Sta zaista vredi raditi u zivotu?

MaliZen

Zainteresovan član
Poruka
255
Prethodnih godina razmisljam o ovoj temi... jos uvek nisam iznasao neke revolucionarne odgovore. Jednostavno u svemu vidim slican sablon stvari zbog kojih ljudi rade bilo sta u zivotu, i besmisao vecine tih radnji i ciljeva... Pa ne mogu da se ne zapitam, sta je TO sto zaista vredi raditi dok si ziv?
 
Zivi dok mozes, radi za dobrobit covecanstva (izmisli nesto sto ce svima biti korisno), nemoj biti depresivan i zivi dok mozes, a ako ne mozes drukcije zivi zbog drugih i cini ih srecnim. Putuj citaj knjige...Ali ne dozvoli da budes prosta reprodukcija koja covecanstu donosi jednog coveka vise. Uzdigni se da te svi pamte, budi poznat: neka mase uzvikuju tvoje ime.Ne dozvoli da ti svaki dan bude DAN MRMOTA.
I ja se pitam sta je cilj nekim ljudima. Zive sami,bez muza/zene ili dece, rade 10h dnevno,legnu ,spavaju i sutra o5 isto.
Za mene vredi studirati istoriju ili filozofiju i da nadjem posao bio bi najsrecniji na svetu, drugo mi ne treba (bar tako sad mislim).
 
Prethodnih godina razmisljam o ovoj temi... jos uvek nisam iznasao neke revolucionarne odgovore. Jednostavno u svemu vidim slican sablon stvari zbog kojih ljudi rade bilo sta u zivotu, i besmisao vecine tih radnji i ciljeva... Pa ne mogu da se ne zapitam, sta je TO sto zaista vredi raditi dok si ziv?

A da li mozes da zamislis jednolicni, monotoni svijet gdje svi radimo isti posao?
 
Pitaj bogatasa za sta vredi ziveti. Sigurno ce ti reci: "pa vidi brate, covek uvek tezi necemu sto nema, ja skoro da imam sve ali uvek osecam da mi jos po nesto fali, znas ta rupa u dusi nikad nemoze biti puna. Milsim, pored svega najteze bi mi bilo da nemam svakog dana drugu zensku."

Ako pitas siromaha on ce ti reci: "Jao sine, samo da si ti ziv i zdrav i da imas parce leba, nista ti drugo ne treba."
 
Bukvalno...ne vredi ništa raditi jer ništa nije zaista vredno u tom smislu u kom je postavljeno pitanje.
Medjutim,rad oplemenjuje,zadovoljava neke unutarnje potrebe,fizička i mentalna aktivnost je neophodna za stabilan hod kroz život...vredi raditi sve i probati sve,to "sve"izabereš sam i ciljaš.:)
Zadovoljstvo nakon dostignutog cilja je ono što je zaista vredno u životu.
 
Uuu koliko interesantnih odgovora :]

Slazem se sa vecinom, koja je na ovaj ili onaj nacin okrenula pogled ka hedonizmu. Novac, rad, dostignuti cilj i sve ostalo, imaju zajednicki cilj i emociju koju proizvode.... srecu i zadovoljstvo. Zaista, bez toga nema nista. Jel vam pada jos nesto na pamet a da valja?

ziveti, svaki dan i svaki trenutak [/qoute]
Iz mog iskustva, ovo moze samo ako si skoro imao neko iskustvo vezano za umiranje. Na zalost, to divno osecanje ne traje duze od nekoliko meseci.

Ispunjavati svakog trenutka svoje smisli zivota.....
kako se to radi?
 
Prethodnih godina razmisljam o ovoj temi... jos uvek nisam iznasao neke revolucionarne odgovore. Jednostavno u svemu vidim slican sablon stvari zbog kojih ljudi rade bilo sta u zivotu, i besmisao vecine tih radnji i ciljeva... Pa ne mogu da se ne zapitam, sta je TO sto zaista vredi raditi dok si ziv?

Ja ću uopšteno i ukratko.

- Buditi se svakog dana s osmehom, jer je svaki dan bez osmeha - izgubljen dan
- Voleti samog sebe ali stremiti sopstvenom usavršavanju
- Voleti svet oko sebe i to ne kriti
- Ne tražiti ono što ti ne pripada
- Raditi posao koji te ispunjava zadovoljstvom.
 

Back
Top