Domaci proizvodi su podjednako dobri??

Hero

Početnik
Poruka
15
Veliki broj domaćih proizvođača potisnut je naletima jeftine i nekvalitetne robe iz inostranstva .
Kako se boriti protiv toga ?
Niskim cenama ?
Finansiranjem veleprodaja ?
Teškim povratkom na stara tržišta bivsih republika ?
DONACIJAMA ILI POKLONIMA ?
Pogledajte našu proizvodnju http://www.hero.co.yu i recite nam kao da nastupamo u odnosu na inostranu ponudu ?
Dali cenite domacu proizvodnju ili ih samo privlaci zvucno ime stranog proizvodaca ??
 
Dobro pitanje i posle toliko vremena od kada ste ga postavili,.
nista se nije promenilo.
Jos je teza situacija od tada.
Licno nemam odgovor iako su nase cene nesto vise od kineskih a negde i nize.
Koje je Vase misljenje ?
www.artia.rs
id822.jpg

id823.jpg
unikatne2.jpg
 
Veliki broj domaćih proizvođača potisnut je naletima jeftine i nekvalitetne robe iz inostranstva .
Kako se boriti protiv toga ?
Niskim cenama ?
Finansiranjem veleprodaja ?
Teškim povratkom na stara tržišta bivsih republika ?
DONACIJAMA ILI POKLONIMA ?
Pogledajte našu proizvodnju http://www.hero.co.yu i recite nam kao da nastupamo u odnosu na inostranu ponudu ?
Dali cenite domacu proizvodnju ili ih samo privlaci zvucno ime stranog proizvodaca ??

Bila sam u ,,evropskoj Bugarskoj", tj u Bugarskoj na moru pošto je ušla u EU. ONI NEMAJU NIŠTA kvalitetno, sve uvoze iz inostranstva, mi imamo mnogo lepše i kvalitetnije. Prodaju ,,Svislajonove" grickalice. Znate li šta je Imlekov ,,Jogud" u odnosu na uvozne voćne jogurte? Mi imamo veliki potencijal, ali proizvodi su nam skuplji u odnosu na džabanu koju uvozimo, šta ćeš.
 
Ne mora da znači, puni su hipermarketi domaćih proizvoda, ako govorimo pre svega o namirnicama i o higijenskim sredstvima


I,hocete da kazete da ja Lenor,ali onaj kupljen van Srbije,jer ovaj uvozni je losijeg kvaliteta od onog koji je pravljen za zapadnoevropsko trziste,i Merimini omeksivaci za rublje su istog kvaliteta?Nece biti!
Sto se hrane tice mogu pohvaliti mlekaru Sabac,njihov jogurt i kajmak sir su odlicni i feta im je standardizovana.Onda,nase povrce,narocito paradajz ima ukus,meso,ali nepreradjeno,jer mesne preradjevine sporadicno imaju onaj kvalitet koji bi trebao biti i nema standarda!Ako jednom kupim rostilj kobasice i svide mi se,moram biti sigurna da ce one i sledeci put biti istog ukusa,ali retko se to desi!
Nerealno je ocekivati da Srbija proizvodi sta ja znam neku visoku tehnologiju,nemamo mi novca za to,ali hranu mozemo.S tim da njive treba ocistiti od pesticida,gajiti zdravu hranu,uloziti u navodnjavanje i agronome uposliti da savetuju paore sta kako i kad sejati!Drzava kad bi stala uz seljaka,vrlo brzo bi smo bili na stabilnim nogama kao drzava!U Nemackoj iza seljaka stoji drzava,kontrola proizvodnje je rigorozna,ali sam seljak moze lepo ziveti od svog rada.
 
Veliki broj domaćih proizvođača potisnut je naletima jeftine i nekvalitetne robe iz inostranstva .
Kako se boriti protiv toga ?
Niskim cenama ?
Finansiranjem veleprodaja ?
Teškim povratkom na stara tržišta bivsih republika ?
DONACIJAMA ILI POKLONIMA ?
Pogledajte našu proizvodnju http://www.hero.co.yu i recite nam kao da nastupamo u odnosu na inostranu ponudu ?
Dali cenite domacu proizvodnju ili ih samo privlaci zvucno ime stranog proizvodaca ??

У 99% случајева купујем домаће, јер знам да је здравије од увезеног.
Роба која се увози у Србију није истог квалитета као роба која се прави за западно тржиште.
Хрвати су рецимо то доказали на примеру неког иностраног прашка за веш.
Доказали су да је лошији него исти прашак који се продаје у земљи производње и тужили су их. И наравно, добили спор.

Зашто је здравије? зато што се у нашу храну још увек не трпа свакаквих емулгатора (Е) као у иностранству.

И потпуно сам задовољна квалитетом наше робе, посебно се то односи на слаткише.
 
Kupujem artikle koji nisu proizvedeni u Srbiji samo ako ne postoje oni koji jesu, pre svega iz ekonomskog patriotizma a posle toga i zato sto mi nista nije ravno Pionirovoj cokoladi od lesnika, Takovo eurokremu, Senta brasnu, Neoplantinim mesnim preradjevinama i da ne nabrajam.
Naravno da ne pravim razliku izmedju onog proizvedenog u Srbiji i R. Srpskoj.
 
