Tolerancija

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Koliko ste tolerantni?

Meni kao Ateisti su drazi pravi vernici koji se drze "zivi i pusti druge da zive" maxime od ovih priucenih sto nikad Bibliju procitali nisu i gledaju me ko da sam pao s Marsa jer ne verujem u isto ko oni.
 
Poslednja izmena:
Koliko ste tolerantni?

Meni kao Ateisti su drazi pravi vernici koji se drze "zivi i pusti druge da zive" maxime od ovih priucenih sto nikad Bibliju procitali nisu i gledaju me ko da sam pao s Marsa jer ne verujem u isto ko oni.

Priucen vernik???
Svaki vernik zna da ne treba da sudi da mu se ne bi sudilo zato ne verujem da te je bilo koji vernik gledao na taj nacin i osudjivao te zbog toga sto si neverujuci. Verovatno ti se to samo ucinilo da je tako.
Vec samim tim sto govoris o drazim i manje drazim a uz to vredjas i osudjujes pokazujes svoju netolerantnost.
 
Priucen vernik???
Svaki vernik zna da ne treba da sudi da mu se ne bi sudilo zato ne verujem da te je bilo koji vernik gledao na taj nacin i osudjivao te zbog toga sto si neverujuci. Verovatno ti se to samo ucinilo da je tako.
Vec samim tim sto govoris o drazim i manje drazim a uz to vredjas i osudjujes pokazujes svoju netolerantnost.

Pa necu da mu okrenem drugi obraz kad mi kaze da sam lud jer ne verujem u ono sto on veruje

A ima priucenih veruj mi

To su oni sto kao veruju i idu u crkvu a zovu astrologe i vracare da vide sta ce bude :???:
 
vidim sebe kao tolerantnu
kao ateista cije dete ide u katolicku skolu ne mogu vise da budem
sve dok me 7.januara ne pozovu ljudi koji znaju da sam ateista,da mi cestitaju bozic
e onda poludim i odgovorim e pa cao i tebi,sta radite danas?
mislim,ako ja postujem i cestitam slave,kraj posta i ostalo zar je tako tesko postovati moj izbor?
 
Pa necu da mu okrenem drugi obraz kad mi kaze da sam lud jer ne verujem u ono sto on veruje

A ima priucenih veruj mi

To su oni sto kao veruju i idu u crkvu a zovu astrologe i vracare da vide sta ce bude :???:

Ne, to nisu priuceni vernici, to su nevernici ili u najboljem slucaju oni koji jos tragaju za svojom verom. Ne osudjuj ni njih.
Vernik se ne postaje ucenjem, vernik veruje, zato izraz "priuceni" nekako vise stoji uz lekare, advokate ili svestenike ali uz vernike zvuci besmisleno.
 
Ne, to nisu priuceni vernici, to su nevernici ili u najboljem slucaju oni koji jos tragaju za svojom verom. Ne osudjuj ni njih.
Vernik se ne postaje ucenjem, vernik veruje, zato izraz "priuceni" nekako vise stoji uz lekare, advokate ili svestenike ali uz vernike zvuci besmisleno.

Kako sad svestenik moze da bude priucen :???::eek:

Zar se on nije skolovao :???::???::???:
 
Ne, to nisu priuceni vernici, to su nevernici ili u najboljem slucaju oni koji jos tragaju za svojom verom. Ne osudjuj ni njih.
Vernik se ne postaje ucenjem, vernik veruje, zato izraz "priuceni" nekako vise stoji uz lekare, advokate ili svestenike ali uz vernike zvuci besmisleno.

Kazi ti njima da su nevernici i neces se lepo provesti :D
 
pa nisam primetila da si neshto opasan u konverzaciji (:

pa kad bih bio ovde ko sto sam u RL banovali bi me. :)
Ne smem :)

Ali ozbiljno ima fanatika na obe strane ali obicno oni priuceni i vernici i ateisti su najgori.

Umojoj zgradi zivi pop,lepo se coveku javljam cestitam mu kad je neki praznik on kaze hvala i gotovo,fin covek.

