Savršeni anime

Neon Genesis Evangelion

Isplanirano je sve od pocetka do kraja bez greshke.
Nema smornih likova.
Prica ide suvise brzo da je tesko pratiti, ali sigurno nije dosadna(barem meni).
Svaki deo price se moze podeliti na pod kategorije koje podsecaju na neku drugu pricu nevezanu za anime.
Ima mnogo detalja koji se tesko primecuju na prvi pogled.
Po prvi put se gledalac ne oseca izostavljeno jer likovi ostvaruju kontakt sa publikom.
Prica i neka losa sreca koja prati likove je preterano okrutna i stvara apokalipticni osecaj.
Ukoliko mislite da ste "fucked up" ovaj anime ce da vam sigurno probudi ideju da je moglo biti i gore :mrgreen: mnogo, mnogo gore...
Svaki lik ima nenormalno neopisivu proslost.

Animacija je odlicna, sve izgleda prirodno i krece se veoma brzo. Nema slow-motion animacije.

Opening je trebao da bude Polivistian dances iz dela Princ Igor, ali je uradjena pesma koja opisuje anime i postavljena kao opening.
Ending je "Fly me to the moon"
Ostalu muziku cini uglavnom klasicna muzika.
Sinhronizacija na engleski jezik je uzasna...:dash:

Ovaj anime nije savrsen po mnogo chemu, ali je jedinstven i tesko je naci mane, koje jedino mogu biti u animaciji.
Mnogima se ne svidja kratka pricha na prvi pogled, jer je stvarno i mogla biti dosta duza, ali bi to onda bilo previse preterivanja...
 
Monster
Prica 10/10
Stvarno, ne vjerujem da ima ijedan anime (osim evangeliona, laina i terre) koji ima ovako dobro isplaniranu pricu.
Radnja se odvija sporo pa je samo za one osobe koji mogu da se malo strpe prvih nekoliko epizoda. Prica je stvarno jedinstvena i dodira aspekte straha,bijes, osveta, i dodira duboko u psihologiju, kriminalnu psihologiju, nasilje nad djecom i zaostavjanje , manipulaciju, hladni rat i post-soviet republike, zadirkivanjem, neo-nacizam, xenophobia i prostitucija.
Svaki detalj je vazan i sve i jedan lik je odlicno napravljen.
Oni likovi koji samo furaju akcije i genericne predvidljive zaplete ovo nece voljeti.Tokom svih 74 epizode nije imao niti jedan filler i toliko detaljno prati mangu
Animacija
9/10
Animacije nije u klasicnom anime stilu.Znaci necete naci cure sa ogromnim grudima i rozom kosom, nego realistican nacin crtanje.Treba se malo naviknut ali st aces.Animacija je odlicna i nimalo spora.
Muzika
10/10
Pocetna pjesma je bas ono creepy i ide uz cijeli anime.Ima samo dve zavrsne pesme koji imaju bas relaxirajuci text i melodiju.
Likovi
1000/10
Likovi su SJAJNO obradjeni.Johan uspijeva da te uplasi a da se ne smije ko' lud i ne podize glas. Tenma je dobar heroj sa realisticnim manama.Sve i jedan lik ima realna osjecanja i nacin ponasanja.
 
Higurashi No Naku Koro Ni
Prica
10/10
Prica prvo pocinje nevino, i mislis 'evo sad neke bezvezne highschool komedije' i onda u epizodi 2 ili 3 ti gledas u svoj ekran sa savrsenom imitacijom ribe.
Prica za Higurashi je npredvidjliva i puna zapleta. Nista nije kao sto izgleda.Ljudi ne umiru 'samo tako' u Higurashiju.Sve je posledica nekog dogadjaja iz proslosti. I na kraju prve sezone, bices vise negozbunjen.Ali zato imamo drugu sezonu koja to sve objasni.
Animacija
6/10
Animacija nije nesto najbolja. Imali su malen budzet ali su uradili solodan posao.
Muzika
10/10
Muzika je prekrasna.Pocetna pjesma je bas ono pomalo cudna a pjesme likova Dear You su sasvim prekrasne
Likovi
10/10
Higurashi ima jednostavno odlicne likove. Evo moj je omiljeni Rena Ryuugu,ta sa mog avatara,.Veoma su kompleksni ali u isto vrjeme simpaticni
 
Seirei no Moribito.

Car je naredio da princ ubije. Balsa slucajno spasava princa i biva unajmljena kao telohranitelj... Animacija i zvuk je visokog (filmskog) kvaliteta. Nekim gledaocima nije se dopalo sto nema borbe u svakoj episodi, meni to nije mana.

uvod

borba

deo prve episode, francuski sub

pesma
 
Poslednja izmena:
Ubedljivo najbolji anime koji sam gledao je Berserk...tačnije, anime koji mi se najviše svideo... Ima najčudniju priču, scene borbe sa mnogo krvi; ličnosti likova nisu površne već zaista kompleksne, ima čudnu muziku... To je, u stvari, isečak priče iz mange(samo 24 epizode)...čini mi se da je negde na trećini deo priče koja se odvija u anime-u... Veoma je dobra priča, nema zezanja kao u većini anime-a već je potpuno ozbiljna...

Preporučujem svima koji vole istripovane anime, sa puno krvi i izvanrednim likovima da odgledaju Berserk... :)
 
Seirei no Moribito.

Car je naredio da princ ubije. Balsa slucajno spasava princa i biva unajmljena kao telohranitelj... Animacija i zvuk je visokog (filmskog) kvaliteta. Nekim gledaocima nije se dopalo sto nema borbe u svakoj episodi, meni to nije mana.

uvod

borba

deo prve episode, francuski sub

pesma

Hmm,, jer to zavrsen anime,mislim odradjene su sve epizode ili svake nedelje dodaju po koju epizodu(kao sto je slucaj sa Naruto i Bleach) ?
 
sa Sub-om je mnogo bolje (barem ja tako mislim),kada ga prave sa dub-om (uvek je cenzurisano,Nema krvi,psovanje bla,bla,bla... sto je po meni bas glupo) .. ;):rida:
Inace evo skidam sa subom,stigao sam do 7 epizode,jos 19 ostale.Ako neko zeli linkove za download posaljite mi PM,pozz z:mrgreen:
 

Back
Top