Pa za Todrića(Konzum) definitivno znam da ono što podmeće pod domaće to nije.Misliš da im se isplati osim ev pekarskih proizvoda?

E to ne znam, stvarno nisam upućena...ja kupujem kombinovano, ne bezim od domaćih proizvoda, ako mi nešto odgovara i nešto volim, zašto da ne. Nalazim i izuzetno kvalitetnu domaću garderobu. Nije samo hrana i hemija u pitanju.
 
Ne obracam paznju na to da li su proizvodi domaci kada kupujem, ali tvrdim da JE bohor bolji od lenora a isto tako zasto bih kupila pionirovu cokoladu kada za isti novac mogu da kupim milku koja je tri puta ukusnija...

To si super rekla:ok:. Biram šta mi odgovara. Uporedim cenu i kvalitet, trudim se da ni po kojem osnovu ne budem na gubitku. Uskladjujem novčanik, kvalitet i svoje želje i mislim da dobro prolazim :D.
 
Evo reče mi tata juče da je direktor ,,Swisliona" dao otkaz i pustio radnike kućama, i da je izjavio da ne može da plaća silne dažbine državi. U našoj zemlji se i ide na to da više nema ništa domaće osim Miškovića. Znači ako ste voleli eurokrem, nakupujte se dok ga ima.

:besna::besna::besna:
Tata ti je to tako sažeo da je to sad ispala potpuno druga vest, ali da, nakupujte se eurokrema.
 
Evo reče mi tata juče da je direktor ,,Swisliona" dao otkaz i pustio radnike kućama, i da je izjavio da ne može da plaća silne dažbine državi. U našoj zemlji se i ide na to da više nema ništa domaće osim Miškovića. Znači ako ste voleli eurokrem, nakupujte se dok ga ima.

:besna::besna::besna:

Šteta:(, imali su dobre proizvode...sokovi, slatkiši...Miškoviću još ostaje da poradi na ambalaži - na svaki proizvod da metne svoju fotku:dash:, pa da narod lepo vidi čiji proizvod kupuje:dash:.
 
Sad razmišljam šta kupujem domaće, a šta strano i kapiram da kupujem ono što mi se sviđa, bez ikakve druge selekcije.
Nema teorije da ću kupiti Bohor jer mi smrdi. Neću kupiti ni domaću pastu za zube, ni domaći tuš gel, ni domaću kremu za lice, ali kreme za ruke su najbolje Hemigal-ove. Od hrane gotovo sve domaće, osim Nes kafe i još nekih sitnica bez kojih bih mogla da preživim.
Ali zato mi nema života bez Plazma keksa. :lol:
 
Bila sam u ,,evropskoj Bugarskoj", tj u Bugarskoj na moru pošto je ušla u EU. ONI NEMAJU NIŠTA kvalitetno, sve uvoze iz inostranstva, mi imamo mnogo lepše i kvalitetnije. Prodaju ,,Svislajonove" grickalice. Znate li šta je Imlekov ,,Jogud" u odnosu na uvozne voćne jogurte? Mi imamo veliki potencijal, ali proizvodi su nam skuplji u odnosu na džabanu koju uvozimo, šta ćeš.

pa dobro
bejk rols
7 dejs
mareti

su njihovi pa uvozimo


kao i svuda ima gde pariramo i bolji smo
ima gde ne možemo da se poredimo

imlek je ok
sad su krenule bambi i najlepše želje čokolade a do pre 3 god imao si si samo mlečnu
tomi majonez ne može da se poredi ni sa kojim
nescafe ni sa kojom instant kafom

koja naša fabrika pravi usisivače, automobile, tehniku?

EI NIŠ?
Punto?
 
Veliki broj domaćih proizvođača potisnut je naletima jeftine i nekvalitetne robe iz inostranstva .
Kako se boriti protiv toga ?
Niskim cenama ?
Finansiranjem veleprodaja ?
Teškim povratkom na stara tržišta bivsih republika ?
DONACIJAMA ILI POKLONIMA ?
Pogledajte našu proizvodnju http://www.hero.co.yu i recite nam kao da nastupamo u odnosu na inostranu ponudu ?
Dali cenite domacu proizvodnju ili ih samo privlaci zvucno ime stranog proizvodaca ??

mislim da podela nije tako jednostavna..odnosno, ne rukovodim se pri kupovini time da li je nesto domace, ili uvozno
postoje bolje stvari iz uvoza i bolje stvari koje su proizvedene ovde
kupujem ono sto je (za mene) proverenog kvaliteta i retko menjam, sem da probam nesto novo
medjutiim, pitanje je sad vec sta je "domace"tj. nase..masa stvari se radi po licencama, a mi to zovemo domacim proizvodima
 
...cokolada Najlepse zelje...je po meni bolja od svake Milke....
...nase pamucne stvari uradjene kako valja, su kvalitetnije sigurno..ali malo ih je
sa lepom dizajnom...na zalost...
...farmerke iz Pazara, se prodaju svuda u svetu, i cenjene su samo ih mi zaobilazimo
u sirokom luku...svako iz svog razloga..ja zbog previse elastina....
 

Back
Top