PONOVO PROLEĆE...

Espanol

Poznat
Poruka
8.305
Pretpostavljam da svi klopatori (neki se na ovo ljute) imaju neke prozore, balkone i prazne saksije. Krajnje je vreme da posadite bosiljak, ruzmarin, origano, razne papričice...Saznajte kakvo je zadovoljstvo kada za neku klopu možete da uberete svež, zdrav začin iz sopstvene proizvodnje. Da li sam ugnjavio?
 
Nana koju smo sadili prosle godine sama je krenula bez obzira na ovako grozno vreme. Samo sam iscupala osusene stabljike i iz korena je krenulo novo mlado lisce.
Kesice sa semenjem mozete naci na pijaci i od 15 do 30 dinara su.
Mogu se pohvaliti da sam uspela da "sacuvem" ruzmarin od prosle godine drzeci ga u prozoru. A pre par nedelja samo posadila mirodjiju, bosiljak, majcinu dusicu i one "otrov" papricice.
 
Ako vec govorimo o "domacim" zacinima i travkama, ja u svom dvoristu imam dve vrste nane, bokvicu, jagorcevinu, juce smo u sumi nabrali divlji luk "sremus", a kod tetke na placu ima kiseljaka i citavo polje origana koji se sam razmnozava i siri (zelje i kopriva su vec klasuka), a da...i bosiljak :wink:
 
Nesi:
Ako vec govorimo o "domacim" zacinima i travkama, ja u svom dvoristu imam dve vrste nane, bokvicu, jagorcevinu, juce smo u sumi nabrali divlji luk "sremus", a kod tetke na placu ima kiseljaka i citavo polje origana koji se sam razmnozava i siri (zelje i kopriva su vec klasuka), a da...i bosiljak :wink:
Pravi si kapitalista. Dobaci i forumovcima nešto iz domaće proizvodnje.
 
Espanol:
Nesi:
Ako vec govorimo o "domacim" zacinima i travkama, ja u svom dvoristu imam dve vrste nane, bokvicu, jagorcevinu, juce smo u sumi nabrali divlji luk "sremus", a kod tetke na placu ima kiseljaka i citavo polje origana koji se sam razmnozava i siri (zelje i kopriva su vec klasuka), a da...i bosiljak :wink:
Pravi si kapitalista. Dobaci i forumovcima nešto iz domaće proizvodnje.

Dogovoricemo se :wink:
 
Kod mene raste samo bosiljak i moje ekstra-otrov-ljute-papricice... njih najvise koristim, i najvise volim ;)

Origano mi nikad nije dobro rastao u saksiji... Tako da kupim kesicu suvog kad mi zatreba, i gotova stvar ;)
 

Back
Top