Firmirane stvari? ma daj...iskompleksiranost

Vendi9

Aktivan član
Poruka
1.586
Pita mene moja drugarica pre neki dan (videvsi me u vecernjoj toaleti jer smo krenule na neku proslavu)
"jel ti je to La prelin donji ves?"
"Nije, i nemam pojma koja je marka! kupila sam ga na obil.vencu u jednoj radnji.."

Ja sam inace u fazonu - I dont give a shit - na marke i tako to...Bitno mi je da imam dobre cipele tj. obucu komplentu, i frizuru..a ostalo tako tako.
U stanju sam da udjem u skupu radnju i da "puknem" dosta para, a isto tako da na ulici kupim majcu koju cu slatko da nosim! Mnogo to volim kod sebe, i ne razumem ljude koji pate od markiranih stvari...
Pogotovo u nasoj carevini Srbiji, gde me vredja da placam robu duplo vise....fuj, osetim se kao koza u najmanju ruku!
 
I ja nosim i skupo i jeftino, i svejedno mi je odakle je stvar ako mi odgovara materijal, kroj i dizajn... SAMO sto je mnogo lakse naci lepe stvari od savrsenog materijala i lepog dizajna u skupim radnjama :)
Tako da bih, kada lova ne bi bila problem - ali kada stvarno ne bi bila problem, imam ja i sada novac da kupujem samo marke, ali onda nemam za putovanje, tako da govorim o stvarnom imanju love, ono kad te bas briga koliko sta kosta - verovatno kupovala samo marke, cisto da ustedim vreme (jer se na pijaci ili kod Kineza namucim da nadjem farmerke koje mi se dopadaju, a Levi' s mi se stvarno dopadaju; ista prica sa materijalom, majicama BEZ loga i strasa, torbama itd.). ...
 
Kad biram odecu,gledam estetiku,a ne da li je pijaca ili Delta city.
Imam i firmiranih i stvari sa ulice.
A otkad sam bila u Spaniji,i tamo pazarila po Zari,Mangu...Bershki....
samo se razbesnim kad udjem u te nase radnje po Beogradu,i shvatim koliko nas deru.:evil:
U Barseloni sam kupila papuce u Zari za 10 eur,a ovde iste takve 3900!!!!
 
Pita mene moja drugarica pre neki dan (videvsi me u vecernjoj [/B]toaleti jer smo krenule na neku proslavu)
"jel ti je to La prelin donji ves?""Nije, i nemam pojma koja je marka! kupila sam ga na obil.vencu u jednoj radnji.."

Ja sam inace u fazonu - I dont give a shit - na marke i tako to...Bitno mi je da imam dobre cipele tj. obucu komplentu, i frizuru..a ostalo tako tako.
U stanju sam da udjem u skupu radnju i da "puknem" dosta para, a isto tako da na ulici kupim majcu koju cu slatko da nosim! Mnogo to volim kod sebe, i ne razumem ljude koji pate od markiranih stvari...
Pogotovo u nasoj carevini Srbiji, gde me vredja da placam robu duplo vise....fuj, osetim se kao koza u najmanju ruku!




mora da si bila u vecernjoj varijanti romale romali :)

@ tema

kad naletim na nesto sto mi dobro stoji i u cemu se mogu navreti ( to u zadnje vreme :) ) bez problema onda kupujem bilo firmiramo ili ne , bitno je da se u njemu prepoznam i da sam to ja , mnogo vise pare bacam na cipele cizme i tasne .
 
Исто и ја, такоће.
Осим наравно, стон ајланд јакне, неколико фред пери малци и томи хилфингер џемпера.

Jaknu nosim, nekad jeans nekad koznu. Fred Peri i ...aaaaaa Tommy Hilfiger ( ne хилфингер ) imam na sebi. Uh, pa vidjela je Mirka Sizika.
E nisam znao da je Hilfiger neka marka :hahaha:
 
cisto da ustedim vreme (jer se na pijaci ili kod Kineza namucim da nadjem farmerke koje mi se dopadaju, a Levi' s mi se stvarno dopadaju
Hehehe a ja kod Kineza uvek nađem farmerke za čas jer su puni malih brojeva, mada su im pantalone bolje, ne lepe koješta po njima :confused: dok su mi Levi's uvek bile nezgrapne i kao da sam ušla u bure, landara pojas na leđima. Možda imam nekog pretka Kineza :rumenko:
 
A šta znači uzimati markiranu odeću? Ili se zalepiti za jednu marku pa opičiti po njoj? Dati potpuno poverenje drugoj osobi da ona zna šta će vama dobro stajati i šta će vas predstavljati kao ličnost na najadekvatniji način. Na potpuno isti način razmišljam o enterijeru ili bilo kakvoj vrsti dizajna.
Interesantno je što se ljudi često podele pa im je OK da im neko drugi bira nameštaj ali im nije OK da ih neko drugi šminka i oblači. Samo ne znam po kojoj logici.

Frizura je nešto drugo, ni frizer sam sebe obično ne može lepo da isfenira.
 
Pa Cheersy, kako god, ali to stvarno smrdi na komplekse.

Ja nemam baš para da biram, da imam verovatno pretežno ne bih kupovala kod Kineza jer im je roba generalno loša.
Ali ne bih odbila da negde uđem zbog toga, možda ako mi je prodavačica nešto opsovala..... Jelen pivo ne pijem zbog (anti)reklame i tako.....

Mada, kako stoje stvari, neću piti nijedno :roll:
 
A šta znači uzimati markiranu odeću? Ili se zalepiti za jednu marku pa opičiti po njoj? Dati potpuno poverenje drugoj osobi da ona zna šta će vama dobro stajati i šta će vas predstavljati kao ličnost na najadekvatniji način. Na potpuno isti način razmišljam o enterijeru ili bilo kakvoj vrsti dizajna.
Interesantno je što se ljudi često podele pa im je OK da im neko drugi bira nameštaj ali im nije OK da ih neko drugi šminka i oblači. Samo ne znam po kojoj logici.

Frizura je nešto drugo, ni frizer sam sebe obično ne može lepo da isfenira.

Ne radi mi boldovanje..sad sam tek procitala tvoj post
Kako mislis dati poverenje drugoj osobi da te oblaci, time sto ces kupiti firmiranu stvar?
Pa svako parce garderobe je neko osmislio i sasio.
Jel' to znaci da treba sama sebi da sijem stvari...
Mozda sam pogresno shvatila sta si htela da kazes...
 
Bože June el si ti glup ili se praviš?

Kinezi su uništili našu tekstilnu privredu, znam to jer mi mama šije, rade za mizerne pare a materijal nabavljaju od tih istih Kineza ili (ipak najčešće) iz Turske.
Znači dok nisu došli Kinezi naš narod je bio još bedniji (sankcije) i kupovao je po pijacama, od Rumuna i Cigana Reeback patike i sl. švercovanu robu.

Jeftine robe uvek ima, to što se menjaju vlasnici ne menja potražnju :confused:
 

Back
Top