Nova godina

mimus

Aktivan član
Poruka
1.489
Pretpostavljam da je mnogima jos rano da razmisljaju o tome jer smo mislima jos uvek na moru ali...mozda i nije.Razmisljala sam o Budimpesti za Novu godinu,tipa vikend ili 5.dana,cula sam da je predivan grad pa...je li neko bio tamo ili gde planirate da idete ili da li uopste planirate:???:Dosada sam Nove godine provodila kuci,u kaficima,restoranima,itd.pa bih da cujem vasa iskustva...:bye:
 
Ja sam razmisljala o tome prosle godine, ali se ne isplati ici tamo za Novu godinu na 2 dana, mislim, naravno, ako vas zanima i neki obilazak grada... Videcu kakva ce ponuda biti ove godine, mozda vise dana i bas bih volela da odem. I mene zanimaju iskustva onih koji su bili tamo...
 
Ja sam cekala novu 2004 u Budimpesti...bilo je super..stim sto smo docek imali na brodu koji je plovio...
na trgu ne znam kako je...i nisam isla ni u kakve obilaske jer je bilo totalno glupo organizovano da se ide 1.januara u 10 ujutru...a dao bog nismo bas rano legli i to sa velikom procentom alkohola u krvi!!!
i jos nesto mi se nije svidjalo...skoro sve je bilo zatvoreno od butika i trznih centara...ne znam kako je sada:?:
 
Jel ima neko predloga za jeftinije varijante dalekih destinacija kao sto su Dominikana, Kuba, Sejseli, Tajland, Maldivi ili Dubai? Najbolji tip bice nagradjen kafom i parcetom torte po izboru! :-)
 
Ja imam neke planove za Dubai


Dubai je pogresan izbor za proslavu Nove godine !!!!!!

Pre nekoliko godina, sticajem okolnosti (citaj-sluzbeno moranje ) sam tamo provela nedelju dana bas u tom periodu i bez obzira na prijatelje koje imam tamo i zurku koju smo napravili , to ni izdaleka ne izgleda kao kad mi slavimo ovde.
I nasi gradski doceci izgledaju primamljivije a o planinama da ne pricam.
 
mene samo zanima kakvo je vreme u Dubaiu u to doba godine, može li se kupati? Što se tiče novogodišnje atmosfere, to me posebno ni ne zanima, jer nigde nije isto kao kod nas.
 
Po meni ne moze .Klima se puno promenila u zadnjih desetak godina a nakon Velikog Talasa , drasticno. U to vreme je negde oko 25 C ali uz dosta vetra , bazeni po boljim (5 zvezdica) se greju ali cim izadjes napolje , umotavas se u peskire.
Englezi , Skandinavci i neizbezni Rusi se kupaju pa sad ako ti je to dozivljaj ti idi .
Meni nije i ja bi pre izabrala neku dalju i topliju destinaciju
Btw...ponela sam letnju garderobu a prvi dan isla da kupujem dzempere.
Poz...:bye:
 
mene samo zanima kakvo je vreme u Dubaiu u to doba godine, može li se kupati? Što se tiče novogodišnje atmosfere, to me posebno ni ne zanima, jer nigde nije isto kao kod nas.

Generalno mozes se kupati u tom peridou godine ali samo ako nisi nesto zimogroziva.Dan je veoma kratak i na plazi i si recimo u nekom periodu izmedju 10 i 15 h maximum.
Sunce je bukvalno najace izmedju 11 i 13 h.
Ukoliko duva vetar zaboravi na kupanje.More nije hladno ali bas duva kada se izadje iz vode.Na neki nacin se izjednace temp mora i vazduha.Ukoliko nema vetra mozes da se kupas do mile volje.
Mada za NG treba izbegavati arapske zemlje.Silom prilika,ziveo sam u nekim zemljama i svaki docek je tamo promasaj.Generalno Arapi ne slave NG i nije moguce napraviti neku dobru amtosferu,dobru zurku...Sve se svede na klubove ili delove grada u kojima zive Evropljani a ako si turista na hotel u kome si odsela.
 
