Добрислав Прелић:"Желим да се извиним свим члановима СРС за свој непромишљени гест"

Poruka
19.903
Dragan Todorović veruje u povratak "nevernih Toma" u poslanički klub

Posle besane noći Prelić se predomislio

Beograd - Novi šef poslaničkog kluba Srpske radikalne stranke Dragan Todorović optužio je na jučerašnjoj konferenciji za novinare, održanoj u sedištu te partije, Tomislava Nikolića, doskorašnjeg zamenika predsednika SRS da je obmanuo i izmanipulisao poslanike koji su mu se pridružili u novoosnovanom poslaničkom klubu Napred Srbijo. "Ubeđeni smo da će i drugi poslanici koji su otišli u novi poslanički klub imati razloga da se vrate u SRS jer su izmanipulisani i obmanuti", rekao je Todorović, predstavljajući Dobrislava Prelića, narodnog poslanika te stranke iz Odžaka, koji se u ponedeljak priključio Nikoliću, ali je juče "posle neprospavane noći" promenio svoju odluku.

Zamenika predsednika bira kongres
Todorović je rekao da neće biti izabran za zamenika predsednika stranke jer se i o tome odlučuje na kongresu partije, kao i da ne zna koliko je poslanika do sada potpisalo blanko ostavke. On je istakao da na predstojećem predsedničkom kolegijumu stranke kojem će predsedavati Šešelj, neće biti reči o isključenjima iz SRS, jer to nije posao kolegijuma, već opštinskih odbora ili Centralne otadžbinske uprave ako je poslanik njen član. On je odbacio tvrdnje da bi bilo ko iz SRS pretio Nikoliću ili bilo kome drugom, ali je pozvao MUP da radi svoj posao i da utvrdi da li pretnje postoje, a da onda postupa u skladu sa svojim ovlašćenjima.


Prelić je naveo da ga je Nikolić u ponedeljak u podne pozvao u svoju kancelariju i predložio mu da se priključi novom poslaničkom klubu za koji je mislio da je "samo novi klub SRS koji će slediti iste principe i ideologiju", tako da je on to prihvatio, ali je juče shvatio da je to nemoguće. Izlažući se samokritici pred Todorovićem, Vjericom Radetom i Gordanom Pop-Lazić i pravdajući se neiskustvom, Prelić je istakao da je poželeo da vrati mandat stranci zbog čega je i došao u Zemun.

- Na organima stranke je da odluče šta će učiniti. Želim da se izvinim svim članovima SRS za svoj nepromišljeni gest - kazao je Prelić. Identifikujući ideologiju SRS sa ideologijom predsednika stranke Vojislava Šešelja, Prelić je istakao da je došlo do neslaganja Nikolića i Šešelja, a da je on jednostavno bio zbunjen.
- Svim srcem i svom dušom pripadam SRS sa Vojislavom Šešeljom na čelu - naglasio je Prelić.
Kako je rekao, ni Nikolić ni Todorović nisu vršili pritisak na njega da se priključi klubu Napred Srbijo ili da se vrati u SRS.

Dragan Todorović je naveo da je razgovarao sa Aleksandrom Vučićem, generalnim sekretarom SRS, čija pozicija u odnosu na trenutni sukob u toj partiji još nije poznata. Kako je rekao, nisu razgovarali o kongresu stranke, jer prema statutu nije ni vreme da on bude održan.
- Ne razmišljam o tome da bi Aleksandar Vučić mogao da ode bilo gde osim da ostane u SRS - naglasio je Todorović.

I. Živanović
http://www.danas.co.yu/20080910/dogadjajdana1.html#8
************************************
Значи,први "неверни Тома" се вратио.Шта ће човек...Добро је да је на време схватио да не може наставити политику за коју се залагао без В.Шешеља.Опраштама му се.Ко ради тај и греши.Из овог искуства може изаћи само јачи и убудуће непоколебљив.:)

И друге "неверне Томе" треба да схвате да не могу да се залажу за политику СРС без њеног идејног творца.То је бесмислено и наивно.
 
Uzaludni su vam pokušaji. Pukli ste.

Странка не може пући све док се држи својих идеја и програма,јер иза себе има позамашно бирачко тело.
Могу пући само они који ове политичке идеје напусте.
 
Странка не може пући све док се држи својих идеја и програма,јер иза себе има позамашно бирачко тело.
Могу пући само они који ове политичке идеје напусте.
Može da se drži 100 godina, ali rasipanje glasača je neminovno. I to vodi sivilu, neprimećenosti...
 
