Slucaji RIBOLOVACKIH i LOVACKIH sluzbi

Capreolus

Primećen član
Poruka
856
Ne znam da li je ova vest za ovu temu, ako nije , Nitro, molim te, skloni gde treba.

U Mestu Kolut kod Sombora , kod Polj.gazdinstva "Kolut" ,ribocuvar je pucao na ribokradice, jednog od trojice ribokradica tesko ranio. Sve se desavalo nocu, cuvari su ih primetili , jedan od cuvara je pucao u vazduh kao upozorenje, poceli su da beze i metak je zavrsio u jednom od njih. -:(
Ranjeni ribokradica D. je mlad momak od 20-ak godina.
 
Poslednja izmena:
Cuvara treba okaciti na vesala za primer.
Da ubije mladica zbog ribe..taj covek nije normalan.

Ma te lopove treba na vesala! Bilo da krade ribu, zvake ili auto. Ma dosta je vise tih "mladih delikvenata"!

A sto se tice Terna... Nista posebno... Voda je mlaka. Sitna riba jos i nekako radi, bilo sta vredno paznje se tesko lovi.... Mozda sada kad zahladi riba i krene... Vreme je da se tovi za zimu :)
 
Nisam za ubijanje, ali dok se nekome ne smrkne drugome nemoze da svane, koj moj trazi na vodi u nedozvoljeno vreme i na nedozvoljeni nacin lova ??? Trebalo je da puca u sve tri a ne samo u jednog, pa tako osakacene da privedu !!!! A sto se pucanja tice, ribocuvar ima veca ovlascenja sto se pucnjave tice nego li pandur !!!!
 
Poslednja izmena:
Dobro je učinio. Ti ovde možeš ući u stan, ukrasti šta ti treba... Ako te vlasnik udari, tužiš ga za napad. Još ako nosiš naočari sa sočivom, onda ga tužiš za pokušaj ubistva, ako te udari u glavu... Kako je u Švici? Velika kazna za krađu, pa bilo da ti ukradem žvaku ili kola! Ovde dok ne dođe do 9000 dinara, moš se 'ebat...
Treba da puca, ja bi to uveo i u lovočuvarske službe! Šta neko traži u šumi (žitu) u po noći sa farom i karabinom? Kao Kenijci. Šaka ljudi, a opet pucaju da ubiju. Samo oštro! Novčane kazne da se gradijativno dižu gore. Šta nekog direktora briga što će deset puta platiti 100.000? Lepo prvi put 100.000, sledeći 250.000, pa 500.000, vremenom neće moći da izdrži, pa će mu doći iz dupeta u glavu...
 
Ja znam za nekoliko slučajeva da su ribokradice pucale. Jedan je ribočuvar dao otkaz zbog toga. A takođe sam čuo i za pandura ribokradicu kog niko ne sme da dira. Svaka čast tome što je pucao. Dok neka budala ne naiebe debelom kaznom, zatvorom, pa i zdravljem i životom, ostali se neće opametiti. Ja sam na strani čuvara koji je spreman da se suprotstavi. Za koji đavo nose puške ako ne da pucaju na kriminalce!?
 
Nevolja je u tome sto cuvar nije imao nameru da pogodi bilo koga, zakosila se puska, mrak, oni koji su bezali , bezali opusteno, nije im bio prvi put i trasss. Metak koji se ispali u vazduh uvek zavrsi negde dole???
Hteli su samo da ih ozbiljinije upozore jer su ih vec upozoravali na sta su ovi coolirali.
Naravno da nije ni njemu lako, pogodio decka, pitanje dal ce ostati ziv, pitanje je sta se sve desavalo, inace kazu da je to ekipa poznatih ribokradica u tom kraju.
Pritom cuvare na vodama sve vise pritiskaju sa raznih strana otkud toliko ribokradica bas u njihovom ataru??? itd...poceli su pritisci i na lovocuvare i sumare.

Jeste bilo puno slucajeva da su razni ribo ili lovo ili sumo kradice pucale na cuvare ali vreme je da se ta praksa menja. Drugacije je kad ti unapred znas da ce pucati ako te vide u nedozvoljenoj raboti.
Za lovocuvare znam da imaju vrlo solidna ovlascenja koja su duzni da sprovode, a koja ne koriste, takodje znam i da kad pozovu policiju i predstave se kako treba, policija dolazi odmah i radi dalje, ceka ih kuci itd...pa su neki bacali po kanalima i strnjikama puske, lovinu, dolazili bosi kuci itd...itd...svashta ima zaista.
Ali mi opet bude zao kad neko ovako mlad ovako glupo nastrada, malo li ih imamo???
 
