Tomislav Nikolić: Ja 18 poslanika i Aleksandar Vučić u ponedeljak pravimo stranku!

manchelou

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
204
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=128480&datum=2008-09-13

Vučić je sa mnom!

SA 18 narodnih poslanika i Aleksandrom Vučićem, u ponedeljak zvanično počinjem stvaranje nove političke stranke - izjavio je u subotu za „Novosti“ Tomislav Nikolić, prvog dana posle isključenja iz Srpske radikalne stranke.
On nam je preneo svoje uverenje da će Vučić uskoro da podnese ostavku na mesto generalnog sekretara SRS i da će mu se odmah pridružiti u rađanju nove političke budućnosti:
- Čuo sam se sa Vučićem više puta posle sednice Centralne otadžbinske uprave - otkrio nam je Nikolić. - Verujem da ga je tok te sednice i definitivno ubedio da sa tim ljudima u toj stranci više nema šta da traži.
Bivša Šešeljeva „desna ruka“ rekao nam je i da će sutra sa svojim budućim političkim saborcima početi dogovore o svim detaljima neophodnim za osnivanje stranke:
- Stavićemo na papir programske ciljeve nove partije i napisaćemo stranački statut. Do kraja ove nedelje, trebalo bi da bude završen ceo posao oko registracije - očekuje Nikolić.
Priznaje da još nije odlučio o imenu stranke.
- Razmišljamo još o imenu. Čim budemo našli najbolje rešenje, sačinićemo i novi logo stranke. Krećemo iz početka, davno je to bilo kada sam formirao stranke, ali iskusan sam u tome - kaže nam Nikolić.
Centrala Nikolićeve stranke, prema našim saznanjima, biće na Terazijama u Beogradu, a u ponedeljak će dobiti i službeni telefon.
Tokom vikenda, on je saborcima poručio da „spuste loptu i predahnu“, jer od sutra počinju zajedno da grade drugačiju političku sudbinu.

JOŠ ĆUTI
ALEKSANDAR Vučić još nije obelodanio da li ostaje u SRS ili kreće stazom koju je Nikolić počeo da taba. Kolale su kuloarske priče da bi on čak mogao privremeno da se distancira od obe strane.
Za „Novosti“, Vučić je u subotu kratko rekao:
- Nemam još ništa da izjavim.


* * * * *

NIKOLIĆ SMIŠLJA NAZIV ZA SVOJU NOVU STRANKU
RADIKALI BAŠ ZAUZETI
TEŽAK posao imaće Tomislav Nikolić već na samom startu - da nađe odgovararujuće, prepoznatljivo ali i unikatno ime i prezime za svoju novu političku partiju.
Mozganje će mu otežati i to što on želi da reč „radikal“ bude uključena u naziv, a na desetine stranaka u zemlji nosi u imenu tu reč.
Predvodi ih, jedina velika, parlamentarna i značajna - Srpska radikalna stranka, iz koje je Nikolić isključen, ali sa njom se ne iscrpljuju svi srpski radikali.
Na osnovu uvida u registar političkih partija u Srbiji, na spisku dugom oko 570 imena, ima svih vrsta radikalnih, radikalnijih i najradikalnijih radikala, tako da će i Nikolić morati tokom vikenda dobro da „pročešlja“ taj „imenik“.
Kako je po još važećem zakonu o političkim partijama, potrebno samo 100 potpisa da bi se stranka registrovala, „nakotilo“ se i (radikalnih) stranaka koje su verovatno na talasu popularnosti SRS, pokušavale da srodnim imenom pribave ćar i za sebe.
Varijacije na temu su razne. Postoje, na primer - Radikali Srbije, Radikalna stranka Srbije, Stara radikalna stranka, Ujedinjena radikalna stranka ali i Radikalna stranka ujedinjena.
Na spisku partija „imenjaka“ je i Narodna radikalna stranka „Nikola Pašić“, Narodna radikalna stranka Srbije, Srpska narodna radikalna stranka, Radikalna stranka levice „Nikola Pašić“...
Tu je i partija koja je registrovana pre Srpske radikalne stranke - Narodna radikalna stranka, čiji je jedan od osnivača 1990. bio baš Tomislav Nikolić.
On je kragujevačku frakciju te partije ujedinio sa Srpskim četničkim pokretom Vojislava Šešelja, što je označilo stvaranje SRS.
Nikolić sada, posle SRS, da bi registrovao novu partiju, mora naći nov „radikalan“ naziv koji nije „zauzet“. Nije isključeno da će zbog tih „otežanih okolnosti“ ostati pri radnoj verziji imena buduće - stranke „Napred Srbijo“!

Tomislav-Nikolic,Alek.jpg
 
red bi bio da ga tuze za kradju partiske dokumentacije - unapred potpisanih ostavki, pa i sam je priznao,
pa lepo da vrati mandate listi koja ih je dobila i da zatim pravi novu partiju

kao covek, a ne kao kokosar

samo je zbog ukradenih poslanika interesantan, a i to ine na dusu amer ambasadoru i ovdasnjem rezimu, bez dileme

Није ни формирао странку,а већ направио аферу.
 
da, ali ko je u ovom slucaju?
neka objave ako smeju. sada su na ulici, bez igde iceg, posto su ziveli od `plate`. i ako toma krene po srbiji i to kosta, pitajte ko placa?

Ja mislim da će se u ovom slučaju i finansijeri podeliti, oni koji su do sad fin.radikale, sad će jedni ostati radikalima, a drugi preći kod Tome. Tako da ako znaš ko je fin.SRS, otprilike znaš ko će i Tomu.
 
Uvek se može naći finansijer stranke. To je mnogo lakše nego naći članstvo.

AJD NADJI MENI JEDNO 2 KOMADA OCU I DA DA FORMIRAM STRANKU FORUMASA KRSTARICE :hahaha:

Kad moze Toma sto ne mozemo i mi? :think:

evo moze dellboy da bude generalni sekretar , al bundy nek bude blagajnik a iron lorda cemo za baba seru u stranackim prostorijama :lol:
 

Back
Top