"Obesio" se svedok

RolandOfGilead

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.136
Thumb_MS-21785381.jpg

Obesio se svedok!
Dragan Križanić, glavni očevidac pogibije Mileta Veljkovića, Radojka Lukovića i Aleksandra Mitrovića, izvršio samoubistvo u svojoj vikendici


BEOGRAD - Dragan Križanović, glavni svedok pogibije novinara Mileta Veljkovića i Aleksandra Mitrovića i „otporaša“ Radojka Lukovića, izvršio je samoubistvo vešanjem pod još nerazjašnjenim okolnostima. Križanović, koji je skočio u Veliku Moravu i spasao vozača kamiona Stanimira Jovanovića iz Loznice, prekratio je sebi život u vikendici u blizini Požarevca pre nego što je dao izjavu istražnim organima u Požarevcu, saznaje Kurir iz izvora bliskih istrazi.

Vanraspravno veće Opštinskog suda produžilo je pritvor Stanimiru Jovanoviću, vozaču kamiona koji je izazvao sudar u kome su tri osobe poginule, na mesec dana, odnosno do 4. oktobra, iako je tužilaštvo tražilo da se pritvor produži na dva meseca zbog superveštačenja koje, verovatno, neće biti gotovo u tom roku. I posle žalbe tužilaštva isto Vanraspravno veće još jednom je donelo istu odluku o produženju pritvora. Zanimljivo je da je predsednik tog Veća bila Gordana Vidojković, sudija koja je nedavno oslobodila krivične odgovornosti Marka Miloševića upravo zbog prebijanja Lukovića.

Istraga je, kako Kurir saznaje iz dobro obaveštenih izvora bliskih istrazi, do sada utvrdila da je vozač imao 0,18 promila alkohola u krvi. On je policiji rekao da je popio dva piva, ali je kasnije kod istražnog sudije promenio izjavu i naglasio da je jeo jabuke i pio sok od kivija pa je moguće da je zbog toga bilo alkohola u njegovoj krvi. Takođe je utvrđeno da su kamion i prikolica bili novi i potpuno tehnički ispravni. Utvrđeno je i da je i Veljkovićevo vozilo bilo tehnički ispravno, kao i treće vozilo koje je učestvovalo u sudaru.

Sud je, saznaje Kurir, odlučio da, pored superveštačenja brzine kojom je išao kamion, obavi i veštačenje zdravstvenog stanja vozača kamiona, pošto postoji sumnja da on ne vidi dobro, odnosno da ima neku vrstu spondiloze očiju. Vozač Jovanović je, na pitanje sudije da li je zaspao prilikom udesa, kategorički tvrdio da nije. „Ne znam šta se desilo, nisam zaspao. Jednostavno, nisam ga video. Kad sam video, kočio sam, ali je već bilo kasno“, rekao je vozač. On je išao brzinom od 60 kilometra na sat vozeći kamion težak 14 tona sa 28 tona rizle u prikolici. Da nije kočio, verovatno bi izginuli svi koji su bili na mostu u koloni.

PRETNJE VOZAČEVE FAMILIJE

Momčilo Veljković, brat pokojnog Mileta Veljkovića, rekao je za Kurir da mu niko od krivaca za smrt njegovog brata nije izjavio saučešće, ali da su se javili da mu prete.
- Gazda firme „Loveks“ iz Loznice nije našao za shodno da izjavio saučešće porodicama poginulih, a kamoli da ponudi neku pomoć. Ali zvao me je Zoran Stanojević, koji mi je rekao da je zet vozača kamiona koji je izazvao udes, i bez izjave saučešća pitao dokle ću da prozivam vozača. Rekao mi je da on to teško podnosi i da ga više ne pominjem jer može da izvrši samoubistvo u zatvoru. Kad sam mu rekao da to mora da se razjasni i pomenuo Ibarsku magistralu, nazvao me je kretenom i zalupio mi slušalicu.
 
Ово нам је изгледа ДЕМОКРАТИЈА НА ДЕЛУ... па тако то иде када су људи гласањем хтели: и да стисну и да прдну... а то не иде...
 

Back
Top