Poslednja izmena:
Kenijska sluzba rendzera je ustvari sacinjena od nacionalne garde koja pomaze cuvarima u zastiti vrsta koje su pred istrebljenjem i postali su svesni svog nacionalnog blaga, drzava stavila sapu na to, na safarijima se jako puno zaradjuje, mnogo vise nego na lovu ili jos gore krivolovu , ako imas sta da pokazes turistima, a Kenija ima!
Imaju cak i spec programe za hvatanje krivolovaca koji love slonove zbog kljova i u kojima im pomazu upravo slonovi koji prate tragove prvo svog srodnika pa potom i krivolovavaca.
Kazu da su nepogresivi i ma koliko delovali spori, krivolovci nemaju sanse da pobegnu, nikakvim vozilom ne mogu da udju u podrucje a da ne budu uoceni, na helikoptere koje su pokusali da koriste se pucalo i obarani su bez pardona.
Krivolov nisu iskorenili potpuno , ima jos budala za odstrel ali su ga sveli na najmanju mogucu meru!
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi i mi mogli da imamo šta da pokažemo turistima... Doduše, u koliko duboka go*na smo ušli, verovatno za 10-tak godina... Do tad se čuva da bi uopšte ostalo. Kolega Capreolus, ja sam na strani surovog zakona. Žao mi je dečaka, al koji moj krade? Drugo je otići jednom-dvaput, a drugo biti poznat po tome. Samo oštro braniti ovo što imamo, tj. ovo malo što je ostalo...
 
Mislim da bi i mi mogli da imamo šta da pokažemo turistima... Doduše, u koliko duboka go*na smo ušli, verovatno za 10-tak godina... Do tad se čuva da bi uopšte ostalo. Kolega Capreolus, ja sam na strani surovog zakona. Žao mi je dečaka, al koji moj krade? Drugo je otići jednom-dvaput, a drugo biti poznat po tome. Samo oštro braniti ovo što imamo, tj. ovo malo što je ostalo...
Stoji kolega, i ja sam za postovanje i surovu primenu zakona, mislim da su i moji postovi uvek u tom duhu, jer evo nas gde smo zbog raznih "gledanja" kroz prste itd....godinama gledam njesra na sve strane.

Neko od 20-ak godina jos nije ni zakoracio cestito u zivot.....ybg....


p.s. cujem ovde da je bio neki veliki pomor ribe??? na reci Bosut!!!
Jeste culi nesto o tome i zna li se zasto, ko je zagadjivac????:thumbdown:
 
Cekaj, cekaj, cekaj! Alo, balisticari! Pucao u vis, a metak pao na mladica??? Izvini, koliko daleko bio mladic? Par kilometara? Nemojte bre da se brukamo, lovci!

Sto se tice pucanja uopste, ako je dozvoljeno ubiti ribokradicu, moze. ALI, nemojte da opravdavate pokusaj ubistva dok je pocinilac u begu. Pa to ne sme da uradi ni policajac kad juri opasnog kriminalca (koji nije naoruzan vatrenim oruzjem).

Oruzje je dato ribocuvaru da brani svoj zivot, a ne da izigrava kauboja. Da je predvidjeno drugacije, onda bi imao prava da hapsi, nosio pendrek i lisice i isao u paru sa jos jednim kolegom. Tj. bio bi policajac. Ako neko misli da unapredi nacin na koji se kaznjavaju ribokradice, to moza drugacije. Br. 1 je kamera. Snimi lopuzu pa nek se cese posle. E ako tada pokusa da oduzme ili unisti kameru ribocuvaru kako bi uklonio dokaze, eto ti situacije za licnu odbranu.
 
