Studije u USA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avdaga911

Početnik
Poruka
1
Dakle, treca sam godina trenutno u gimnaziji i odlican sam. Nisam bas 5,00 ali i nisam siguran da to bas toliko dolazi u obzir. Uglavnom stvar je u tome sto me veoma interesuju studije u USA i raspitivao sam se oko uslova i procedure.
Sto se tice IELTS-a, njega planiram da polazem u narednih godinu dana, i pored mog vrlo dobrog poznavanja engleskog jezika svestan sam da su potrebne pripreme pa me zanima koji instituti u BG su specijalizovani za pripremu djaka za takve testove.
Zatim zanima me jos par stvari sto se tice aplikacija za college.
Polaganje SAT ili ACT, koje su razlike izmedju ta dva testa i da li se oba priznaju podjednako? Da li je moguce polagati te testove u Beogradu i kako se pripremiti.
Zatim, razmisljao sam i istrazivao i izdvojio par koledza, to su UC Irvine, UC San Diego (politicke nauke i medjunarodni odnosi su mi cilj), George Washington Uni (malo pretenciozno...), American university in DC i Duke University.
Skolarina u proseku iznosi oko 45000$ godisnje. Pare mi nisu problem :cool: , mada ukoliko pokazem dobre rezultate je li moguce da skola preuzme skolarinu ili bar deo nje?

Takodje me zanima da li bi mi pomoglo na tom putu ukoliko bih cetvrtu godinu zavrsio u USA i tamo se pripremao za testove?
 
Da ponovim odgovor od BernardBlack: pogledaj temu gore...

Ono sta hocu da naglasim: IELTS ti treba za Kanadu. Ako hoces u USA - oni traze TOEFL.
SAT vs. ACT - zavisi sta taj Univerzitet koji hoces da upises trazi... verovatno ti ne mozes da biras.

Prvo pogledaj sta ti treba od papira/ispita/testova - pa onda polazi... nemoj samo da se zaleces.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top