Vec vam je delomicno odgovorio diskutan Sch,a ja cu dopuniti.

Nova Godina u zapadnim zemljama ne predstavlja skoro nista,oni slave Bozic,a za NG sede kuci i u ponoc izadu iz kuce ispale rakete i petarde ili se eventualno okupe na trgu u ponoc i to je sve.Kafici,restorani skoro svi zatvoreni tj. 90%,organizirane proslave po restoranima,kaficima nema,secam se prve NG u inostranstvu mi se obukli ,sredili i sad cemo u disko ili kafic,kad ono prc sve zatvoreno,**** se njima za NG,od onda pod obavezno proslava NG u Srbiji,karta je vec u dzepu :)

Ako mislite na slavlje bivsa juga je najbolja,a ako mislite onako otici pa kako bude onda ok.
 
Po meni ne moze .Klima se puno promenila u zadnjih desetak godina a nakon Velikog Talasa , drasticno. U to vreme je negde oko 25 C ali uz dosta vetra , bazeni po boljim (5 zvezdica) se greju ali cim izadjes napolje , umotavas se u peskire.
Englezi , Skandinavci i neizbezni Rusi se kupaju pa sad ako ti je to dozivljaj ti idi .
Meni nije i ja bi pre izabrala neku dalju i topliju destinaciju
Btw...ponela sam letnju garderobu a prvi dan isla da kupujem dzempere.
Poz...:bye:

hvala, prava informacija:D;)
znači, dalje i toplije. meni je to bitno. ne patim od novogodišnje atmosfere, niti mi je poenta odlaska za novu godinu smrzavanje na nekim trgovima uz neki strani narod i njihovu muziku. samo uživancija i opuštanje, pravi odmor od beogradske hladnoće i poslovne svakodnevice:D
 
Budimpešta je svakako dobar izbor. Imaš dosta hotela, ako hoćeš baš fensericu tu ti je Gelert.
Koliko je viza do Mađarske? Gde se uzima zdravstveno osiguranje? Ima pored ambasade?
 
Dubai,aaaaaaaa....mozda NY...hm:think:

NY ??...hehe ...bila !! Vise puta u raznim gradovima USA , pa bas nekako u tim periodima .
Ali tamo treba otici pred katolicki Bozic , bar nekoliko dana pre i doziveti to ludilo , trku , spremanje , kupovine ...jer im je to vaznije od same Nove godine .
Mada (ne mogu da odolim ):rotf::rotf::rotf:, neznam kako ce im biti ove godine !! Hehe..malooo su u problemima
Elem , da se vratim na temu --nakon Bozica CENE PADAJUUUU onoliko, tako da na rasprodajama se moze naci BUKVALNO SVE .:klap:
 
NY ??...hehe ...bila !! Vise puta u raznim gradovima USA , pa bas nekako u tim periodima .
Ali tamo treba otici pred katolicki Bozic , bar nekoliko dana pre i doziveti to ludilo , trku , spremanje , kupovine ...jer im je to vaznije od same Nove godine .
Mada (ne mogu da odolim ):rotf::rotf::rotf:, neznam kako ce im biti ove godine !! Hehe..malooo su u problemima
Elem , da se vratim na temu --nakon Bozica CENE PADAJUUUU onoliko, tako da na rasprodajama se moze naci BUKVALNO SVE .:klap:

Vala neka im rasprodaje, ja TE guzve, ovom narodu NEZAMISLIVE - ne mogu da podnesem!
 
A Istambul???? Cula sam da je tamo dobro a i nije mnoogo hladno??? Jel bio neko??? Ima li sta da se kupi mislim ne samo od suvenira, da li su otvorene radnje i restorani, kakve su cene i tako to.
 

Back
Top