Ulazak u brak - ljubav ili kompromis

jelenna4

Obećava
Poruka
81
Devojke, zanima me vase misljenje....:confused::confused:
Oduvek sam zelela pored sebe onoga koga cu mnogo voleti, zbog koga mi nista nece biti tesko i ciju cu decu sanjati i sa njim ih dobiti....ali kako vreme odmice zivot me uverava da su sve velike ljubavi, velike strasti u vecini slucajeva bezuspesne. Pa me zanima da li mislite da ulazak u brak podrazumeva zrtvu u smislu da je dovoljno da je vas partner dobar, vredan, da vas postuje i da ce biti dobar otac vasoj deci?!?!!! A da je hemija sasvim nebitna cinjenica u tom odnosu....Meni sve to lici na jedan zivotni zatvor i pitam se da li je to jedini put do braka....jer sve moje drugarie ili poznanice koje su ga sklopile su napravile kompromis o kom ranije nisu ni razmisljale
Pa da cujem vase misljenje?:???::bye::???::???::???:
 
Devojke, zanima me vase misljenje....:confused::confused:
Oduvek sam zelela pored sebe onoga koga cu mnogo voleti, zbog koga mi nista nece biti tesko i ciju cu decu sanjati i sa njim ih dobiti....ali kako vreme odmice zivot me uverava da su sve velike ljubavi, velike strasti u vecini slucajeva bezuspesne. Pa me zanima da li mislite da ulazak u brak podrazumeva zrtvu u smislu da je dovoljno da je vas partner dobar, vredan, da vas postuje i da ce biti dobar otac vasoj deci?!?!!! A da je hemija sasvim nebitna cinjenica u tom odnosu....Meni sve to lici na jedan zivotni zatvor i pitam se da li je to jedini put do braka....jer sve moje drugarie ili poznanice koje su ga sklopile su napravile kompromis o kom ranije nisu ni razmisljale
Pa da cujem vase misljenje?:???::bye::???::???::???:

Зависи шта очекујеш од живота и какво гледање на брак и љубав имаш.
Твоје другарице су можда баш направиле сјајне изборе - наравно, мерено њиховим мерилима који су једнако легитимни као и твоји.
Но, то не значи да ти мораш да ствари посматраш на исти начин као оне.

Свако бира оно што му одговара.
 
Kompromisa svakako ima, i mora da ih bude da bi uopste sa nekom osobom delio zivot.
Sad...zavisi sta ocekujes i kakvi su kompromisi u pitanju. Svakako da nisam za neke velike, neke koji bi me naterali da budem nesto sto u sustini nisam.
Ako se misli na neminovni prolazak zaljubljenosti i zanesenosti muzem/zenom posle nekog vremena i suocavanje sa realnom osobom koja ima mane, zute minute, lose momente...ako se ocekuje da eksplozija strasti i odusevljenja traje vecno, da se strasti nikada ne stisaju, da ljubav bukti i bukti godinama, ako se ocekuje da se na neku osobu prosto ne naviknes, u paketu sa vrlinama i manama....yebiga, ne treba imati takve bajkovite predstave o braku pa nece ni biti velikih razocaranja
 
Devojke, zanima me vase misljenje....:confused::confused:
Oduvek sam zelela pored sebe onoga koga cu mnogo voleti, zbog koga mi nista nece biti tesko i ciju cu decu sanjati i sa njim ih dobiti....ali kako vreme odmice zivot me uverava da su sve velike ljubavi, velike strasti u vecini slucajeva bezuspesne. Pa me zanima da li mislite da ulazak u brak podrazumeva zrtvu u smislu da je dovoljno da je vas partner dobar, vredan, da vas postuje i da ce biti dobar otac vasoj deci?!?!!! A da je hemija sasvim nebitna cinjenica u tom odnosu....Meni sve to lici na jedan zivotni zatvor i pitam se da li je to jedini put do braka....jer sve moje drugarie ili poznanice koje su ga sklopile su napravile kompromis o kom ranije nisu ni razmisljale
Pa da cujem vase misljenje?:???::bye::???::???::???:

meni je u celom tvom postu fascinantno sto ti mislis da se boldovano lako nalazi i da je to kao losiji izbor (smajlikojislezeramenimazbunjen)...

ti bi radije da sanjas decu nekog ko je lenj, los, koji te ne postuje, i koji ce biti los otac vasoj deci, ali kakve veze kada imate "hemiju"?:lol:

znam da nisi mislila na crno/beli izbor ali posto nema crno, nema ni belo, znaci izbori su ti razne nijanse sive, pa ti sad vidi...
 

Back
Top