povezivanje siemens m55 sa racunarom

M

mrak1974

Gost
Pozdrav svima, ja sam nov na ovom forumu i na NET-u uopste. Postavio bih pitanje strucnim momcima i devojkama, pa ko zna, ako hoce, neka mi pomogne. Imam Siemens M55 mobilni telefon sa 064 prepaid karticom, na kojem su sluzbenici u Telekomu setovali postavke sa MMS, a jedan drugar mi je nariktao GPRS, iako je zvanicno taj servis nedostupan vlasnicima prepaid brojeva, i mobilni internet na mom telefonu radi. Problem nastaje pri pokusaju da telefon povezem sa racunarom. Na sajtu Telekoma je to objasneno, ali je koristen Windows 2000 graficki interfejs prilikom objasnjenja. Posto sam ja nov u ovim vodama, a imam komp sa ugradjenim Win XP, prilikom setovanja ne uspevam da pronadjem neka 2-3 koraka, koja na XP ne postoje ili ja ne umem da ih nadjem. Pitanja su sledeca:Koje programe trebam instalirati na racunar, pre bilo kakvog pokusaja konekcije? Sta treba setovati na telefonu? Sta treba setovati na racunaru? Da li treba mozda updateovati softver na telefonu, trenutno je verzija SW-10? Posedujem data kabal, pa da li treba uraditi vadjene onog PIN 1 na COM1? Unapred zahvalan svima koji zele da mi pomognu i daju odgovor, bilo preko ovog foruma, bilo na mail: mrak1974@yahoo.com. Pozdrav i Hristos Voskrese!
 

Back
Top