Koji će đavo Evropskoj Uniji Srbija?

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.885
Ovde se mnogi ubise da nas ubede kako je jedini put za Srbiju ulazak u EU i kako za to nema alternative al bi voleo da mi neko objasni koji djavo treba Evropskoj Uniji srbija? Sta to mi imamo sto njima treba? Ja mislim da im mi nista ne trebamo i da je u interesu EU pre da nas drzi u getu i nekoj vrsti zatvora nego da nas prime u punopravno clanstvo.

A evo i zasto. EU ima sve privilegije u Srbiji kao da je Srbija vec clanica EU a nikakve obaveze:

- imaju kompletan pristup na nase trziste kao da nismo clanica EU
- privrednici iz EU mogu da dodju u Srbiju i poslu/ulazu/investiraju kao u bilo koju drugu zemlju EU
- privrednicima i gradjanima iz EU nisu potrebne nikakve vize za ulazak u Srbiju
- kontrolisu kompletan bankarski sektor u Srbiji
- potpuno kontrolisu sve nase dosadasnje vlade

Znaci imaju sve ekonomske prednosi na nasem trzistu.

A sto se tice obaveza kada bi nas primili u EU , oni bi morali da nam daju pare iz svojih fondova i to im se ne isplati. Takodje morali bi da prime nekih 1-2 miliona srpskih gologuzana i sirotinje bez posla a to im se takodje ne isplati jer je trenutno vecina drzava EU u velikoj ekonomskoj krizi, nezaposlenost im je velika , dovoljno im je sto su im se po drzavama razmileli Rumuni i Bugari i mi im Srbi ama bas nikako nismo potrebni.

Sve u svemu u samoj EU nema nikakvog interesa da primi Srbiju u svoje clanstvo jer sto se tice prednosti koje bi im clanstvo Srbije donelo, to oni vec sve imaju a nemaju prema nama ama bas nikakve obaveze.

Zato Srbija nema sanse da udje u EU jer njima odgovara trenutno ovako kako jeste.
 
Ti im vala Morrisone takav kakav jesi ne trebaš... taman da si i Englez.

pa ajd objasni mi sta ce evropskoj uniji srbija? :lol:

mene odnos evropske unije i srbije podseca na odnos ozenjenog coveka i njegove neudate ljubavnice/svalerke. on kod nje ima sve sto mu treba, pre svega slobodan sex, a ona nema nikakva prava tj niko ni ne zna da mu je ona bilo sta u zivotu :)
 
pa ajd objasni mi sta ce evropskoj uniji srbija? :lol:

mene odnos evropske unije i srbije podseca na odnos ozenjenog coveka i njegove neudate ljubavnice/svalerke. on kod nje ima sve sto mu treba, pre svega slobodan sex, a ona nema nikakva prava tj niko ni ne zna da mu je ona bilo sta u zivotu :)

Ма још горе,бре...Љубавница,али читава јавност зна.
 
pa ajd objasni mi sta ce evropskoj uniji srbija? :lol:

mene odnos evropske unije i srbije podseca na odnos ozenjenog coveka i njegove neudate ljubavnice/svalerke. on kod nje ima sve sto mu treba, pre svega slobodan sex, a ona nema nikakva prava tj niko ni ne zna da mu je ona bilo sta u zivotu :)

Naravno da te podseća kada se ne razumeš u politiku. Srbija i sve bivše države bivše Jugoslavije, Albanija i Turska - pre ili kasnije, ulaze u EU. Na taj način, EU će biti teritorijalno zaokružena celina u kojoj će i ovi do sada nestabile oblasti biti...pod kontrolom. U pozitivnom smislu, naravno.
 
