиста стручан пре четрдесетих.
Факултет је трајао 6 година, од пре пар траје 5, специјализација, најкраћа траје 3 године...само израчунајте кад се у медицини изађе из клупе и све ће вам се само касти.

Да, дијагнозе веома често погрешне.

У БГ-у постоје читаве клинике које су везарске- прва хируршка ( само акценат милогорски јечи), па Звечанска- пластична хирургија ( можда и успете ту да се увучете, ако бисте се претходно учланили у Мунову секту).
Ма уствари цео КЦ Србије, да не набрајам беспотребно.

Факултет се масовно завршава преко везе и то ми из тих редоватачно знамо ко је ко.
Али народ не зна и зато настрадава.

Решио је Томица да уништи медицину у тоталитету.
Лиценце- за паре!:lol: Па где то у свету има?
Ваљда- лиценца за знање!
Али где смеју да се пропитују међусобно, поливина њихове деце не би имала ни минимум бодова.:lol:

Одговорно тврдим да су данас лекари бољи свуда него у БГ-у.
У Краљеву, Јагодини, Пожаревцу- у мањим срединама.

Ако желите да уништите државу, ево вам рецепт: уништите школство и здравство.
Не морате ништа више.
 
bio sam pre nedelju dana u kraljevu na neki pregled i mogu da vam kazem ko je osudjen na nase zdravstveno taj je u startu najebo.

nigde nije manji red od 30 ljudi . neki i umru a ne dodju na red.

zato jedino kako covek moze da se leci a da se izleci jeste privatno.

kad saberes privatno ti je i jeftinije, jer u drzavnom moras da ili mitis doktore ili da trazis vezu.

ovako odes kod privatnika ko gospodin platis uslugu i aj cao.

***** ti ja i srbiju i njeno zdravstvo
 
Nislije i leskovcani se bune kako nisu dobili pacijente za lecenje od steriliteta i vanmatericnu trudnocu , jer imaju pacijente, imaju licencu, imaju aparate i imaju strucnjake....

Moram li da obrazlozim zasto?

Nislije su najjaci svetski strucnjaci za lecenje degenerativnih promena koze i misica usled secerne bolesti ili drugih kardiovaskularnih problema i bolesti....
Sipak da je to nesto podrzano od zavoda....
Ali da ne gresimo dusu , za ministarove prijatelje i neke politicke licnosti ima uvek mesta , uputa ili cak i bez uputa , samo poziv telefonski....

Meni je najzalije u celoj situaciji , to sto je mnogo , mnogo vise ljudi kojima je Tomica Milosavljevic legenda, spasilac naseg zdravstva....a u mojoj analizi u praksi i na terenu , on je skoro kao Milosevic po zaslugama....dakle koliko je mladih unistio kroz razne psiholoske i ekonomske katastrofe milosevic, toliko je zdravstveno na duze unistio i unistava Tomica i ponavljam direktno Tomica Milosavljevic...
a ne neki tim .....

Jer kad treba da se odradi neki dil, sve je preko njega....tolike vlade i dilovi sve preko njega....
Evo vam primer, kad je EFG banka htela da otkupi prostorije SDK iliti pokradene od Dinkiceve banke, odlukom parlamenta doduse legalizovana kradja....
Dinkic je trazio 60mil e za svoj udeo od 26% akcija banke i prostora koje je on doneo banci....politikom

Posto se je grcka EFG banka javno kontrolise i sve je na sajtu....akcionarima, to je moglo da mu se plati najvise 50mil e , i onda je odradjeno 50 njemu , a 10 "donacija " zdravstvu, reklama i pranje preko Tomice Milosavljevica....
I kad god treba pranje , radi se ili preko Tomice i zdravstva ili se radi preko agencije za privatizaciju i Rasima....pa posle Bubala....sad nisam u toku.......jasno malo vece svote su ovde .....
 
Inace u vezi privatnog....
Privatnici su i sama Tomicina bolnica....
PRivatnici su i mnogi koji imaju kes i veze , a nemaju bas znanje....

