Блокира ми комп кад се конектујем на нет

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
6
Тачније не мени него мојој сестри блокира комп кад је на нету, некад јој заблокира одмах кад се конектује, а некад буде неких 15-20 минута на нету па јој тек онда заблокира и након тога мора да га угаси и не може да га упали неких 2 сата. Шта би то могло да буде, ја сам јој очистио контакте на модему, али није до тога, ја претпостављам да је у питању покварен модем или лош провајдер (користи dial-up конекцију), ако неко зна решење свака информација је добродошла, хвала.
 
Тачније не мени него мојој сестри блокира комп кад је на нету, некад јој заблокира одмах кад се конектује, а некад буде неких 15-20 минута на нету па јој тек онда заблокира и након тога мора да га угаси и не може да га упали неких 2 сата. Шта би то могло да буде, ја сам јој очистио контакте на модему, али није до тога, ја претпостављам да је у питању покварен модем или лош провајдер (користи dial-up конекцију), ако неко зна решење свака информација је добродошла, хвала.
ALOOO o čemu lupate?
Komp blokira a ne net, 90% da blokira zbog hardvera koji se zagreva i pregreva jer nema dovoljno dobro hlađenje , procesor , grafička ili napajanje je u pitanju jer se iz priloženoga vidi da nemože da se računar upali dok se deo ne ohladi. Treba doobro očistiti računar od prašine , izduvati hladnjak na procesoru , promeniti pastu između procesora i hladnjaka , proveriti coolere na napajanju , grafičkoj i procesoru i sl.
 
Poslednja izmena:
Dobro snejks...opusti se malo.. ;)

Prvo,blokiranje kompa izazvano netom mi izgleda jako tesko izvodljivo. Jedino ako nema nikakvu zastitu,a poseti sajt sa virusom,pa mozda on zaledi sliku i radi nesto u pozadini...ili nesto slicno.
A to sto ne moze da upali 2 sata...da li net ili komp? S obzirom da autor ove teme sumnja na provajdera,pomislih da mozda misli da net ne moze da upali 2 sata.
Dilema postoji jer nije bas najjasnije postavljeno pitanje...moze dvojako da se tumaci. Jos ako se uzme u obzir da pise neko ko nije dovoljno upucen...lako dodje do zavrzame.

Dakle,da malo bolje definiseno simptome. Moze?
 
У реду ви кажете да није због нета, онда ми објасните зашто ми се дешава следеће: комп ми цео дан ради, играм игрице, слушам музику, гледам филмове и за цео тај дан комп се сети да ми заблокира тек увече у 22h баш кад се прикачим на нет. Ја сам у првој поруци лепо објаснио да ми комп блокира само кад сам на нету и мислим да то и особа са Дауновим синдромом може да разуме. Моје лично мишљење је да постоје два квара:
1. комп ми блокира само кад сам на нету зато што нешто није у реду са нетом (шта, не знам, зато сам покренуо ову тему), то је први квар,
2. након тога морам насилно да га угасим и тада неће да се упали 2 сата, то је други квар који се сигурно налази на хардверу, а не као што паметни морнар попај каже:
da net ne moze da upali 2 sata.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top