Otecene noge

H

HAKI

Gost
Zadnjih nekoliko meseci mi dosta oticu noge.Zbog posla desava mi se da po citav dan provedem u cipelama.Nekad mi se pojave i vene.Nisam isao kod dr pa vas molim da me posavetujete.
 
dr:
Koliko imate godina?Da li imate nekih zdravstvenih problema sa bubrezima,srcem,povisenim pritiskom?
Grceve u nogama,slabiju cirkulaciju(hladne noge)?
Imam 48god.i nemam nikakvih zdravstvenih problema koje ste naveli.U stvari meni oticu stopala,od zgloba na dole i povremeno osecam peckanje po butinama.Inace sam pusac(2 kutije dnevno).Unapred hvala.
 
Evo ovako,prvo cete da ostavite cigarete jer vam to unistava cirkulaciju na nogama,ako ne mozete da ostavite a vi bar smanjite(za pocetak).
Uzmite hepatrombin gel i njime mazite noga,ako je ikako moguce nosite carape koje nemaju jak lastis na sebi,i kad god ste u mogucnosti podignite noge.To je ono sto mozete sami da uradite.

Medjutim pored toga posetite lekara,trebalo bi da vas pogleda vaskularni hirurg,da se uradi ultrazvuk krvnih sydova nogu,to je jako bitno.Takodje ne bi bilo na odmet da uradite i jedan kardioloski pregled,oticanje nogu moze biti upozorenje za neke ozbiljnije stvari.
 
Dr. potpuno se slažem sa tobom ali mislim, da cigare nisu primarni razlog tog problema. Mora, da je nešto drugo. I ja sam stratsan pušač, a nemam tih poteškoča. Za sad.
 
stane:
Dr. potpuno se slažem sa tobom ali mislim, da cigare nisu primarni razlog tog problema. Mora, da je nešto drugo. I ja sam stratsan pušač, a nemam tih poteškoča. Za sad.
Nemas ih jos uvek...ali...imaces.
Cigarete su zasluzne za mnoge probleme vezane za cirkulaciju.
 
Kako to Stane da nisi pitao čoveka koliko soli unosi?
Već sam se debelo zabrinula...
Ma, šalim se! A sad ozbiljno, tipično ženski problem - noge hladne ko led ledeni. Kako poboljšati cirkulaciju u nogama?
 
Marylin:
Kako to Stane da nisi pitao čoveka koliko soli unosi?
Već sam se debelo zabrinula...
Ma, šalim se! A sad ozbiljno, tipično ženski problem - noge hladne ko led ledeni. Kako poboljšati cirkulaciju u nogama?
Posetite lekara,iza hladnih nogu nekad se krije mnogo ozbiljnije stanje nego sto je slaba cirkulacija.
Pozdrav!
 
Dr.kad smo vec kod oticanja nogu, molim te reci nešto opširnije. Ja imam veliki problem sa otocima i to naročito leti skoro 10 godina. Da napomenula sam lekaru, ali samo kad sam bila u drugom stanju ( 2 puta) doktorka je obratila pažnju. Izbacila mi je so iz ishrane u zadnja 4 meseca trudnoće, mada su mi noge i dalje užasno oticale, zbog čega sam otišla 20 dana pre porođaja. U bolnici nisu tome posvetili neku pažnju i imala sam redovnu ishranu, a ne dijetu (bez soli). Sada se nekontrolišem nigde mada bi trebalo, a razlog su prevelike gužve i čekanje, za šta ja nemamvremena (čitaj-živaca).Unapred HVALA
 
dr:
Marylin:
Kako to Stane da nisi pitao čoveka koliko soli unosi?
Već sam se debelo zabrinula...
Ma, šalim se! A sad ozbiljno, tipično ženski problem - noge hladne ko led ledeni. Kako poboljšati cirkulaciju u nogama?
Posetite lekara,iza hladnih nogu nekad se krije mnogo ozbiljnije stanje nego sto je slaba cirkulacija.
Pozdrav!
Pojasnite malo.
Problem hladnih nogu imam od kako znam za sebe, a cini mi se da nemam nekih vecih zdravstvenih problema.
 