Ma dobro. Hteo sam da kazem da je taj definitivno usmerio oruzje ka ljudima. Ne vidim opravdanje za to. Covek ne sme da strada zbog zivotinje, svidjalo se to nekome ili ne. Ima zatvora, pa neka lezi. A poznato je da ce u zatvoru biti dovoljno kaznjen od strane ,,ljubitelja zivotinja" i drugih ,,egzoticnih stvari" :)
 
ne razumem sta ce cuvaru oruzje!? ne mogu da se ne pitam kako bi se zavrsilo da su pecarosi krenuli na pecanje naoruzani! smatram da je cuvaru jedino oruzje olovka pa neka pise kazne, a ko nema da plati ima bre da rinta 6 meseci i da cisti i obalu i reku pa da vidis kako ce da se opameti
 
Ma dobro. Hteo sam da kazem da je taj definitivno usmerio oruzje ka ljudima. Ne vidim opravdanje za to. Covek ne sme da strada zbog zivotinje, svidjalo se to nekome ili ne. Ima zatvora, pa neka lezi. A poznato je da ce u zatvoru biti dovoljno kaznjen od strane ,,ljubitelja zivotinja" i drugih ,,egzoticnih stvari" :)

Druže, ne verujem da će biti kažnjen "...od strane ,,ljubitelja zivotinja" i drugih ,,egzoticnih stvari"..."

ne razumem sta ce cuvaru oruzje!? ne mogu da se ne pitam kako bi se zavrsilo da su pecarosi krenuli na pecanje naoruzani! smatram da je cuvaru jedino oruzje olovka pa neka pise kazne, a ko nema da plati ima bre da rinta 6 meseci i da cisti i obalu i reku pa da vidis kako ce da se opameti

Šta će mu? Pa da se odbrani, ako krenu da ga napadnu. Recimo tri ribokradice i on sa olovkom. Tri ribokradice sa tri noža (uvek treba da se nešto preseče, odseče, znate i sami....) Ne moraju uopšte biti veliki noževi, eto nek su i 5 cm sečiva. Ubod toga može biti koban. Ja smatram da ko se opredeli na jednu vrstu zločina, neće mu biti teško da počini i drugu, pogotovo kad mu kroz glavu proleti jedan deo stvari koje će mu se desiti (ćuza, kazna, marka na glavi: e, to je taj...:tajna: )
Al opet, to je mišljenje jednog čoveka. Lično sam za generalno pooštrenje svih kazni kod nas, jer smo generalno stoka i bole nas dokle god može....
Toliko.
Pozdrav.
 
Ajde ljudi pitajte kolegu iz Kanade sa ovog foruma pod nikom Lovac na potezu koja ovlašćenja ima ribolovačka služba u Kanadi i Americi. Između ostalog veća nego policija. Na pr. mogu bez naloga da uđu u kuću i da je pretresu, a ako vas uhvate u krivolovu oduzimaju sve od mašinice, preko čamca do automobila !!!
 
Ja sam misljenja da lovacke i ribolovacke sluzbe budu maximalno opremljene i oruzjem i svom ostalom opremom, plus terenska vozila i sa velikim ovlascenjima jer se jedino tako uspesno moze suzbijati krivolov.
I odgovarajuca obuka za reagovanje u svim situacijama.
Kazne su vec poseban deo i time se bave sudovi.

Besmisleno je da lovocuvar ili ribocuvar ide sa olovkom....
A Lovac na potezu je vise nego odlicno opisao i recju i slikom kako funkcionise lovocuvarska sluzba i to uspesno u Kanadi na temi Samostrel.
 
Рибочува носи оружије да бих заштитио себе..Оружије се користи само у случају опасности по његов живот или живот колега..Потезање оружија од стране Рибочувара и употреба истог (опаљење) Није дозвољено..Сем понављам у случају угрожавања зивота.Рибочувар може извадити оружије из спремишта(футроле) то јест кратке цеви али не сме имати метак у цев.Само онда када рибокрадица са собом носи хладно оружије..Оружије дуге цеви се носи у рукама али не сме бити метак у цев нити се сме уперити у Риболовце..Опаљење никако није дозвољено у сличају да рибокрадице се дају у бег..
Рибочувари су дужни да рибокрадице добром организацијом ухвате на делу а и најбоље је сликати или снимити..цео ток рибокрађе...
Тако да овај рибочувар није имао разлога уопште опалити ни у вис..или било где!!
П.С. случај треба пријавити Министраству..
Сви закупци вода од стране Министарства за Водопривреду и Србија шуме..Добијау фонд за осавремењавање својих служби.Како техником тако и оружијем и осталим потребама..
Ствар је следеца корисници често тај новац гурају у џеп и рибочуварима ћорак за опрему..
Поздрав од Рибочуварске слузбе Морава 1 наш пример је да наши управници вода улажу у рибочуваре.Једна од најбоље опремљена слижба.ја сам се чудио када сам видео рибочуваре из Ниша који нису имали ни чизме а камо ли опрему..
Биши рибочувар......
 

Back
Top