ni usvajanje, ni hraniteljstvo, vec...

tiha noc

Početnik
Poruka
45
Da li postoji neki nacin da suprug i ja koji nemamo decu,brinemo, tj pomazemo nekom detetu bez roditeljskog staranja? Mi bismo najsrecniji bili da mozemo da ga usvojimo ili bar udjemo u hraniteljski program, ali obzirom da smo podstanari, o tome nema ni govora. Jednostavno, u centru za socijalni rad nam je, doduse nezvanicno, objasnjeno da je detetu potrebna stabilnost svake vrste, pa i stambena, tako da bi povremeno preselenje smetalo. Iz istih razloga hraniteljstvo ne moze da prodje. Obzirom da sada imam i ja platu, finansijsko stanje nam se popravilo, i mi bi smo voleli da jedno detence ponekad vodimo na kolace, u obilazak radnji, kupujemo mu ponesto. Podrazumeva se da bi smo ga voleli, podrzavali, hrabrili kad god mu je potrebno. Da li postoji takav oblik pomoci, a da je ipak podrzan i nadziran od strane drzave? Hvala i pozdrav svima!:bye:
 
To je divno! Kako ste vi dobri ljud!i:sad2::super::klap: Moram da te razočaram ali mislim da ne postoji!:otkacio:
Ja ti predlažem da odeš tamo i pređeš te testove. E sada... Možda bi mogla da pogledaš na opciju da živiš u roditeljskoj kući dok ne kupite stan ili kuću ako je to moguće...
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neki nacin da suprug i ja koji nemamo decu,brinemo, tj pomazemo nekom detetu bez roditeljskog staranja? Mi bismo najsrecniji bili da mozemo da ga usvojimo ili bar udjemo u hraniteljski program, ali obzirom da smo podstanari, o tome nema ni govora. Jednostavno, u centru za socijalni rad nam je, doduse nezvanicno, objasnjeno da je detetu potrebna stabilnost svake vrste, pa i stambena, tako da bi povremeno preselenje smetalo. Iz istih razloga hraniteljstvo ne moze da prodje. Obzirom da sada imam i ja platu, finansijsko stanje nam se popravilo, i mi bi smo voleli da jedno detence ponekad vodimo na kolace, u obilazak radnji, kupujemo mu ponesto. Podrazumeva se da bi smo ga voleli, podrzavali, hrabrili kad god mu je potrebno. Da li postoji takav oblik pomoci, a da je ipak podrzan i nadziran od strane drzave? Hvala i pozdrav svima!:bye:
:cry: :cry: :cry:

Какве су ово глупости... кретени кретенски... траже длаку у јајету...
ко да код њих деца имају незнамнијакакве услове...:evil:
а о љубави и пажњи да не говоримо...:cry:

наши закони су крш над кршевима...
 
Не знам одакле си, али у Дечијем селу у Сремској Каменици може се попричати са психологом и можда они имају право да ураде тако нешто, да одобре да водите неко дете повремено.

Леп је гест, а за хранитељство знам, не дају децу паровима на селу, као, како ће се школовати, а дају их којекаквим кретенима по граду, по 6, 7 комада, а ови их узму само због лове.
Живела држава!
 
Hvala na lepim recima i predlozima. Nama je upravo u centru za soc. rad prezrivim tonom receno da se ne zanosimo tom idejom (kao da smo mi krivi sto nam niko nije pomogao da se skucimo, i sto nam je potrebno cudo da taj problem resimo). Zivimo u Beogradu, tu i radimo. Postoji projekat pod imenom "Stariji brat, starija sestra" namenjen iskljucivo studentima psihologije, upravo ono cemu mi stremimo. Ali, eto, mi smo skole davno zavrsili, i to tehnicke. Zakon je los, busan na bezbroj mesta...A decica rastu, vreme prolazi...Verujem da njihovi vaspitaci daju sve od sebe da od njih naprave dobre i postene ljude, hteli smo i mi da budemo oslonac nekome...pozdrav :bye:
 