Nikad mi nije rekao "a sto ne verujes" :super:
 
...tolerancija, nije oprastanje, ucutkivanje , odbijanje na glupost ili gutanje knedle . Tolerancija je , po meni , shvatanje da postoje i druga misljenja a i da ta misljenja oprecna nasem ili da mozemo naci jedan put , a ako krene niz-brdo , - pruziti ruku i pozeljeti svako,- svakom sretan Put !
 
pa kad bih bio ovde ko sto sam u RL banovali bi me. :)
Ne smem :)

Ali ozbiljno ima fanatika na obe strane ali obicno oni priuceni i vernici i ateisti su najgori.

Umojoj zgradi zivi pop,lepo se coveku javljam cestitam mu kad je neki praznik on kaze hvala i gotovo,fin covek.

Nikad mi nije rekao "a sto ne verujes" :super:

pa to su pravi sveshtenici..
imash slobodu datu od Boga da ne verujesh..
shta ima da te ubedjuje, svakom svoje...
to ti je kao da imash jednu lekciju
i tri tipa uchenika
jedan koji ce je nauchiti za 10 minuta
jedan za tri dana
jedan nikada...
 
pa to su pravi sveshtenici..
imash slobodu datu od Boga da ne verujesh..
shta ima da te ubedjuje, svakom svoje...
to ti je kao da imash jednu lekciju
i tri tipa uchenika
jedan koji ce je nauchiti za 10 minuta
jedan za tri dana
jedan nikada...

Pa o tome pricam :)

Ali pored tog jednog sreo sam mnogo vise onih koji bi me rado spalili na lomaci :thumbdown:
 
kada se vecina slazhe sa mnom, znam da neshto radim pogreshno..
reche neko...Kant mozhda? :/ stvarno se ne secam..
vecina nikad nije u pravu...
shta mislish, zashto je toliko teshko naci neku posebnu osobu, devojku idealnu za tebe, itd...
 
Tolerancija je kada su ti babo i majka razlicitih konfesija a ljubav nadvlada sve gluposti i primitivizme i to funkcionise a kao rezultat toga dobiju mene koji samo tolerishe trebama :)
Ljubav..ljubav...ljubav////ljubav i samo ljubav
 
pa kad bih bio ovde ko sto sam u RL banovali bi me. :)
Ne smem :)

Ali ozbiljno ima fanatika na obe strane ali obicno oni priuceni i vernici i ateisti su najgori.

Umojoj zgradi zivi pop,lepo se coveku javljam cestitam mu kad je neki praznik on kaze hvala i gotovo,fin covek.

Nikad mi nije rekao "a sto ne verujes" :super:

Па ни на овом пдф колико се сећам НИКО ТИ НИЈЕ ТАКО НЕШТО РЕКАО... или можда имаш неки пример, дај линк...
icon8.gif


п.с. А ти си се вала натрабуњао свега и свачега.
 
Па ни на овом пдф колико се сећам НИКО ТИ НИЈЕ ТАКО НЕШТО РЕКАО... или можда имаш неки пример, дај линк...
icon8.gif


п.с. А ти си се вала натрабуњао свега и свачега.

Mito nemoj se opet igras amnezije z:lol:

Ti si ovde najmanje tolerantna individua od svih a ima ih dosta z:((
 
Mito nemoj se opet igras amnezije z:lol:

Ti si ovde najmanje tolerantna individua od svih a ima ih dosta z:((

Ма шта ми наприча??? Боље погледај све увреде које сте ми слали без икаквог пардона... а када добијете одговор онда куку-леле...

Да ли сам ја тебе икада упитао А ЗАШТО ТИ НЕ ВЕРУЈЕШ???Или било који други корисник који се изјаснио као православац??? Наравно да је одговор НЕ!
А одговор је НЕ зато што ја пре свега верујем да је вера питање СЛОБОДЕ ИЗБОРА и према томе бирај сам шта ти је воља - што опет не значи да ћу дозволити да ми се изругујеш због тога.
Овај пдф тзв.религија је по својим темама најбогохулнији форум који уопште постоји на српском језику... баш зато ми је и интересантан.
 

Back
Top