Naravno da te podseća kada se ne razumeš u politiku. Srbija i sve bivše države bivše Jugoslavije, Albanija i Turska - pre ili kasnije, ulaze u EU. Na taj način, EU će biti teritorijalno zaokružena celina u kojoj će i ovi do sada nestabile oblasti biti...pod kontrolom. U pozitivnom smislu, naravno.

turska je kandidat za clanstvo u EU jos od 1990te . ako je ko dosad trebao da udje u EU to je turska al ona nece nikada uci jer je to protivno interesima same EU . Niko ne zeli da mu se po drzavi razmili 70 miliona turskih muslimana.

isto tako nikome nije u EU u interesu da mu se po drzavi razmili par miliona srpskih gologuzana. i ovi rumunski i bugarski gologuzani su im previse i jedva ih trpe.

i sama znas koliko je dosad bilo afera sa rumunima i bugarima u italiji.
 
turska je kandidat za clanstvo u EU jos od 1990te . ako je ko dosad trebao da udje u EU to je turska al ona nece nikada uci jer je to protivno interesima same EU . Niko ne zeli da mu se po drzavi razmili 70 miliona turskih muslimana.

isto tako nikome nije u EU u interesu da mu se po drzavi razmili par miliona srpskih gologuzana. i ovi rumunski i bugarski gologuzani su im previse i jedva ih trpe.

i sama znas koliko je dosad bilo afera sa rumunima i bugarima u italiji.

Da, samo okolnosti se protokom vremena menjaju...npr. Turska se ekonomski veoma razvila, EU je donela nove restriktivne propise koji se tiču boravka i rada stranaca u pojedinačnim zemljama, ali stari planovi o proširenju i dalje opstaju.

Džaba ti trud Morrisone, EU je malo jača od tebe :mrgreen:
 
pa ajd objasni mi sta ce evropskoj uniji srbija? :lol:

mene odnos evropske unije i srbije podseca na odnos ozenjenog coveka i njegove neudate ljubavnice/svalerke. on kod nje ima sve sto mu treba, pre svega slobodan sex, a ona nema nikakva prava tj niko ni ne zna da mu je ona bilo sta u zivotu :)

Ali ona ne misli tako...Glupa je i naivna,vjeruje u bajke o njihovoj buducoj zajednici,a ne shvata da je zadnja rupa na svirali.Na kraju ce da je iskoristi i gurne ko iscjedjenu krpu
 
Ali ona ne misli tako...Glupa je i naivna,vjeruje u bajke o njihovoj buducoj zajednici,a ne shvata da je zadnja rupa na svirali.Na kraju ce da je iskoristi i gurne ko iscjedjenu krpu

ma klasika .

tako i ove srpske mucene devojke iz sirotih porodica se loze na baje sa debelim vratovima i kajlama i besnim masinama, i sanjaju da se udaju za iste ,a ne kapiraju da ce nakon sto baja dobije ono sto mu treba da budu brzometno nogirane, jer baja nece obavezu, vec samo zadovoljstvo :)

tako i EU . Ima vec zadovoljstvo, a obaveza joj u vidu Srbije sigurno ne treba :)
 
Ovde se mnogi ubise da nas ubede kako je jedini put za Srbiju ulazak u EU i kako za to nema alternative al bi voleo da mi neko objasni koji djavo treba Evropskoj Uniji srbija? Sta to mi imamo sto njima treba? Ja mislim da im mi nista ne trebamo i da je u interesu EU pre da nas drzi u getu i nekoj vrsti zatvora nego da nas prime u punopravno clanstvo.

A evo i zasto. EU ima sve privilegije u Srbiji kao da je Srbija vec clanica EU a nikakve obaveze:

- imaju kompletan pristup na nase trziste kao da nismo clanica EU
- privrednici iz EU mogu da dodju u Srbiju i poslu/ulazu/investiraju kao u bilo koju drugu zemlju EU
- privrednicima i gradjanima iz EU nisu potrebne nikakve vize za ulazak u Srbiju
- kontrolisu kompletan bankarski sektor u Srbiji
- potpuno kontrolisu sve nase dosadasnje vlade

Znaci imaju sve ekonomske prednosi na nasem trzistu.

A sto se tice obaveza kada bi nas primili u EU , oni bi morali da nam daju pare iz svojih fondova i to im se ne isplati. Takodje morali bi da prime nekih 1-2 miliona srpskih gologuzana i sirotinje bez posla a to im se takodje ne isplati jer je trenutno vecina drzava EU u velikoj ekonomskoj krizi, nezaposlenost im je velika , dovoljno im je sto su im se po drzavama razmileli Rumuni i Bugari i mi im Srbi ama bas nikako nismo potrebni.

Sve u svemu u samoj EU nema nikakvog interesa da primi Srbiju u svoje clanstvo jer sto se tice prednosti koje bi im clanstvo Srbije donelo, to oni vec sve imaju a nemaju prema nama ama bas nikakve obaveze.

