Zashto ne sme..

Poruka
13.232
..da se psuje ili vredja, makar na finjaka pripadnik druge verske grupe?
Zašto to ako je dozvoljeno da se prozivaju i isto to rade navijachi jedni drugima,
i to je njihov izbor, njihova 'svetinja' : ) a ipak to mozze a ovo ne.

Ja se vishe uvredim kada mi kazzu hebeni grobar nego hebeni katolik. : )
I šta sad' ja da radim kako da objasnim ljudima da je bolje tako da me psuju? : (
 
smesno, moderator mi ne da da otvorim ovu temu:
Da li bi se vasa religija sastojala u istom i da niste bili u prilici da dodjete do svetih knjiga (biblija, kuran) ili da cujete te price.

Tj. da li bi ste sami mogli doci do istih stavova religioznih koje i sad imate?

Jedan poznati covjek je godinama svog sina drzao izolovanog od ljudi od kojih bi mogao cuti religiozne pripovijesti (o Isusu, Muhamedu, itd.) kao i udaljenog od mjesta na kojima bi mogao dobiti religiozne knjige... pokusavajuci da otkrije da li ce on formirati sam religiju, spontano... dok meni ovde moderator zakljucava temu.


[ako autor ove teme na kojoj sam postovao zeli da se obrise moj post, neka tako bude]
 
Poslednja izmena:
..da se psuje ili vredja, makar na finjaka pripadnik druge verske grupe?
Zašto to ako je dozvoljeno da se prozivaju i isto to rade navijachi jedni drugima,
i to je njihov izbor, njihova 'svetinja' : ) a ipak to mozze a ovo ne.

Ja se vishe uvredim kada mi kazzu hebeni grobar nego hebeni katolik. : )
I šta sad' ja da radim kako da objasnim ljudima da je bolje tako da me psuju? : (

Možda bi mogao da se preseliš u Irsku? :confused:
 
Зато што је закон такав.
А закон је такав, јер је постало веома модерно да смо осетљиви по верској, расној, националној и којекаквој припадности.
Буквално модерно.
Није увек тако било.
Код нас у Банату, Меленчани псују ,,матер елемирску'', ови њима ,,матер меланачку'', па кажемо ,,милитарци '' су незгодни...Али то закон не санкционише, што не значи да неће, ако се овако настави.

И то што ти кажеш, кад неко каже ,,глупи фудбалер'', псује матер ,,гробарску'' и оца ,,циганског'', можда више погађа људе.

И кад мени неко каже ,,девојчице'', ја се увредим, јер сам једна тетка, али то нико не шљиви... ;)
Запад је отишао још даље, у Енглеској, нпр. деца не гледају цртаћ Брзи Гонзалес, нити смеш неком рећи да је брз као Гонзалес ( што се код нас некад каже), јер је Брзи Гонзалес погрдан назив за Британце латиноамеричког порекла! :dash:
 
..da se psuje ili vredja, makar na finjaka pripadnik druge verske grupe?
Zašto to ako je dozvoljeno da se prozivaju i isto to rade navijachi jedni drugima,
i to je njihov izbor, njihova 'svetinja' : ) a ipak to mozze a ovo ne.

Ja se vishe uvredim kada mi kazzu hebeni grobar nego hebeni katolik. : )
I šta sad' ja da radim kako da objasnim ljudima da je bolje tako da me psuju? : (

Kolega Grobar???

Pa gde si bre bem te kolegijalnog :rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Ljudi se trude da svima nametnu svoja shvatanja, vjerovanja...
Pošto vide na ne uspijevaju, proradi njihova sujeta i onda počinju da pljuju i vrijeđaju druge, jer ih smatraju nižim od sebe i preprekom...
Kad pljuješ druge samo sebe spuštaš na niži nivo... ne vidim razlog zašto vrijeđati bilo koga... imaš svoja shvatanja, drži se njih, nemaš ništa sa tuđim
 
zato shto cesh uvrediti nechiju dushu mozhda..
a to je gore od laganog prozivanja koje ( i AKO) nikome ne mozhe da shkodi
mozhda samo da ga natera da intezivnije misli i razmishlja, uchestvuje u debati...
a opsovati nekoga je vec pitanje odnosa bica prema bicu, ne vernika prema verniku, ili ateiste prema verniku itd itd...
jedno je reci ruzhnoj osobi: pa ono, nisi bash neshto lepushkasta
a drugo je reci: rugobo jedna, ni shtapom te ne bih takao...
i tako dalje, da ne navodim koliko ogavnih primera ima..
 
Poslednja izmena:
zato shto cesh uvrediti nechiju dushu mozhda..
a to je gore od laganog prozivanja koje ( i AKO) nikome ne mozhe da shkodi
mozhda samo da ga natera da intezivnije misli i razmishlja, uchestvuje u debati...
a opsovati nekoga je vec pitanje odnosa bica prema bicu, ne vernika prema verniku, ili ateiste prema verniku itd itd...
jedno je reci ruzhnoj osobi: pa ono, nisi bash neshto lepushkasta
a drugo je reci: rugobo jedna, ni shtapom te ne bih takao...
i tako dalje, da ne navodim koliko ogavnih primera ima..

Kako može da se uvredi dusha?
 
smesno, moderator mi ne da da otvorim ovu temu:
Da li bi se vasa religija sastojala u istom i da niste bili u prilici da dodjete do svetih knjiga (biblija, kuran) ili da cujete te price.

Tj. da li bi ste sami mogli doci do istih stavova religioznih koje i sad imate?

Jedan poznati covjek je godinama svog sina drzao izolovanog od ljudi od kojih bi mogao cuti religiozne pripovijesti (o Isusu, Muhamedu, itd.) kao i udaljenog od mjesta na kojima bi mogao dobiti religiozne knjige... pokusavajuci da otkrije da li ce on formirati sam religiju, spontano... dok meni ovde moderator zakljucava temu.


[ako autor ove teme na kojoj sam postovao zeli da se obrise moj post, neka tako bude]

претпостављам да си се ти родио писмен.
 
..da se psuje ili vredja, makar na finjaka pripadnik druge verske grupe?
Zašto to ako je dozvoljeno da se prozivaju i isto to rade navijachi jedni drugima,
i to je njihov izbor, njihova 'svetinja' : ) a ipak to mozze a ovo ne.

Ja se vishe uvredim kada mi kazzu hebeni grobar nego hebeni katolik. : )
I šta sad' ja da radim kako da objasnim ljudima da je bolje tako da me psuju? : (
Zato shto se zbog religije lakshe gubi glava nego zbog fudbala;)
 
..da se psuje ili vredja, makar na finjaka pripadnik druge verske grupe?
Zašto to ako je dozvoljeno da se prozivaju i isto to rade navijachi jedni drugima,
i to je njihov izbor, njihova 'svetinja' : ) a ipak to mozze a ovo ne.

Ja se vishe uvredim kada mi kazzu hebeni grobar nego hebeni katolik. : )
I šta sad' ja da radim kako da objasnim ljudima da je bolje tako da me psuju? : (

Eh sad vidi ti pa ovo. Pa jasno je da se uvrediš na prvo jer si grobar a ne uvrediš na drugo jer nisi katolik. Isto bi bilo kao kada bih ti ja sada opsovao Bušovu majku.
 

Back
Top