probadanje u cmaru

caoj

Zainteresovan član
Poruka
138
Zadnjh par dana osecam povremeno probadanje (ziganje) u cmaru.Samo me onako ispreseca, skocim sa stolice koliko me zigne, pa onda malo blaze 10tak puta, pa prestane neko vreme, pa opet..Mislite li da bih se trebala javiti doktoru.
Inace sto se stolice tice sve je ok kao i uvek, nikad sa tim nisam imala problema.
Inace 21god imam
 
Zadnjh par dana osecam povremeno probadanje (ziganje) u cmaru.Samo me onako ispreseca, skocim sa stolice koliko me zigne, pa onda malo blaze 10tak puta, pa prestane neko vreme, pa opet..Mislite li da bih se trebala javiti doktoru.
Inace sto se stolice tice sve je ok kao i uvek, nikad sa tim nisam imala problema.
Inace 21god imam

Da sad ne gnjavim sa nekim podpitanjima,koja se sigurno mogu postaviti,mislim da je dobro da se javis lekaru.
 
Nema veze stolica sa cmarom.
Ako nemas krvi u njoj ili drugih primesa i ako je redovna,tim bolje,ali ako te toliko boli da poskakujes dok sedis,ocigledno postoji razlog.
Ako to neko strucan ne utvrdi,kako ces znati da "razlog nije valjan"?
U svakom slucaju,sta god da je,nece te ubiti,pa mozes i cekati.
Odluka je tvoja.
 
Pa ne bih da mi dzaraju po cmaru bez nekog valjanog razloga.. Ako mi je stolica ok i tako to valjda ne moz da bude nista zabrinjavajuce, jel?

Ja imam ponekad slične bolove, kao da mi neko zabije iglu u d.upe... kao grč... i to traje par sekundi, a misliš da ćeš umreti koliko boli...
E ako je to, čitala sam i gledala na TV-u, da je to pucanje polipa(valjda je to) u debelom crevu... a oni se verovatno pojavljuju od nepravilne ishrane, sedenja, stresa itd...
Trebala bi otići na neko snimanje debelog creva(gurnu ti neko crevo sa kamericom u guzu pa snime, da vide da nema slučajno tumora)... e sad, ja nisam išla, i ne znam da li to kod nas i postoji...
 
Ja imam ponekad slične bolove, kao da mi neko zabije iglu u d.upe... kao grč... i to traje par sekundi, a misliš da ćeš umreti koliko boli...
E ako je to, čitala sam i gledala na TV-u, da je to pucanje polipa(valjda je to) u debelom crevu... a oni se verovatno pojavljuju od nepravilne ishrane, sedenja, stresa itd...
Trebala bi otići na neko snimanje debelog creva(gurnu ti neko crevo sa kamericom u guzu pa snime, da vide da nema slučajno tumora)... e sad, ja nisam išla, i ne znam da li to kod nas i postoji...

Postoji, a i lekari su stručni i iskusni u lečenju i ako slučajno ima nečega. Nije prijatno, ali treba proveriti, pogotovo ako je neko u porodici imao. Imam dvoje prijatelja koji su imali polipe, operisali u NS, i "kao novi"! Oporavak je išao brzo, i dobro.
Ne znam, valjda treba da ima jošnekih simptoma? Možda na kraju ispadnu hemoroidi? Te stvari bez pregleda baš nikako ne mogu da se znaju .
 
Ma nema sanse da su hemoroidi, nema ni traga krvi, kad kakim nista me ne boli i zavrsim za 10sekundi..Nego mozda je pre to za sedenje, ili ako oce i od sedenja na ladnom betonu :lol:.....Ili rak debelog creva:rumenko:
 
"Ziganje" koje si opisala, moze da ima veze sa spazmom analnog sfinktera (misica), i pravi uzrok se obicno ne zna. Problem je cesci kod zena i osoba mladjih od 45. S obzirom da si zensko i da ti simptomi mogu da dolaze of reproduktivnih organa, bilo bi dobro da te vidi ginekolog. Ako treba, i ginekolozi rade i bazicni rektalni pregled (samo manuelno).
 
