Windows XP usb edition

carloss

Početnik
Poruka
19
Imam neki windows u iso formatu koji se instalira na usb i odatle se butuje, medjutim kod mene to nikako nece da proradi. Formatirao sam usb u ntfs sistem, u biosu stavio da se butuje sa usb-a, ali komp uopste ne prepoznaje windows na njemu i na kraju podigne windows koji je na hard disku. Da li neko zna kako se ovo resava?
 
start računara , "del" taster stiskaš , ulaziš u BIOS , nameštaš boot raspored u drugoj stavci u prvoj vertikali (mislim da se zove "Advanced Bios settings" ako se dobro sećam pošto ovo pišem po sećanju ), prvo namestiš da bootuje sa usb hdd-a a zatim da tek bootuje sa hdd-a. kada namestiš izlaziš na F10 i - yes
 
Poslednja izmena:
Joj, ljudi nemojte postavljati glupa pitanja i spamovati temu bezveze, kad se otvori iso fajl, startuje se setup.exe i instalira se windows na usb i taj deo je ok. Medjutim, mene zanima da li ima neka fora sa usb-om, da li prvo on nekako treba da se napravi da je butabilan, jer ne vidim gde moze da bude problem, posto mi nikako ne podize windows sa usb-a.
 
pitanje je :
1. otkuda znaš da je windows bootabilan
2. ne instalira se tako na USB kako si ti rekao
3. a i otkud znaš kako je taj koji ti je dao taj xp , nasnimio taj fajl , možda , ne možda nego sigurno nije nasnimio nevidljive fajlove za boot windovsa kada je pravio taj iso fajl , otkuda znaš da je uopšte taj iso fajl ispravan?
 
Ova verzija koju ja imam se instalira na taj nacin, otvori se iso fajl preko alcohola ili nebitno kog programa, i startuje se konkretno fajl livexp.exe, ovori se prozor kao u DOSu, ima meni i biras sta hoces, nudi formatiranje i instalaciju windowsa na usb. Moguce je da taj iso nije dobro uradjen, skinuo sam ga sa nekog stranog sajta. Ono sto je i meni cudno je da na usb-u van foldera postoje samo 3 fajla i to ntdetect.com, ntldr i winbom.ini
 
Nije to bas tako jednostavno, prvo ploca mora da ti podrzava USB boot, po ovome sto sam citao, cini mi se da posedujes takvu plocu, dalje windows XP pri bootovanju u jednom momentu restartuje USB portove, tako da moras da mu se izmeni to da nebi dolazlilo do beskonacnog restartuvanja, koliko ja znam ni jedan USB ti nece biti bootabilan u NTFS formatu, tako da mora das da ga formatiras u FAT32... Bitno je isto size USB-a, kao i brzina... Elem evo linka ako to vec zelis da uradis, moras malo vise da se pomucis od POINT-KLIK ;)
http://articles.techrepublic.com.com/5100-22_11-5928902.html
 
Hvala na ovom linku, procitao sam, tu pise da mora da se formatira u FAT16, to prvi put cujem, ali probacu tako, samo sto je onda limit, ne moze da se koristi usb veci od 2 GB. Za boot se koriste sistemski fajlovi od win98, ne znam da li ce sve to raditi sa ovom verzijom windowsa koji imam u iso fajlu, ali probacu, pa cu javiti da li je uspelo....
 

Back
Top