jedino hranjeništvo...koliko znam...al vi možete da posetite domove za nezbrinootu decu tokom vikenda......... i da im odnesete kolače.....zašto onda samo jedno dete.... hranjeništvo je odlična stvar....ne vidim zašto ne bi prošlo...ako imate nameru da ne menjate prebivalište u smislu grada......i ima još jedna stvar....hranjeništvo je ona tanka linija do usvojenja.......sa 18 godina...misim, kad dete napooni..... vi prestajete da boodete tako često u kontaktu sa njim jer odlazi iz doma....i deca koja su bila u hraniteljskim porodicama....često su veoma toožna što ih hranitelji nisu usvojili......ja navijam, pošo već imate želite da pomognete....da razmislite o usvojenju.......
 
e sad sam se setio.......nedavno je jedan momak od 27 god. usvojio klinca.....bio je u dečjem selu...i tamo mu se dopao klinac....počeli su da se droože...i jednostavno i je dobio klinca na hranjeništvo....nije oženjuen, el.....malo se vi bolje raspitajte.........ne mož podstanarski satoos da boode presoodan.... jedino ako živite u jednoj sobi..i baš nemate uslove....
 
Da li postoji neki nacin da suprug i ja koji nemamo decu,brinemo, tj pomazemo nekom detetu bez roditeljskog staranja? Mi bismo najsrecniji bili da mozemo da ga usvojimo ili bar udjemo u hraniteljski program, ali obzirom da smo podstanari, o tome nema ni govora. Jednostavno, u centru za socijalni rad nam je, doduse nezvanicno, objasnjeno da je detetu potrebna stabilnost svake vrste, pa i stambena, tako da bi povremeno preselenje smetalo. Iz istih razloga hraniteljstvo ne moze da prodje. Obzirom da sada imam i ja platu, finansijsko stanje nam se popravilo, i mi bi smo voleli da jedno detence ponekad vodimo na kolace, u obilazak radnji, kupujemo mu ponesto. Podrazumeva se da bi smo ga voleli, podrzavali, hrabrili kad god mu je potrebno. Da li postoji takav oblik pomoci, a da je ipak podrzan i nadziran od strane drzave? Hvala i pozdrav svima!:bye:

i ja ti mogu samo savetovati da odete u SOS selo u Sremskoj Kamenici...mora da postoji neki način,ako već mislite na tako lep gest,i da pomognete nekoj deci....to zasigurno znam,da se deca tamo mogu posećivati...ja sam godinu dana bila u kontaktu sa jednom devojčicom,koju sam upoznala u bolnici,ona je tada već čekala usvajanje,papiri još nisu bili sređeni...sada je srećna sa svojom porodicom u Crvenki...no samo želim da kažem,veoma su srećni ako odneseš kolače,odeću,obuću,školski pribor i slično,što ja činim svake godine...čak sam organizovala i akcije u mesnoj zajednici dok se nisam preselila,i uvek su se i veliki i mali jako obradovali takvoj pomoći...možete tamo i da se igrate,upoznajete,provodite vreme...a možda će kasnije dopustiti i da odnesete dete na jedno popodne recimo kao što su meni dozvolili sa tom devojčicom...u svako slučaju imate predivno srce,i samo mogu da vas bodrim da ne odustajete od ove želje...
 
