Predrasude

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.784
Danas postoji i previse predrasuda medju ljudima...
predrasude o zenama,muskarcima,odredjenoj rasi,naciji...boji kose :)

Zanima me koja vas predrasuda posebno nervira?

Mene ovih dana,izludjuje ona o tome kako su zene losi vozaci.
Valjda jer sam u saobracaju teska katastrofa,pa ne zelim da verujem da je to zato sto sam zensko. :rumenko:
 
Malo ti je degutantna tema...mislim, znas da ovde ne rastu deca cveca i da pitanje o rasama i nacijama nije ok, sa obzirom na to kakve odgovore mozes dobiti... Nisam se sa tim slozila ni u predhodnoj temi, koja je ipak opstala...Zasto potezati neke stvari...?

Zena vozac, i ostale stvari...ok...
 
I ja sam žensko (imam svedoke), pa ne samo da nisam loš vozač, već sam baš odlična u parkiranju, što ženama nikako ne priznaju čak ni oni što ne smatraju žene lošim vozačima.
E, dosta reklame,:mrgreen: da pređemo na predrasude.... Ja imam predrasudu (jednu). Prema ljudima koji imaju predrasude:lol:.

Sad ozbiljno - Mislim da ljudi koji robuju predrasudama nisu baš nešto..ili pametni, ili iskusni, ili dobrodušni... ima nešto neznalačko u njima - ne može se znati tačno šta, dok se ne vidi koje su njihove predrasude, a one su obično prouzrokovane nekim frustracijama, ili prostim prihvatanjem uticaja okoline, bez razmišljanja.
 
Malo ti je degutantna tema...mislim, znas da ovde ne rastu deca cveca i da pitanje o rasama i nacijama nije ok, sa obzirom na to kakve odgovore mozes dobiti... Nisam se sa tim slozila ni u predhodnoj temi, koja je ipak opstala...Zasto potezati neke stvari...?

Zena vozac, i ostale stvari...ok...

Tema nije zena vozac.
Nego predrasude.
A ja sam tu navela kao primer koji mene nervira.
Nisi razumela
 
Мислим да сваки човек има предрасуде. И то не мора да буде увек негативно, некада те оне натерају да добро размислиш о нечему.

Сад, ја бих овог момента рекла да немам предрасуде, а у разним животним ситуацијама прокоментаришем нешто у стилу : ,, Ма, да, мушкарци су увек незрели!'', или нешто жешће.

То нису праве предрасуде, али нам оне некад служе као оправдање, некад као осуда, просто се вадимо на то. У фазону :,, Ма, да, он је у хороскопу...., зато је такав...''
Зар и то нису врсте предрасуда?

Претпоствљам да тема није ни осмишљена да се категоризују одређене друштвене групе, расе, или тако нешто, али је неизбежно да ће неко са тим кренути.
- Сви .....су глупи.
- Сви ....су лењи.
- Сви ....су килави.
- Сви ...су прљави.
- Сви...краду.
- Свака женска у минићу је.....
- Сви дугокоси типови су наркоси.


Низ се може наставити до бесконачности.
Постоји ли ико од нас ко није изговорио нешто слично?
 
Pa, trudim se da ne verujem u predrasude sa jedne strane, ali i da zadrzim dozu rezerve, jer mozda nisu nastale tek tako...bez ikakvog razloga.
Sve sto mogu da proverim licno, pokusavam da proverim sam.
Iskustva drugih ljudi su od koristi, ali ne previse, ipak najvise cenim svoja.
To da zene mahom nisu vesti vozaci bar iz mog iskustva, nije predrasuda....prosto je tako
 
Sad ozbiljno, predrasude nastaju iz genaralizacija svih tipova i pogresnog zakljucivanja. Toga se gnusam. Naravno, desi mi se da poverujem u neku npr "dobila je posao, koa sto je zavrsila fax, prko kreveta", ili "ona je debela, verovatno i iskmpleksirana", ali to su uglavnom licne predrasude.. Nekih osoba prema nekom. U ove opste generalizacije nikako ne verujem, mada one su ponekad delom istinite. Trudim se da sama donosim sud o svemu proverljivom za mene.
 
Ja smatram da generalizacije nisu tako ni lose, jer u svetu ovakvom kakav jeste, bar ja tesko da bih funkcionisao ako stvari brzo ne smestim u neki okvir.
Nemam vremena ni energije da sve detaljno proveravam i preispitujem, osim ako mi nije bas jako vazno.
 
Posebno me nerviraju predrasude koje ljudi gaje prema kineskoj hrani u bloku 70 :mrgreen:


--------------------------------------------------------------------------------

Xaxaxa, pozdravio te moj decko ..On jednom nedeljno ide tamo da jede i samo o tome prica preko cele nedelje, i zaludeo se sa tom kineskom hranom. Stalno moli ljude da idu sa njim,ali vecina i ja smo u fazonu- Bljak, kako mozes, kako su strokavi, kosooki, odvratni, ne mogu ja tamo da jedem..Desilo mi se cak da sam uzela od decka jedan zalogaj, i hrana mi je stvarno ukusna al istovremeno i gadna pri samom saznanju da su je `oni` napravili, i rekla sam- odvaljivala bih se od ovo hrane samo kad bi mi je neko `drugi` spremio..Gledala sam ovu temu i nisam mogla da se setim ni jedne predrasude koju imam dok ne vidoh ovo za kineze.. Jooooooooj, bljaaaaaaaak, odvatni su, sve bi ih ja vratila u japan odakle su i dosli
 
Морам да се вратим на жене возаче. Нисам возач, иако сам брката форумашица :P.

Научно је доказано да жене имају слабију визуелно - просторну перцепцију од мушкараца и да теже процењују раздаљину.
Не слажем се да су све жене лошији возачи од мушкараца, али није само предрасуда у питању.
 
Htela sam da napisem nesto poput:
A ne, ja nemam predrasude...
A onda su mi odjednom pocele na pamet da padaju, jedna po jedna
a ima ih...iha
ja sam u stvari puna predrasuda, a o sebi mislim kao o nekome ko siroko gleda na desavanja oko sebe...
 

Back
Top