Virtuelna berza

borssegame

Obećava
Poruka
69
Igru virtuelne berze pokrenulo je udruzenje brokera sa Wallstreeta, prvobitno zamišljeno kao lokalnu igru, ali je dobila međunarodni karakter, ima vise od 2.000.000 virtuelnih investitora, igra se tako što se registracijom dobija virtuelnih 100.000 sa kojima se kupuju akcije, u portfoliju ne mozete imati vise od 20% novca u jednoj akciji, ova akcija kod nas za sada ima cilj edukacije, da bi nekada možda neko od nas dospeo na top listu. Konkurencija je velika, ali kada se spoje sreća i znanje svasta može da se desi...

Testirajte i obnovite znanje o berzi i akcijama, naucite nešto novo, zabavite se uz lepe nagrade. Posle teksta objavljenog u Vecernjim novostima broj ucesnika sa EX YU prostora dostigao je broj od 30.000
Nazalost kvalitet istih nije zadovoljavajuci na svetskoj rang listi

http://berza.cjb.net
 
Trgovina se obavlja klikom na ticker na vrhu strane, pored imena i cena akcija stoji opcija BUY ili SELL sto su preporuke brokera, naravno ni oni nisu uvek u pravu, ne mozete vise od 20% novcanih sredstava plasirati u jednu akciju. To je za pocetnike ako ima pitanja izvolite.
 
Evo kako stvari stoje u septembru. Sta li kupuju ovi ljudi da mi je znati...

1110.jpg
 
dao sam nalog da se kupi odnosno kupio na danasnjem otvaranju akcije GLD iliti od neke kompanije koja se bavi kupovinom zlata video sam da su bile u nekom padu ali su krenule uzlaznom putanjom tu sam bio u plusu.
iliti tu sam kao igrao siguricu :)) kao sto nas narod kaze.

Danas sam ih prodao sat vremena pred zatvaranje i zaradio kupio sam ih za 75 prodao za 77.22

Nazalost uzeo sam i akcije nekih banaka koje su u petak najavile da ce proglasiti stecaj ili preuzimanje one najpoznatije iliti LAH odnosno neki Leighnart Brodher holding od koje je cela ova kriza i pocela preko jos dve banke i jednog investicionog fonda,koje su jos u petak pocele da strmoglavo padaju.I naravno kada jedan iz te branse krene dole po inerciji i svi ostali idu dole.

Ovo je kako narod kaze bilo kockanje,jer su naravno akcije tih firmi jos vise pale danas,zao mi je sto ih danas nisam uzeo kada su jos padale.Ocekujem da americka vlada nece dozvoliti dalji pad i vecu krizu akcija,za LAH moguce je da ce bankrotirati mada predpostavljam da ce ih preuzeti neko drugi jer su preveliki da bi se dozvolilo da propadnu.Mozda odu skroz dole,ali za ostale 2 banke akcije LAH su direktno uticale na ceo bankarski sektor kao i njihov pad i stabilizacijom cena verujem da ce se vratiti nesto malo ispod nivoa koji su imali u petak.
LAH mozda i nece jer su samo u toku danasnjeg dana pale za dodatnih 30% sto je ono katastrofa...
druge dve FRE i WM ili WW ***** li ga pale su za nekih 6-10%

Ali nema veze:) sa GLD kada sam ih prodao sam u plusu cak i vise od pocetnog kapitala :)
cak i da doticne totalno propadnu u plusu sam :)

****** ja malo ovako lupam,normalno nemam tri blage veze sa berzom,ali uvek su me zanimale ovakve stvari.Mada znam neke osnovne stvari,kupuj jeftino prodaj skupo i ne kupuj one akcije koje rastu tipa majkrosofta nego one koje padaju ili su krenule da rastu nakon pada.
 
Poslednja izmena:

Back
Top