Propisi su čudo, uvek nešto nađu da te zavlače :( Konkretno moja sestra hoće da usvoji i ima (skoro) sve uslove: dva stana, auto, fleksibilno radno vreme i astronomsku platu za naše uslove. Pritom jedno (svoje) dete već odgaja u odličnim uslovima, što materijalno, što emotivno. U čemu je problem - ona nema muža i zato ne može da dobije drugo dete. :roll: udovica je 10 godina, nije se ponovo udala i sad sve pada u vodu jer nema tamo nekoga da se predstavi kao gospodin suprug. Nije bitno ni što redovno ide u Zvečansku da se zanima sa tom decom, ni što im redovno daje pozamašne priloge, ni što je godinama u stabilnoj vezi i što bi taj čovek vrlo rado prisustvovao razgovorima, potpisivanju papira i bio više nego angažovan oko deteta - ne može jer formalno nema muža. Samo ne znam šta garantuje da će par bez dece biti odgovorniji i da se oni jednog dana eventualno neće razvesti ili nešto još gore pa da dete opet neće ostati sa jednom osobom. I zbog čega bi Dom za nezbrinutu decu pružao bolje uslove od jedne osobe? One negovateljice svakako ne mogu da pruže svoj toj deci dovoljno ljubavi i pažnje a i uslovi su im srednje žalosni mada se oni jako trude. U Zakonu kao stoji da u specijalnim prilikama i jedna osoba može dobiti starateljstvo ali ne znam koliko se vredi cimati oko isterivanja neke pravde.

Isto to važi i za ovaj slučaj sa stanom. Jedno je da roditelji nemaju para za plaćanje stana a drugo da nemaju svoj stan. Sve dok vi možete da iznajmite mesto za život u svakom trenutku dete neće biti oštećeno. Ja do sada nisam videla da je neko dete imalo traume što se porodica preselila. Moja ćerka je za prvih osam godina života promenila 4 države i desetak kuća i stanova pa joj apsolutno ništa ne nedostaje, čak naprotiv. Verujem da se više istraumiraju deca koju šetaju od jedne do druge hraniteljske porodice na po godinu-dve od onih koji žive kao podstanari. Po meni to stvarno ne može da bude razlog da vas odbiju, insistirajte do kraja. Ako ste u stalnom radnom odnosu njih ne treba da bude briga gde živite.
 
Hvala jos jednom na svim sugestijama. Munjo, posebno me je utesio primer koji si naveo, samo se treba obratiti pravim ljudima, onima koji nas nece najuriti vec posle prve recenice. Ponavljam, usvajanje je ono sto bi nas najvise usrecilo, ali je precka previsoko podignuta, tj. u poredjenju sa onima koji imaju i stambeni problem resen, budimo realni, male su nam sanse. zato tragamo za drugi resenjima. Brzo cemo u Sremsku Kamenicu! Ljubac svima!:heart:
 
Da li postoji neki nacin da suprug i ja koji nemamo decu,brinemo, tj pomazemo nekom detetu bez roditeljskog staranja? Mi bismo najsrecniji bili da mozemo da ga usvojimo ili bar udjemo u hraniteljski program, ali obzirom da smo podstanari, o tome nema ni govora. Jednostavno, u centru za socijalni rad nam je, doduse nezvanicno, objasnjeno da je detetu potrebna stabilnost svake vrste, pa i stambena, tako da bi povremeno preselenje smetalo. Iz istih razloga hraniteljstvo ne moze da prodje. Obzirom da sada imam i ja platu, finansijsko stanje nam se popravilo, i mi bi smo voleli da jedno detence ponekad vodimo na kolace, u obilazak radnji, kupujemo mu ponesto. Podrazumeva se da bi smo ga voleli, podrzavali, hrabrili kad god mu je potrebno. Da li postoji takav oblik pomoci, a da je ipak podrzan i nadziran od strane drzave? Hvala i pozdrav svima!:bye:

Nemam konkretan savet,od mene sve rijeci podrske...skoro cujem jednom paru rekli izmedju ostalog da su i stari,malo presli 40 g....kad samo pomislim kolko je djece koja zive u skroooz nehumanim uslovim i za to zakona nema...pa i u domovima kakvi su im uslovi :confused::(...probaj nekim humanitarnim radom uopsteno,mozda tako upoznas ljude koji vam mogu pomoci...:)
 