sara93:
Dr.kad smo vec kod oticanja nogu, molim te reci nešto opširnije. Ja imam veliki problem sa otocima i to naročito leti skoro 10 godina. Da napomenula sam lekaru, ali samo kad sam bila u drugom stanju ( 2 puta) doktorka je obratila pažnju. Izbacila mi je so iz ishrane u zadnja 4 meseca trudnoće, mada su mi noge i dalje užasno oticale, zbog čega sam otišla 20 dana pre porođaja. U bolnici nisu tome posvetili neku pažnju i imala sam redovnu ishranu, a ne dijetu (bez soli). Sada se nekontrolišem nigde mada bi trebalo, a razlog su prevelike gužve i čekanje, za šta ja nemamvremena (čitaj-živaca).Unapred HVALA

Oticanje nogu a i drugih delova tela prouzrokuje u najviše slučajeva jestiva so, koja zbog dodataka ne može normalnom brzinom da prolazi kroz molekularna sita organizma. Tako da ti je doktorka dobro rekla, da smanjiš potrošnju soli, a lekari kad pričaju o soli uvek pričaju o jestivoj dodatno jodiranoj soli.
A koliko je u organizmu soli stodeset puta više ima i vode.
Znači bila dr. u pravu ali je zaboravila da ti napomene, da umesto jodovane jestive soli upotrebljavaj neku dobru prirodnu so, kad več ne možeš da nađeš na tržištu zdrave soli.
 
stane:
sara93:
Dr.kad smo vec kod oticanja nogu, molim te reci nešto opširnije. Ja imam veliki problem sa otocima i to naročito leti skoro 10 godina. Da napomenula sam lekaru, ali samo kad sam bila u drugom stanju ( 2 puta) doktorka je obratila pažnju. Izbacila mi je so iz ishrane u zadnja 4 meseca trudnoće, mada su mi noge i dalje užasno oticale, zbog čega sam otišla 20 dana pre porođaja. U bolnici nisu tome posvetili neku pažnju i imala sam redovnu ishranu, a ne dijetu (bez soli). Sada se nekontrolišem nigde mada bi trebalo, a razlog su prevelike gužve i čekanje, za šta ja nemamvremena (čitaj-živaca).Unapred HVALA

Oticanje nogu a i drugih delova tela prouzrokuje u najviše slučajeva jestiva so, koja zbog dodataka ne može normalnom brzinom da prolazi kroz molekularna sita organizma. Tako da ti je doktorka dobro rekla, da smanjiš potrošnju soli, a lekari kad pričaju o soli uvek pričaju o jestivoj dodatno jodiranoj soli.
A koliko je u organizmu soli stodeset puta više ima i vode.
Znači bila dr. u pravu ali je zaboravila da ti napomene, da umesto jodovane jestive soli upotrebljavaj neku dobru prirodnu so, kad več ne možeš da nađeš na tržištu zdrave soli.

Koje su zdrave soli :?:
 
Potrebano mi je misljenje u vezi problema sa nogom (desnom). Sve je pocelo pre 2 meseca kada mi je list na nozi drasticno otekao. Primili su me kao hitan slucaj na urgentnom gde su mi dali fraksiparin i poslali na analize. Dva puta su mi radili kolor dopler vena na nozi i nije bilo znakova tromboze. Potom su me uputili kod reumatologa, pa kod fizijatra. Svi rezultati koje sam radila bili su u redu. Snimili su mi kicmu, bubrege, pa cak i pluca. I nista nije dalo rezultate. Krvna slika je dobra, jedino su mi malo limfociti uvecani (49%), pa su me poslali i na ultrazvuk stitne zlezde, mada ne znam ima li to veze sa nogom.
Noga mi i dalje otice, samo desna, i boli. Bol krece od lista, ali je sada poceo da se siri i prema butini, a ponekad me zaboli i kada se oslonim na petu. Imam 28 godina, pusac sam, mada ne bas aktivni. Do sada nisam imala problema sa nekim ozbiljnijim bolestima. Molim za savet? Da li da odem kod neurologa? Sta jos moze biti uzrok? Ovo vec dugo traje i zaista mi remeti kvalitet zivota. Unapred hvala.
 
Hipi, evo jednog pokusaja. To moze ukazivati na to da se nesto dogadja u crevima ili sa varenjem. Da li pijes hladna pica? Da li jedes prezacinjenu hranu? Kakva je stolica, normalna i redovna, ili se promenila kad su poceli bolovi? Proveri ove stvari. Ovo je na osnovu meridijana iz kineske tradicionalne...
 
