Hemofarm prestaje da sponzorise KSS

jamal99

Aktivan član
Poruka
1.509
Zato sto im je to rekla Hilari Klinton! Sve zbog onog slucaja sa Miladinom Kovacevicem...

Vršački "Hemofarm" prihvatio je zahtev američke senatorke Hilari Klinton da prestane sponzorisanje Košarkaškog saveza Srbije (KSS) dok Miladin Kovačević, optužen za nanošenje teških povreda studentu u SAD, igra košarku u Srbiji, prenose beogradski mediji.

"Politika" prenosi saopštenje predsednika "Hemofarma" Miodraga Babića u kome se navodi da ta kompanija "ne može da brani agresivnost ili opravdava posledice Kovačevićevog ponašanja".

Iako navodi da je zahtev Hilari Klinton "apsurdan", Babić je dodao da razume zašto se sentorka "uključila u ovu neprijatnu situaciju, nastalu iz jedne žalosne okolnosti, a kojom se, inače, bave sudski organi".

Distributer američke kompanije AND1 za istočnu Evropu, od koje je Hilari Klinton kao i od "Hemofarma", turskog "Efesa" i italijanskog "Bejsiknet SPA" tražila da prestanu finansiranje KSS dok Kovačević igra košarku, Karl Strouken rekao je da mu nije jasno kakve veze ima ta firma koja proizvodi košarkašku opremu sa slučajem Kovačević.

"Razgovarao sam s našom kancelarijom u SAD i rekao sam im da ćemo nastaviti da radimo svoj posao kao i pre, što znači da ćemo i dalje saradjivati sa KK Vrbas" rekao je "Politici" Strouken.

Dnevnik "Blic" prenosi izjavu predsednika Košarkaškog saveza Srbije Dragana Kapičića koji je zahtev senatorke Klinton ocenio kao "veoma pogrešan.

"Ovaj slučaj bi trebalo da reše dve države. Mislim da je veoma glupo da američka država direktno napada jednu organizaciju, odnosno firme koje je sponzorišu", rekao je Kapičić.

Košarkaški savez ne može da reaguje jer Srbija još nije pokrenulaa postupak u vezi sa tim slučajem, rekao je Kapičić i dodao bi i kompanije koje je senatorka Klinton pozvala na bojkot trebalo da sačekaju reakciju Srbije.

Kovačević je u maju, prema američkoj optužnici, gotovo do smrti pretukao svog kolegu studenta na Univerzitetu Bingamton u državi Njujork, a mesec dana kasnije je pobegao iz SAD, ne čekajući da mu počne sudjenje.

Po povratku u Srbiju, Kovačević je pristupio Košarkaškom klubu Vrbas, što je izazvalo oštru reakciju u SAD

http://www.b92.net/sport/kosarka/kosarka.php?yyyy=2008&mm=09&dd=13&nav_id=318502

Sramota i bruka!
 
Vi cete da bojkotujete hemofarmove proizvode...Da ne konzumirate multivitu?ili ste bolesni,pa vam trebaju lekovi....Vujo,ja sam bas mislio da si ti jedna od racionalnijih osoba na ovom forumu,sad srljas malo sa tim tvojim besnilom.Kao prvo,zamolio bih vas da ne kritikujete hemofarm kao kosarkaski klub,hemofarm kao firmu,kao ni Babica.Ako ste vec ljuti,ljutite se na Stadu koja je vecinski vlasnik i koja je donela ovu odluku,a ne na Babica koji je samo saopstio odluku.On odavno nije vlasnik Hemofarma i njegova uloga u celoj organizaciji nije nista vise do simbolicna.Drugo,Kovacevica odmah treba poslati u Ameriku.Posto pretpostavljam da znate da je ogroman,mislim da je krajnje neumesno komirati osobu duplo slabiju od sebe.Verujem da ga je Amer tesko isprovocirao,ali to je moglo da se resi na neki drugi nacin osim komiranjem.Kovacevic je inace kreten kao osoba,to zna svako iz Kule ili Vrbasa,a i ranije je imao naviku da demonstrira svoju snagu na najgori moguci nacin,tako da mu ovo nije prva tuca.Sve u svemu,resenje je jednostavno,poslati ga u USA,hemofarm se vrati kao sponzor,a nasa kosarka koja se nasla u centru svega ovoga ne mora da ispasta...
 
Vidi,uopšte nije stvar u besnilu.
Ja sam tako nešto rekao u ljutnji,ali stvarno to mislim. Kada budem mogao da biram izmedju lekova koje Hemofarm proizvodi i drugih,ja ću birati druge. Oni su doneli odluku za rad svog profita,a ne da bi uputili poruku o nasilju. To je poenta priče. Ja ne verujem u ljude koji prenose tudje stavove. Samim tim, gospodin Babić je mogao lepo da kaže da se ne slaže sa takvom politikom,ali da je Štada tako rekla i tačka. On to nije izjavio. Samim tim,on je odgovoran za svoje reči,kao i svi mi u svom životu. I kad je dobro i kad je loše.
Ja smatram da je jedini racionalan način da se izrazi nezadovoljstvo postupcima konglomerata,taj da se bojkotuju ( koliko je to naravno moguće ) njihovi proizvodi.
Izvini,ali nije stvar u tome da li je Miladin Kovačević dobar ili loš čovek,i šta je on uradio. Ja ne baratam činjenicama,pa neću ni iznositi neke prerane zaključke. Ono što znam jeste da Hemofarm tako nije odlučio sam, pre bilo kakvih izjava izvesne američke senatorke. Da su tako odlučili iz principa,mogao bih da poštujem takvu odluku. Pošto se ovde ne radi o tome,moje poštovanje će izostati.
I ne želim da mešam politiku u ovo( iako se ona sama umešala),pa neću dalje komentarisati gospodju i njene izjave. Ono što je strašno,jeste to da je gospodin Babić svojom izjavom (ko god da mu je servirao) pljunuo na srpsku košarku i narod,a što je najgore od svega- DOZVOLIO JE POLITICI DA SE UMEŠA U SPORT,DAJUĆI POTPORU I KREDIBILITET POTPUNO BESMISLENOM ZAHTEVU.
Ljudi iz A1 su lepo objasnili gospodji da od toga nema ništa,i pokazali gospodinu Babiću (ko god da mu je servirao izjavu), da nije imao razloga da se brine o rejtingu. A oni su ipak strogo američka firma,pa valjda znaju da procene. Isto tako,ne mislim da su se oni zaletali sa demantijem,već su lepo bacili na papir pluseve i minuseve.

PS

Ne pijem Multivitu,već Cedevitu jer je mnogo bolja.(znam da nije baš patriotski :-) )
 

Back
Top