Koliko zubara samo znate koji su pokrali svoje institucije , pa su privatnici sa dobrim masinama , ali su bushi majstore ....nista ni ozbiljnije ni sigurnije od malih popravki ne znaju da urade....

Dobar znalac zna da oseti dobrog stomatologa , narocito ako ima jedan ili nekoliko problematicnih zuba....
Ubedljivo najjaceg sam nasao u Aleksincu , ali je prznica, radio godinama u Sokobanji.....naucio stvarno posao i voli ga....ali je kao svaki Sokobanjac zeznut za pare, pa vam blombu naplati po velicini zuba, u smislu ovaj zub je 3 blombe, ovaj je manje, 2 blombe i tako....pa umesto 30e dogovorenih zub izadje 90e djuture....

Ali covek radi brzo , radi parcijalnu amputaciju nerva tako sigurno i precizno da se dekani i iskusni profesori stomatoloskog uvek interesuju kad vide snimak zuba ....

Ali zato pedigre studentske klinike u bg je nepomirljiv sa znanjem i kvalitetom cak i kad postanu privatnici....

Ne bi bilo onoliko totalno nepotrebnih i prilicno bahato izazvanih smrti , a da ne pricam koliko ih je imalo komplikacije ili smrti a da nije dokazivo.....ili ocigledno....

Mene ustvari najvise i boli to sto su glasniji oni koji eufemizmom sve resavaju , licemeri i uvlakaci....a ne realno i objektivno orjentisani i profesionalci....
 
Tomica bonbonica prica sve lepe price, oslikane i umirisane bolnice , velike plate doktorima, a opet nikad vise nemoci da pacijent dobije lecenje bez mita, nista kraci rokovi i redovi za cekanje na analize, sve vise pogresnih dijagnoza.....sve vise zakulisnih radnji gde jedan lobi doktora minira doktora ili cak grupu doktora....

Zatvaraju se masovno seoske ambulante, domovi zdravlja, a istovremeno je iz budzeta povuceno 2,5 puta vise novca nego prosle godine....

Inace da pojasnim doticnog ministra u internim elektrotehnickim krugovima medicinske elektronike znaju kao mahera za tendere, jer on uredjaj koji kosta oko 850.000e kupi preko zavoda nekoj ustanovi za otprilike 2,500.000e i da je vrlo isplativo druziti se sa njim , ne samo zbog neke fiktivne ili realne njegove privatne klinike (ja to ne znam , ali znam za ovo o simens i ostalim medicinskim aparatima i kako se lepo dogovoriti i nabiflati cenu od 800k do 2M5 eura....naravno ostaju ruckovi, podela kesa i lepe uspomene i secanja do sledeceg posla....

A zali boze danas da morate u bolnicu.....ili da ste bolesni....

Doslo doba da je potrebna vera u boga......vera u politicare je dokaz da ste maloumni, vera u ljude je dokaz da ste u zabludelom stanju i bez bunike.....
A to ne godi ni veri....jer vera radi kontrausluge i nije neka iskrena vera....vise zahtev....

I sve što si možda dobro uvideo gore si spucao sa ovim idiotskim zaključkom... Ko ne veruje u ljude treba odmah da se ubije i ponovo rodi u nekoj nižoj životnoj formi. A ko veruje u Boga makar treba da zna da se Bog piše sa Velikim slovom. A to što se oslonjaš na veru govori samo o sebi...
 
U Sapcu se vise izplati umreti nego leciti.Bilo da se pojavite u smrdljivim cekaonicama (gde lagano moze od jos 3 boljke da obolis)u gradskoj bolnici ,ili kod privatnika koji je iznajmio ordinaciju i radi 2 dana i na 1 i na 2-om mestu.Uzas!!!Tuga da te strefi kad vidis kako tom jadnom ,bolesnom svetu uzimaju novac.Sa apotekama nista nije bolje.Pretvorili su Sapcani spavace sobe u apoteke i ima ih vise nego pekara.
 

Back
Top