Ma nema sanse da su hemoroidi, nema ni traga krvi, kad kakim nista me ne boli i zavrsim za 10sekundi..Nego mozda je pre to za sedenje, ili ako oce i od sedenja na ladnom betonu :lol:.....Ili rak debelog creva:rumenko:


Mogu hemoroidi i da ne krvare...to su obične proširene vene, samo su na nezgodnom (i osetljivom na bol) mestu, a od sedenja na hladnom betonu stradaju i oni, a i ako nisu oni mže da se prehladi - bilo šta tamo dole, tamo i onako ima svašta. Rak debelog ceva ne bude obavezno pri kraju creva, a i većina "rakova" jako dugo ide bez bola - tu bi pre bilo, slično kao što se ponekad dešava kod polipa, nekakve smetnje u smislu promenljive stolice - čas tvrda, čas ... i, šta ja znam, sad tih simptoma ima.. Ako si mlada, najpre će biti ono što piše Bryce. Odeš kod ginekologa, pa pitaš, i sve se razreši... Nemoj sedeti na hladnom, od toga ume da bude tako svašta, razne hronične upale, i ne primetiš, pa tek kad je baš upaljeno, onda se petljaš sa lečenjem kojeg uopšte nije ni miralo biti. Pregledaj se, da ne brineš, verujem da je nešto sasvim banalno. :bye:
 
Pa daaaaaaaaa, zato je meni taj bol poznat, jer pre par godina secam se vrlo cesto kad dobijem menstruaciju imala sam takve bolove, ali samo u tom periodu.. I onda ga dugo nije bilo.. Mada sad i nisam dobila, al` treba ovih dana, moguce da je sa tim povezano nekako..
 
@wild_child:
Zenski reproduktivni organi su u bliskoj anatomskoj vezi sa rektumom i analnim kanalom pozadi, a sa mokracnom besikom napred, tako da kod zena, ukoliko se zale na simptome vezane za napred navedene organe, uvek treba misliti i na reproduktivne organe. Zato "Caoj", ili se javi ovde na forumu za ginekoloska pitanja, ili idi reda radi kod ginelokoga (na kraju krajeva, imas duznost prema sebi da jednom godisnje ides kod ginekologa za Pap bris, ako ista).
 
Pa da, idem redovno, bila skoro na kolposokopiji i sve ok..nemam pojma, ovo nekako kao da mi je povezano sa menstruacijom a ne znam kako..

Kolposkopija je pregled grlica materice, znaci samo grlica, ali ne i materice i jajnika. Sledeci put na pregledu objasni ginekologu kakve smetnje imas i da si primetila da ti se cini da je povezano sa menstruacijom. Ginekolog ce najbolje znati sta, i da li neki dodatni pregled treba da se uradi.
 
Ajd' da ne otvaram novu temu. Moze li mi neko reci koliko je zeznut taj rektalni pregled? Javio sam se lekaru zbog krvi u stolici, pa me poslala kod hirurga. Kaze da nece da mi rade nekim crevom (utesila me), vec samo prstom i jos necim. Uzas zivi, pa razmisljam da li da idem.... Ne znam nikog ko je to radio, znam ko je radio to sa crevom, i znam da je mnooogo zeznuto. Ovo je "samo" prst, i bris da uzme.
 
Ajd' da ne otvaram novu temu. Moze li mi neko reci koliko je zeznut taj rektalni pregled? Javio sam se lekaru zbog krvi u stolici, pa me poslala kod hirurga. Kaze da nece da mi rade nekim crevom (utesila me), vec samo prstom i jos necim. Uzas zivi, pa razmisljam da li da idem.... Ne znam nikog ko je to radio, znam ko je radio to sa crevom, i znam da je mnooogo zeznuto. Ovo je "samo" prst, i bris da uzme.

Ja sam pre jedno 2 godine obavio sve moguce preglede debelog creva: to sa prstom, rektoskopiju i na kraju irigografiju.
Sa prstom uopste ne boli i traje u vrh glave 30-ak sekundi(ako ne i manje)
 

Back
Top