Može da se drži 100 godina, ali rasipanje glasača je neminovno. I to vodi sivilu, neprimećenosti...

Ја знам доста присталица СРС и нико не помишља да мења своје ставове и политичка убеђења због тога што их је променио Николић или што постоји сукоб личне природе измешу Николића и осталих чланова.

Неће бити расипања,или не значајнијег.Сам Тома може имати подршку на нивоу СПС,ЛДП или у најбољој варијанти као ДСС(али ово чисто сумњам).

СРС ће остати стабилна.Ја мислим да ће се и Шешељ огласити овим поводом(путем неког писма или слично) и дати своје мишљење присталицама и бирачима,што ће свакако имати далеко јачу и већу снагу него Томина реч.Нико нема такав углед и респект у СРС од самог њеног оснивача,што је и потпуно природно.
 
Živi bili, pa videli.

Па,то је сада одговорност водећих људи у партији.Да сам ја у странци и у некој значајнијој позицији,предложио бих баш ово што сам малопре написао,плус да и људи који воде странку аргументовано и разложно образложе да нема скретања са политичког правца за који гласају толики људи,већ да ова ситуација само показује да је партија на чврстом идеолошком тлу и да је спремна да се носи без оних који ово тло напусте.
И у том случају неће доћи до расипања.
 
Ја знам доста присталица СРС и нико не помишља да мења своје ставове и политичка убеђења због тога што их је променио Николић или што постоји сукоб личне природе измешу Николића и осталих чланова.

Неће бити расипања,или не значајнијег.Сам Тома може имати подршку на нивоу СПС,ЛДП или у најбољој варијанти као ДСС(али ово чисто сумњам).

СРС ће остати стабилна.Ја мислим да ће се и Шешељ огласити овим поводом(путем неког писма или слично) и дати своје мишљење присталицама и бирачима,што ће свакако имати далеко јачу и већу снагу него Томина реч.Нико нема такав углед и респект у СРС од самог њеног оснивача,што је и потпуно природно.

Pa u tome i jeste problem, sto stranku vodi prepotentni manijak koji Srbiju poslednjih 5 godina gleda preko Kurira, a ne covek koji je Srbiju u tih 5 godina presao uzduz i popreko 5 puta.

Jedva cekam da se Seki vrati i rastera biracko telo.
 
Pa u tome i jeste problem, sto stranku vodi prepotentni manijak koji Srbiju poslednjih 5 godina gleda preko Kurira, a ne covek koji je Srbiju u tih 5 godina presao uzduz i popreko 5 puta.

Jedva cekam da se Seki vrati i rastera biracko telo.

Шешељ може да растера само бирачко тело ДС-а и њених подгузних мува.Јер борба против корупције даје такве резултате.СРС без Шешеља није тако ефикасна у тој борби,и зато је и затворен да би се омогућило несметано мешетарење.
 
Шешељ може да растера само бирачко тело ДС-а и њених подгузних мува.Јер борба против корупције даје такве резултате.СРС без Шешеља није тако ефикасна у тој борби,и зато је и затворен да би се омогућило несметано мешетарење.

A inace je Seselj dok je bio ovde 15 godina drzao korupciju za gusu, pa se onda predao sam i rekao: ok, kad me tako fino molite, dacu vam par godina fore, da se nakradete, ali onda kad se vratim....

Ili ja taj koncept bas najbolje ne razumem?
 
A inace je Seselj dok je bio ovde 15 godina drzao korupciju za gusu, pa se onda predao sam i rekao: ok, kad me tako fino molite, dacu vam par godina fore, da se nakradete, ali onda kad se vratim....

Ili ja taj koncept bas najbolje ne razumem?

Док је Шешељ био овде,ДС је била сведена на 15-20% подршке бирачког тела.
Разоткривао је банду на фантастичан начин,као што се сада спрда са тужилаштвом у Хагу.

А,то што је отишао је потез који се не може гледати само из једног угла.Има јако пуно разлога зашто је прихватио да оде.У сваком случају,налази се тамо због воље ДС-ових ментора из Брисела и Вашингтона,а не можемо заборавити ни директно тражење Ђинђића од Карле Дел Понте да "га води одавде",како је рекао.
 
Док је Шешељ био овде,ДС је била сведена на 15-20% подршке бирачког тела.
Разоткривао је банду на фантастичан начин,као што се сада спрда са тужилаштвом у Хагу.

