Nesreca lepih

Brajan Koen

Buduća legenda
Poruka
39.013
Nesto gledam ove lepe i prelepe ( i muške i ženske ) i razmišljam koliko su oni u stvari nesrećni i usamnjeni, duboko u sebi. Da li je moguće da fizička lepota koja ih krasi, nosi i neko prokletstvo koje im leži poput teškog kamena na srcu ?
 
Sa lepim se desi kao i sa ostalim. Neki zavrse srecni a neki ne. Samo mi na lepe mnogo vise obracamo paznju i vise ocekujemo da ce postici u zivotu pa nam se zato njihovi uspesi cine manji a njihovi neuspesi veci.
Ako je neka osrednja devojka iz skolskih dana zavrsila "osrednje" prosecan muz, posao, plata, smatracemo da je to to i da je tako i ocekivano. Ako je neka lepotica iz skolskih dana zavrsila tako pomislicemo da je mogla bolje i da nije uspela u zivotu.
 
Sa lepim se desi kao i sa ostalim. Neki zavrse srecni a neki ne. Samo mi na lepe mnogo vise obracamo paznju i vise ocekujemo da ce postici u zivotu pa nam se zato njihovi uspesi cine manji a njihovi neuspesi veci.
Ako je neka osrednja devojka iz skolskih dana zavrsila "osrednje" prosecan muz, posao, plata, smatracemo da je to to i da je tako i ocekivano. Ako je neka lepotica iz skolskih dana zavrsila tako pomislicemo da je mogla bolje i da nije uspela u zivotu.

samo da kazhem da se potpuno slazhem...
 
Nesto gledam ove lepe i prelepe ( i muške i ženske ) i razmišljam koliko su oni u stvari nesrećni i usamnjeni, duboko u sebi. Da li je moguće da fizička lepota koja ih krasi, nosi i neko prokletstvo koje im leži poput teškog kamena na srcu ?

mislim da lepi ljudi ne pate od nekog tajanstvenog prokletstva....
njihov maler je, što ih od malena svi prihvataju i ugađaju im, zbog izgleda, pa ne moraju mnogo da se trude oko izgrađivanja svoje ličnosti (većini lepih muškaraca i devojaka, koje sam ja upoznala - duhovitost je nedostižna osobina)
lepo je biti lep, ali još lepše je smejati se i zasmejati drugog, onako, od srca.
 
koliko samo rugoba znam koji su pored toga sto su obdareni upadljivom telesnom ruznocom, isto tako obdareni baksuzlukom, namcorlukom, zajedljivoscu, zaviscu..
nikome ne smeta fizicki izgled, bio on savrsen ili uzasan. smeta ono unutra, kad je trulo i mirise na trulez svuda okolo. od toga gore kletve ne treba.
 
Nesto gledam ove lepe i prelepe ( i muške i ženske ) i razmišljam koliko su oni u stvari nesrećni i usamnjeni, duboko u sebi. Da li je moguće da fizička lepota koja ih krasi, nosi i neko prokletstvo koje im leži poput teškog kamena na srcu ?

Ne slažem se sa tobom. Neko može da bude prelep, ali ako u sebi neguje i druge vrednosti i ako je ok kao ličnost, ne vidim zašto bi bili nesrećni.
 
tu "teoriju" sam cula prvi put
od moje profesorke knjizevnosti.
verujem da u tome ima dosta istine...
ali odnosi se samo na one vanredno lepe ljude...gotovo savrseno lepe...
upoznala sam samo par takvih ljudi i svako od njih je na svoj nacin bio nesrecan.
mislim da je ovaj svet surov prema svemu sto naginje savrsenstvu na neki nacin.
 
Poslednja izmena:
tu "teoriju" sam cula prvi put
od moje profeskorke knjizevnosti.
verujem da u tome ima dosta istine...
ali odnosi si se samo na one vanredno lepe ljude...gotovo savrseno lepe...
upoznala sam samo par takvih ljudi i svako od njih je na svoj nacin bio nesrecan.
mislim da je ovaj svet surov prema svemu sto naginje savrsenstvu na neki nacin.

"zavidni" i ruzni (u svakom obliku) kaznjavaju lepotu (duhovni / fizicku)...nazalost
 
Nesto gledam ove lepe i prelepe ( i muške i ženske ) i razmišljam koliko su oni u stvari nesrećni i usamljeni, duboko u sebi. Da li je moguće da fizička lepota koja ih krasi, nosi i neko prokletstvo koje im leži poput teškog kamena na srcu?

moguće je, ali nije obavezno...sve zavisi od toga kakve su ličnosti iza ambalaže...
obično okolina od njih očekuje da su naj naj na više strana i načina...
stresno je to, čitav život neka kompresija...
pomislim ja tako ponekad kako ne bih voljela biti ni pretjerano lijepa, ni pretjerano bogata...
teško je takvima ocijeniti ko je iz kojih razloga/interesa u njihovoj blizini...:neutral:
 
Sa lepim se desi kao i sa ostalim. Neki zavrse srecni a neki ne. Samo mi na lepe mnogo vise obracamo paznju i vise ocekujemo da ce postici u zivotu pa nam se zato njihovi uspesi cine manji a njihovi neuspesi veci.
Ako je neka osrednja devojka iz skolskih dana zavrsila "osrednje" prosecan muz, posao, plata, smatracemo da je to to i da je tako i ocekivano. Ako je neka lepotica iz skolskih dana zavrsila tako pomislicemo da je mogla bolje i da nije uspela u zivotu.

Moram priznati da si u pravu...Tako je jedna lepotica(moja skolska iz osnovne)zavrsila...Udala se,rodila dete,nista posebno.Ispostavilo se da je njen jedini ideal bio da pronadje lovarnog tipa.To je bilo zacudjujuce s`obzirom da je imala velike planove u zivotu ,ili su to samo bile skolske price...:eek:
 
ali znate sta, pojam srece/nesrece je sasvim relativan.
za nekoga je udati se i roditi dete sreca, za nekoga kazna, robija nesreca. mislim, svi imamo razlicite merile uspeha i srece.
i svako od nas treba da nadje to svoje licno merilo i da se ne utapa u merila rulje. jer svako od nas je biser negde medju milionima bisera a da li ce privuci paznju ili ne, to zavisi od mnogo faktora. ali svoju licnu srecu treba negovati kao blagodet...ne uporedjivati sa "onim tamo sto ima to to i to..a ja imam samo...", ne, to nikako, jer ne znas koliko suza u njemu koje vriste i ne znas da je onaj pored tebe, sto mirno cita novine a znas da jedva ima za hleb, mozda je on citava oaza zadovoljstva, spokoja, srece u svakom smislu....
merila su razlicita. ne merite sveje zadovoljstvo tudjim. tada znaci da zanemarujete sve uslove da zaista budete srecni.
 

Back
Top