Da li se raspravljate sa ljudima koji imaju suprotno misljenje od vaseg?

Da li se raspravljate sa ljudima koji imaju suprotno misljenje od vaseg?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.
 
Poslednja izmena:
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.



imam obicaj zdusno da branim svoje stavove..:mrgreen: i tako navlacim gnev pravednika..

evo malo je falilo da me na listu za odstrel stave tuzni patak i georgije;)
 
Тема није била свађа и напад на личност, него расправа и сукобљавање ставова.

Елем, расправљам о СТАВУ , а не о особи која га износи.

Тешко је то извести, али успевам, углавном увек.

А ако ме неко нападне као особу, приликом расправе, то је његова слабост, и управо тако и кажем.
 
A sta ako neciji stav primite emotivno, recimo kad osecate da je to indirektno napad na vasu licnost?

svaku bitku koja se može izbeći, treba izbeći
u smislu ako se može rešiti na miran način,
a ako neki kreten i dalje insistira na napadu i
vređanju, taj je težak slučaj
i treba ga pod hitno ukloniti, ne zamarati se sa zlom
Kako ga ukloniti?.. ignorisati jer onda često odustanu
ili otići (ako nemate veće koristi od cele priče) ili ga
sačekati na krivini, jer glupo je trošiti vreme sa takvima
na neke rasprave i polemisanja, to je kao da pričaš zidu
 

Back
Top