А,то што је отишао је потез који се не може гледати само из једног угла.Има јако пуно разлога зашто је прихватио да оде.У сваком случају,налази се тамо због воље ДС-ових ментора из Брисела и Вашингтона,а не можемо заборавити ни директно тражење Ђинђића од Карле Дел Понте да "га води одавде",како је рекао.

Pa dok je Seki bio ovde SRS je bila svedena na tacku u kojoj su jedva placali zakup za prostorije, pa i da je i pricao o nekom razotkrivanju niko ga ne bi ni slusao. A nije ni razotkrivao. zanimljivije mu je bilo prepucavati se s Baticem oko toga koji je od njih dvojice Hrvat :lol:

Nije da sad simpatisem Tomu i da bih glasao za njga, ali cinjenica je da je on, a ne Seki, podigao stranku i da bi je digao na sam vrh da je od nje uspeo da napravi proevropslu partiju. Makar ona bila i evroskepticna.
 
Pa dok je Seki bio ovde SRS je bila svedena na tacku u kojoj su jedva placali zakup za prostorije, pa i da je i pricao o nekom razotkrivanju niko ga ne bi ni slusao. A nije ni razotkrivao. zanimljivije mu je bilo prepucavati se s Baticem oko toga koji je od njih dvojice Hrvat :lol:

Nije da sad simpatisem Tomu i da bih glasao za njga, ali cinjenica je da je on, a ne Seki, podigao stranku i da bi je digao na sam vrh da je od nje uspeo da napravi proevropslu partiju. Makar ona bila i evroskepticna.
Тома има велике заслуге за развој партије,али не такав да је он неки гуру који је био алфа и омега у одсуству Шешеља.
Чињеница је да је наставак политике коју је Шешељ утабао(уз смиренију реторику,што није промена политике) и наставак лоших резултата ДС-а и ДСС-а донео значајнију подршку СРС-у као јединој озбиљној опозиционој партији.

Све остало су глупости или преувеличвање сопствене(у овом случају Томине) заслуге зарад даљих напада на опозицију.
 
Tuča radikala u Kikindi
Utorak, 9. septembar 2008. 18:01


Kikindska policija podneće zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv trojice radikala koji su se potukli u prostorijama Srpske radikalne stranke u tom gradu.

Kako je saopštila Policijska uprava u Kikindi, prijave će biti podnete protiv Željka Z. (46), Jovana M. (45) i Milorada P. (42), koji su, oko 11 sati, narušavali javni red i mir u prostorijama Opštinskog odbora SRS.

Protiv Željka Z. i Jovana M. biće podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka zbog učestvovanja u tuči, a protiv Milorada P. biće podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka zbog vršenja nasilja nad drugim osobama.

Prema tvrdnjama izvora B92, u prostorijama stranke, koje se nalaze kod Gradske pijace, došlo do fizičkog obračuna zbog rascepa izazvanog ostavkom Tomislava Nikolića.

Kako navodi ta TV, Opštinski odbor SRS-a je u nedelju skoro jednoglasno stao uz Nikolića, a samo je jedan član bio protiv.

Dan ranije je Branislav Blažić, predsednik opštine i lider kikindskih radikala, podržao "modernizaciju stranke i raskid sa konzervativcima", a narodni poslanik iz Kikinde Oto Kišmarton je među prvima pristupio poslaničkom klubu Tomislava Nikolića "Napred Srbijo".

(Tanjug/MONDO)

:lol: :lol:
 
I kako ono beše...?


Ah, da!


Čuo sam iz pouzdanih izvora da su čoveku pretili, pa se vratio u SRS i priča ovakve stvari.


:headbang:

i ja sam iz jos pouzdanijih izvora cuo da su tadiceve horde zla oteli nikolicu decu i da cemu ih vratiti kada izadje iz stranke.....................ziva istina..
 
Ko je gledao celu izjavu juče mogao je još da se nasmeje. Ili rastuži. Tipa "Izašao sam iz skupštine, otišao u park i dugo sedeo na klupi", "Kad je TN bio u ... (zaboravila sam koji grad je u pitanju), čak sam se slikao sa njim, to mi je bila čast"...
I onda se zapitaš kakvi to likovi sede u poslaničkim klupama i donose odluke. Roboti sa velikom platom. U čemu je svrha skupštine sa ovakvim poslanicima?
 
Странка не може пући све док се држи својих идеја и програма,јер иза себе има позамашно бирачко тело.
Могу пући само они који ове политичке идеје напусте.

a ti se jos s njim ubedjujes,a srs najjaca i naveca stranka u srbiji...........
 

Back
Top