Hvala jos jednom na svim sugestijama. Munjo, posebno me je utesio primer koji si naveo, samo se treba obratiti pravim ljudima, onima koji nas nece najuriti vec posle prve recenice. Ponavljam, usvajanje je ono sto bi nas najvise usrecilo, ali je precka previsoko podignuta, tj. u poredjenju sa onima koji imaju i stambeni problem resen, budimo realni, male su nam sanse. zato tragamo za drugi resenjima. Brzo cemo u Sremsku Kamenicu! Ljubac svima!:heart:

mislim da ćete se iz SOS sela u Kamenici vratiti kući sa p regršt pozitivnih utisaka...iskreno se nadam da ćete naći tu rupicu,koja će značiti prolaz u lavirintu usvajanja,koje je toliko besmisleno zakonom otežano...
 
moj predlog vam je da u vasem CZR pitate da li postoji varijanta da vi budte prijatelj recimo Zvecanske..jer nisam sigurna da mozete tako lako uci u takve institucije...sto se tice Decijeg sela da,jer odatle retko koje dete ide na usvajanje...i pitajte kakvi su uslovi oko vikend hraniteljstva...srecno
 
Kod nas u sloveniji postoji "kumstvo". Deluje tako, da se osoba "brine" za dete, koje je smesteno u domu, obilazi dete, kupuje mu odecu, vodi ga u bioskop, daje dzeparac, vikende provode zajedno i slicno. Kako se ulazi u taj program, ne znam, znam samo, da neki to rade tako, a neki samo financiraju dete i nikad ga i ne vide.
Verujem, da je i kod vas moguce naci put, da "brinete" o nekom detetu.
 
Da li postoji neki nacin da suprug i ja koji nemamo decu,brinemo, tj pomazemo nekom detetu bez roditeljskog staranja? Mi bismo najsrecniji bili da mozemo da ga usvojimo ili bar udjemo u hraniteljski program, ali obzirom da smo podstanari, o tome nema ni govora. Jednostavno, u centru za socijalni rad nam je, doduse nezvanicno, objasnjeno da je detetu potrebna stabilnost svake vrste, pa i stambena, tako da bi povremeno preselenje smetalo. Iz istih razloga hraniteljstvo ne moze da prodje. Obzirom da sada imam i ja platu, finansijsko stanje nam se popravilo, i mi bi smo voleli da jedno detence ponekad vodimo na kolace, u obilazak radnji, kupujemo mu ponesto. Podrazumeva se da bi smo ga voleli, podrzavali, hrabrili kad god mu je potrebno. Da li postoji takav oblik pomoci, a da je ipak podrzan i nadziran od strane drzave? Hvala i pozdrav svima!:bye:
Ne bih da zvučim idiotski ali što ne kupite neki stan na kredit? Isto vam je, plaća se mesečno samo je vaš :) (čula od nekoga ovdi :D )
Jedino ako nemate uslove da vam odobre, ali ne bih rekla da nemate, sami ste i imate dve plate, to bi trebalo da je dovoljno.....
 
Kod nas u sloveniji postoji "kumstvo". Deluje tako, da se osoba "brine" za dete, koje je smesteno u domu, obilazi dete, kupuje mu odecu, vodi ga u bioskop, daje dzeparac, vikende provode zajedno i slicno. Kako se ulazi u taj program, ne znam, znam samo, da neki to rade tako, a neki samo financiraju dete i nikad ga i ne vide.
Verujem, da je i kod vas moguce naci put, da "brinete" o nekom detetu.


odlicna ideja KUMSTVO...mnogoj decio iz Decijeg sela su kumovi iz Grcke...ne verujem da bi odbili i odavde neki par...
 
:cry: :cry: :cry:

Какве су ово глупости... кретени кретенски... траже длаку у јајету...
ко да код њих деца имају незнамнијакакве услове...:evil:
а о љубави и пажњи да не говоримо...:cry:

наши закони су крш над кршевима...

bash...
a sta je sa ljudima koji imaju svoju decu pa se povremeno sele...ili oni koji se chesto sele?
 

Back
Top