Кина

АНАРХИЈА

Obećava
Banovan
Poruka
77
Ова за сада најмногољуднија земља (Индија ће је ускоро престићи по многољудности, ако се остваре пројекције) већ 20 година бележи реални раст бруто домаћег производа од преко 10%. 2005те је имала потрошњу цемента од 53% светске потрошње. 2007е је била једна од водећих земаља по стопи инвестиција, једина од 10 најјачих економија света. Кинески развој се не базира на ресурсима, већ на индустијској производњи која годишње расте стопом 15-20% (индустријски раст Србије је испод 2%). Кинеска пољопривреда подмирује домаће потребе. Кина је друга по броју научника на свету, иза Америке, са тенденцијом да је убрзо престигне. На светским математичким Олимпијадама из математике Кинези суверено владају већ годинама.

Питање за све нас, како овај рапидни развој Кине зауставити?
 
Само, неки су се много успаничили, због таквог привредног, али и сваког другог раста НР Кине.
 
Нема начина да се заустави. Најнапреднији народ у историји.

Ono sto je dobro ne treba zaustavljati.

Само, неки су се много успаничили, због таквог привредног, али и сваког другог раста НР Кине.

Ако свет дозволи Кини овакав развој, бојим се да ће наши унуци бити јефтина радна снага Кинезима.
 
Yebiga , neka ih , neka rade ljudi.........koliko su ziveli vekova u bedi , i zasluzili su malo da zivnu................:think:

Nikako nisam pristalica ideje da kinezi budu vodeca sila u svetu, u bilo kom pogledu,, sto se nikada nece ni dogoditi..........ali, ako rade neka i zaradjuju........no problem

ne smeta mi..........
 
Шта онда ми да радимо. Да организујемо подршку многим сецесионистичким покретима у Кини, које финансира САД.
 
Ако свет дозволи Кини овакав развој, бојим се да ће наши унуци бити јефтина радна снага Кинезима.


Nema sanse, imaju oni i previse radne snage i imace je sve vise.

Ono sto treba spreciti je divljanje Kineza po svetu...posmatrao sam ih malo kako se pnasaju ovde, neverovatno su bahati, a koliko hiljada km od kuce...
 
Ono sto treba spreciti je divljanje Kineza po svetu...posmatrao sam ih malo kako se pnasaju ovde, neverovatno su bahati, a koliko hiljada km od kuce...


o da............pisao sam o tome pre par meseci........zayebala me zena da odemo u onaj kineski smrad u 70 bloku......kao, shatro, ima peskiri i to , kao jeftino a dobro ( neverovatna kombinacija )..............:dash:

Sve barabe, jedno bezobraznije od drugoga.......sta god ih pitas, ponasaju se kao da si niza rasa...........dok na kraju nisam isutirao celu gondolu sa fckn peskrima.......i odmah se stvori deset shatro bruce lee likova, da se biju.......u sred beograda:evil::evil::evil:

.............treba drzati podalje od srbije.........a tamo, kako rekoh, neka se bogate i razmnozavaju.......meni ni iz dzepa ni u dzep...........:evil:
 
Poslednja izmena od moderatora:
[/B]

o da............pisao sam o tome pre par meseci........zayebala me zena da odemo u onaj kineski smrad u 70 bloku......kao, shatro, ima peskiri i to , kao jeftino a dobro ( neverovatna kombinacija )..............:dash:

Sve barabe, jedno bezobraznije od drugoga.......sta god ih pitas, ponasaju se kao da si niza rasa...........dok na kraju nisam isutirao celu gondolu sa fckn peskrima.......i odmah se stvori deset shatro bruce lee likova, da se biju.......u sred beograda:evil::evil::evil:

............................. treba drzati podalje od srbije.........a tamo, kako rekoh, neka se bogate i razmnozavaju.......meni ni iz dzepa ni u dzep...........:evil:
Je si video naseg starog druga Ivicu sa foruma ,kontam da se on ne vadi odatle ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
[/B]

o da............pisao sam o tome pre par meseci........zayebala me zena da odemo u onaj kineski smrad u 70 bloku......kao, shatro, ima peskiri i to , kao jeftino a dobro ( neverovatna kombinacija )..............:dash:

Sve barabe, jedno bezobraznije od drugoga.......sta god ih pitas, ponasaju se kao da si niza rasa...........dok na kraju nisam isutirao celu gondolu sa fckn peskrima.......i odmah se stvori deset shatro bruce lee likova, da se biju.......u sred beograda:evil::evil::evil:

............................ treba drzati podalje od srbije.........a tamo, kako rekoh, neka se bogate i razmnozavaju.......meni ni iz dzepa ni u dzep...........:evil:

U tome i jeste shtos,sto je njima "tamo" tesno pa se sire po svetu.
Njihova "bahatost" proizilazi iz toga sto se kod njih uci da su oni(zuti),"visha" rasa.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Je si video naseg starog druga Ivicu sa foruma ,kontam da se on ne vadi odatle ?

kojeg??.........pretpostavljam da mislis na onaj neuspeli abortus Ivana duha???:hahaha:

radi volonterski kod kineza u butigi..........samo da im bude blize........:hahaha:
voli covek smrad kineza u toploj beogradskoj noci.........neki deformitet mozga , sta li je.....:think:
 
apropo smrada jedino sto smrdi vise od kinskih radnji i trznih centara jesu kineske radnje u pauzi za rucak kada kuvaju one njihove splacine u sred radnji gde im stoji roba ,odvratno :thumbdown:
 
Можда их могу засутавити на овај начин? - Најмање 432 бебе у Кини оболеле су због коришћења млека у праху које у себи садржи отров меламин, саопштило је кинеско Министарство здравља.
 
apropo smrada jedino sto smrdi vise od kinskih radnji i trznih centara jesu kineske radnje u pauzi za rucak kada kuvaju one njihove splacine u sred radnji gde im stoji roba ,odvratno :thumbdown:

Једном да се и ја сложим са тобом.......... и све им се тегли нешто из тањира као слинци........бљак...........
 
Retko kupujem kinesku robu jer mi ne treba, ali nisam bas primetio da su bahati, mislim kad god sam ih pitao za nesto objasnili su mi kulturno, jeste da su mi uvalili neke kupace gace ciju sam postavu morao da secem posle prvog dana jer je uzasno grebala ali osim tog drugo lose iskustvo sa njima nemam, ne smeta mi njihov napredak, cak bih i voleo da postanu sila........:mrgreen:
 

Back
Top