Zamolila bih vas za sto brzi odgovor, ako je moguce. Imam 42 god i veliki visak kg(40 kg vise). Godinama mi u letnje doba oticu noge od kolena ka gleznjevima, ali ove god.tako puno, da me koza pece.Uradila sam veliku krvnu listu. Imam povisen crp( 8.0) i trigliceride(2.3). Sve ostale analize su u redu. Imam bolove u cevanicama oba lista, prilikom dodra, ali to je zanemarljivo u odnosu na peckanje i oticanje listova i gleznjeva pogotovo.Sedim 17 h, s obzirom da radim u 2 firme i nemam ni 1 sl. dan. Sta bi mogao biti uzrok oticanja u mom slucaju? Unapred zahvalna.
 
Zamolila bih vas za sto brzi odgovor, ako je moguce. Imam 42 god i veliki visak kg(40 kg vise). Godinama mi u letnje doba oticu noge od kolena ka gleznjevima, ali ove god.tako puno, da me koza pece.Uradila sam veliku krvnu listu. Imam povisen crp( 8.0) i trigliceride(2.3). Sve ostale analize su u redu. Imam bolove u cevanicama oba lista, prilikom dodra, ali to je zanemarljivo u odnosu na peckanje i oticanje listova i gleznjeva pogotovo.Sedim 17 h, s obzirom da radim u 2 firme i nemam ni 1 sl. dan. Sta bi mogao biti uzrok oticanja u mom slucaju? Unapred zahvalna.

Apsolutno sve to sto ste naveli je uzrok oticanju vasih nogu...
Prvenstveno toliki visak kilograma kojih ste svesni vidim,zatim sedenje toliko sati...
CRP je pokazatelj zapaljenskog procesa u organizmu sto znaci i on vam je pokazatelj problema,samo taj savet ipak morate da potrazite u lekarskoj ordinaciji a ne ovde...Za pocetak lekar opste prakse a on ce vas dalje uputiti na dodatne pretrage.
 
Sta mogu uciniti kako bih zmanjila oticanje nogu? Pre nedelju dana pocela sam pesaciti od posla do stana, s obzirom da godinama nisam pesacila. Prelazim svega 1 km, ali mi je i to jako tesko zbog bolova u ledjnom delu kicme prilikom hoda. Uvela sam dijetu sa razanim hlebom, izbacila slatkise, gazirano i testenine i nikakav obrok posle 18 h. Kako umnajiti otok nogu, s obzirom da moram raditi u 2 firme, i nisam u poziciji podizati noge. Danas sam primetila da su mi splasnule nakon pesacenja, ali su vec nakon prvih 10 min sedenja, ponovo otekle.Unapred zahvalna.
 
Sta mogu uciniti kako bih zmanjila oticanje nogu? Pre nedelju dana pocela sam pesaciti od posla do stana, s obzirom da godinama nisam pesacila. Prelazim svega 1 km, ali mi je i to jako tesko zbog bolova u ledjnom delu kicme prilikom hoda. Uvela sam dijetu sa razanim hlebom, izbacila slatkise, gazirano i testenine i nikakav obrok posle 18 h. Kako umnajiti otok nogu, s obzirom da moram raditi u 2 firme, i nisam u poziciji podizati noge. Danas sam primetila da su mi splasnule nakon pesacenja, ali su vec nakon prvih 10 min sedenja, ponovo otekle.Unapred zahvalna.

Iskreno,ja vam vise od onoga sto sam vam rekla ne mogu reci...Za pocetak krenuli ste sa dijetom,poceli ste da pesacite sto je jako korisno,elevacija nogu [podizanje] se radi u krevetu kada noge podignete na jastuk iznad nivoa srca,to je jedino ispravno i to mozete da primenjujete.
U svakom slucaju morate posetiti lekara jer vam je CRP povecan. :)
 
cerka koja ima 17 god. ima ceste glavobolje. Ima dugogodisnje probleme sa sinusima, ali mislim da je to od preteranog ucenja, s obzirom da po ceo dan provodi nad knjigom. Radjena je provera ocnog vida i sve je u redu, ali ja i dalje ne znam kako da joj pomognem sa tim cestim glavoboljama. Koji uzrok mosze jos biti, osim sinusa?
 

Back
Top