FTN NOVI SAD molim vas javite se !

najlakse ti je da nadjes predraga popovica iz surdulice, on ce te sigurno upisat,i ne trazi pare al ti casti nesto ako ces da uspes. inace imas na prijemni crtanje/to obaveyno uymes casove/ako je moguce kod arh.stud. onda matis malo i percepcija/to je da pogledas sliku na par min. i onda da crtas/pusti detalje/samo konture i formui ok.je./ono ravan/kosi krov/visoka/siroka/ritam ito. srecno. inace pedja21@yahoo.
 
kada sam ja polagao prijemni, polagala se matematika/crtanje/prostorna kompozicija...
poslednjih nekoliko godina matematika je zamenjena testom opste kulture sa nekim bonus pitanjima koji pomalo lice na nacrtnu geometriju (test osecaja za prikaz 3D na papiru (2D)) ...

u principu, prostorna kompozicija je najbitnija (mislim da na tome najvise insistiraju, i ocenjuju rigoroznije nego crtanje), ali je ujedno i stvar koja se ne moze nauciti... kreativnost... ili je nosis u sebi, ili ne... bitno je samo da shvatis sta se trazi...
slobodno crtanje... to je cisto stvar uvezbanosti, uzmes casove....
a sto se tice ispita iz opste i arhitektonske kulture... jansona u ruke, i jos neke preporucene knjige (korbi, venturi...), mada poznavajuci ranka (glavnokomandujuci na NS arh:), ne postoji pitanje koje se u startu moze iskljuciti...opsta kultura je ipak opsta kultura :)))

inace, fakultet svake godine organizuje pripreme iz crtanja i prostorne kompozicije...

sto se tice bodovanja, 40 bodova nosi uspeh iz srednje skole, po 21 kompozicija i crtanje, i 18 test...

sto se tice broja prijavljeni/upisani....mislim da primaju 100 (ako nisu smanjili na 80, bilo je reci)...a prijavi se obicno oko 200....
 

Back
Top