Kreativa radionica

Gost 131338

Domaćin
Poruka
4.399
Cao ljudi!
Ovom temom molim za pomoc svih prisutnih u projektu kojim se upravo bavim. Namerno je postavljam ovde, molim moderatore da mi je ne pomeraju na filozofiju i sl (objasnjenje zasto sledi).
Projekat se bavi estetikom moderne (i avangardne, ali ne samo te) umetnosti i odnosom i vrstom umetnicke publike. Baziran na metodi eksperimenta, projekat zahvata vise zemalja i socijalnih i obrazovnih slojeva.
Vas zadatak (sad ste mi u ucionici, naje.bali ste :D) je da kazete svoje misljenje o linkovima koji su postavljeni.
Tema nije koncipirana na tome ko je inteligentniji i obrazovaniji nego na licnom dozivljaju odredjenih vrsta umetnosti. Imate pravo da kazete sve sto vam padne na pamet a usput cemo razvijati stavove i odakle dolaze. Pokusajte da ne guglate ako vam je nesto potpuno nepoznato nego se oslonite iskljucivo na vas osecaj.
Mozete i reci sta za vas predstavlja umetnost i sta ocekujete kad odete na izlozbu/koncert/predstavu.
Ako vam je nesto ruzno ili dosadno, slobodno recite! Ako vas je nesto uznemirilo, iznerviralo, odusevilo, rastuzilo,ostavilo potpuno ravnodusnim, takodje.
Nemojte se cenzurizati. :D
Hvala!

Primer br.1:
 
e ovakoc.
meni je ovakav koncept muzike potpuno, ali potpuno stran.
žao mi je malo nekad što je tako, al prosto tako je.
što se mene tiče, ovo bi moglo da bude pojanje u nekom neo-hramu u sf.filmovima.
eto, nema nikakve emocije, samo ta bleda asocijacija.
ako sam ispala ljakse, šta da se radi =)
 
Mozete i reci sta za vas predstavlja umetnost i sta ocekujete kad odete na izlozbu/koncert/predstavu.
_____________________________________________________________________

Ocekujem da na mene ostavi utisak i po tome je procenjujem, sto snazniji to bolji, ocekujem da me pomeri. Ocekujem interakciju i nikada, ama bas nikada ne citam kritike pre nego sto nesto odem da vidim, bilo da se radi o izlozbi, filmu, predstavi. Kasnije uporedjujem.
 
malo je jezivo,i tako super muzika za neke sektaske obrede :)
dvorac na planini,okolo onaj najgori mrak
u dvorcu samo svece, i tom kruz :lol:
dobro za t kruza se zezam al tako neka asocijacija(likovi s maskama ko u eyes wide shut)
 
i ne zove se dzabe lux aeterna, sad sta mu je prvo bilo u glavi naziv ili muzika, nemam pojma..
prestrashno je, samo mi je bilo u glavi- prestani, ne mogu vise da slusam ovu beskonacnost...
ima emociju kako nema,..
 
Mene je ovo podsetilo na dokumentarce gde vreme tece ubrzano, kad oblaci brzo prelaze nebom, smenjuju se godisnja doba, gusenica se uvije u lutku pa izadje leptir...
 
Poslednja izmena:
xm... ja sam imala nekoliko senzacija sa ovom muzikom
1. zabolela me je glava, od onog najjaceg zvuka koji traje... i traje
2. "hoce li se nesto desiti?" pitam se u ocekivanju promene
3. od silnog cekanja sam pocela da cujem muziku u pozadini onog glavnog suma tj. groznog zvuka koji cepa na prvi slusaj :lol:
4. opustila me, osetila sam prijatnu hladnocu kako mi se siri telom, a radost dusom dok mi muzika vodi misli na ispasu

etoooooo... hoce sada neko da mi se javi i kaze da sam nenormalna?
ili zla ili whatever
 
Primer 2

Kisa...grmi...kisaaaaa ...
Neko nadolazce nevreme, i neki ljudi koji panicno beze od kise i toga sto nadolazi...
I onda odjednom kraj...nesto sam se zabrinula dal su ovi koje sam osetila zbtisali od te kise il ih je oluja negde zakovitlala ...
 
xm... ja sam imala nekoliko senzacija sa ovom muzikom
1. zabolela me je glava, od onog najjaceg zvuka koji traje... i traje
2. "hoce li se nesto desiti?" pitam se u ocekivanju promene
3. od silnog cekanja sam pocela da cujem muziku u pozadini onog glavnog suma tj. groznog zvuka koji cepa na prvi slusaj :lol:
4. opustila me, osetila sam prijatnu hladnocu kako mi se siri telom, a radost dusom dok mi muzika vodi misli na ispasu

etoooooo... hoce sada neko da mi se javi i kaze da sam nenormalna?
ili zla ili whatever

Nisi zla, pokrenula si jedno bitno pitanje svojim ocekivanjem da se "nesto desi" (kao sto bi to bio slucaj u "tradicionalnoj" muzici) a onda si se prepustila i prilagodila novom stilu.
 
Primer br. 3:
 

Prilozi

  • basquiat.jpg
    basquiat.jpg
    37,5 KB · Pregleda: 38

Back
Top