Zato Srbija nema sanse da udje u EU jer njima odgovara trenutno ovako kako jeste.

e pa bas zato im trebamo.tih par miliona bezkacnika jos vise ce obore cenu rada u evropi.rumuni i bugari su vec smanjili tu cenu dosta jer mlogi rade i neprijavljeno sto prosecni evropljanin do sada nije radio.pa sta mislis zasto nemacka propada.ustvari propada nemacki narod a kapitalistima sve bolje.pa od kada su poljaci cesi slovaci madjari a sada i rumuni i bugari u milionima dosli u nemacku nemci dobijaju otkaze jer kostaju 3000 evra mesecno a jedan rumun samo 700 evra.
a i taj rumun ce ostane brez poso na crno kad dodje gedza i kad pocne da radi za 500 evra.
evropa u srbiji vidi friski robovi
 
mislim ovo sto radi Srbima Evropska unija je identicno sto radi neki bogati baja sa parama nekoj sirotoj a lepoj devojci :)

krese je svaki drugi dan, dobija ono sto njemu treba i obecava joj brak za koju godinu :)

kaze joj samo da se strpi, bice to uskoro :lol:

a ona se jadna nada, i vec smislja planove za buducnost i merka vencanice :hahaha:

a baja ko baja, takvih kao ona ima 10 na lageru

a onda kad mu vise ne bude bila potrebna ili ako nadje lepsu i mladju ima da je sutne ko da je nikad nije ni bilo :)


najgore sto u celoj toj prici ce sok suocavanja sa realnoscu da bude tezak :(

neki mozda i dignu zbog toga ruku na sebe :sad2:
 
Poslednja izmena:
Iznenađenje: iskoristiće nas kako žele tek kada nas prime u EU.... nema nazad s ovog puta.... ti i Joe pod ruku - pa u EU... i nemoj slučajno da biste zaboravili Morrisona :mrgreen:

Ne, bas je dobro obrazlozio Tihi, mi im zaista ne trebamo, jer imaju i sad sve ono sto zele kod nas. Naravno, jos neko vreme ce nas zamajavati, da bi "osigurali" profit, a zatim nas zezati godinama, a ne primati u EU, dok nas ne iscede propisno, i odbace k'o krpu!
 
A tek što su EU trebali Bugari i Rumuni ?
A primiše ih.
Srbija ima solidne resurse i izvanredan geografki položaj.
I ima mnogo toga da ponudi. Hranu, turizam...
Osim toga, ideja stvaranja EU nije (bar ne javno) potekla iz neke ljubavi među narodima, ili ekonomske koristi pojedinih zemalja - već da bi se ujedinjenjem Evropa osposobila da se odupre hegemoniji USA.
Tu ima mesta za nas - i tu nam je mesto.
 
A tek što su EU trebali Bugari i Rumuni ?
A primiše ih.
Srbija ima solidne resurse i izvanredan geografki položaj.
I ima mnogo toga da ponudi. Hranu, turizam...
Osim toga, ideja stvaranja EU nije (bar ne javno) potekla iz neke ljubavi među narodima, ili ekonomske koristi pojedinih zemalja - već da bi se ujedinjenjem Evropa osposobila da se odupre hegemoniji USA.
Tu ima mesta za nas - i tu nam je mesto.

bugari i rumuni su im trebali geostrateski, da ih odvoje od rusa i izadju na crno more , plus da dobiju gomile gologuzana rumunskih i bugarskih kao jeftinu radnu snagu.

srbija im geostrateski ne znaci ama bas nista, veci maju bazu vojnu na kosmetu, a gologuzana po EU ima sada cak i suvise tako da im ovi nasi uopste nisu potrebni i jesu visak.

EU nema trenutno nikakvih interesa da nas primi u svoje redove. Jedino sto ce da rade jeste da nas zavlace ko budale, da se slucajno Srbi ne bi priblizili Rusiji.

Tacnije nikada nam nece reci e necemo da vas primimo nego ima nonstop da nas zavlace i postavljaju nove uslove.

Stara dobra politika stapa i sargarepe , apsolvirana na urodjenicima u Americi a doktorirana na magarcima iz Srbije.
 

Back
Top