probadanje u cmaru
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: probadanje u cmaru

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Reputaciona moć
    26

Podrazumevano probadanje u cmaru

Zadnjh par dana osecam povremeno probadanje (ziganje) u cmaru.Samo me onako ispreseca, skocim sa stolice koliko me zigne, pa onda malo blaze 10tak puta, pa prestane neko vreme, pa opet..Mislite li da bih se trebala javiti doktoru.
    Inace sto se stolice tice sve je ok kao i uvek, nikad sa tim nisam imala problema.
    Inace 21god imam

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Re: probadanje u cmaru

Citat Original postavio caoj Pogledaj poruku
    Zadnjh par dana osecam povremeno probadanje (ziganje) u cmaru.Samo me onako ispreseca, skocim sa stolice koliko me zigne, pa onda malo blaze 10tak puta, pa prestane neko vreme, pa opet..Mislite li da bih se trebala javiti doktoru.
    Inace sto se stolice tice sve je ok kao i uvek, nikad sa tim nisam imala problema.
    Inace 21god imam
    Da sad ne gnjavim sa nekim podpitanjima,koja se sigurno mogu postaviti,mislim da je dobro da se javis lekaru.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Reputaciona moć
    26

Pa ne bih da mi dzaraju po cmaru bez nekog valjanog razloga.. Ako mi je stolica ok i tako to valjda ne moz da bude nista zabrinjavajuce, jel?

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Nema veze stolica sa cmarom.
    Ako nemas krvi u njoj ili drugih primesa i ako je redovna,tim bolje,ali ako te toliko boli da poskakujes dok sedis,ocigledno postoji razlog.
    Ako to neko strucan ne utvrdi,kako ces znati da "razlog nije valjan"?
    U svakom slucaju,sta god da je,nece te ubiti,pa mozes i cekati.
    Odluka je tvoja.

Starosedelac Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1633

Pa ne bih da mi dzaraju po cmaru bez nekog valjanog razloga.. Ako mi je stolica ok i tako to valjda ne moz da bude nista zabrinjavajuce, jel?
    Ja imam ponekad slične bolove, kao da mi neko zabije iglu u d.upe... kao grč... i to traje par sekundi, a misliš da ćeš umreti koliko boli...
    E ako je to, čitala sam i gledala na TV-u, da je to pucanje polipa(valjda je to) u debelom crevu... a oni se verovatno pojavljuju od nepravilne ishrane, sedenja, stresa itd...
    Trebala bi otići na neko snimanje debelog creva(gurnu ti neko crevo sa kamericom u guzu pa snime, da vide da nema slučajno tumora)... e sad, ja nisam išla, i ne znam da li to kod nas i postoji...

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio maričičak Pogledaj poruku
    Ja imam ponekad slične bolove, kao da mi neko zabije iglu u d.upe... kao grč... i to traje par sekundi, a misliš da ćeš umreti koliko boli...
    E ako je to, čitala sam i gledala na TV-u, da je to pucanje polipa(valjda je to) u debelom crevu... a oni se verovatno pojavljuju od nepravilne ishrane, sedenja, stresa itd...
    Trebala bi otići na neko snimanje debelog creva(gurnu ti neko crevo sa kamericom u guzu pa snime, da vide da nema slučajno tumora)... e sad, ja nisam išla, i ne znam da li to kod nas i postoji...
    Postoji, a i lekari su stručni i iskusni u lečenju i ako slučajno ima nečega. Nije prijatno, ali treba proveriti, pogotovo ako je neko u porodici imao. Imam dvoje prijatelja koji su imali polipe, operisali u NS, i "kao novi"! Oporavak je išao brzo, i dobro.
    Ne znam, valjda treba da ima jošnekih simptoma? Možda na kraju ispadnu hemoroidi? Te stvari bez pregleda baš nikako ne mogu da se znaju .
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Reputaciona moć
    26

Eh, tumor, samo mi jos to fali, pa bilo bi valjda jos nekih simtoma..
    Nesto me strah da odem na taj pregled, uopste od toga da mi nesto gurnu u..al ako bude moralo..

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Možda vredi potražiti na internetu, valjda ima negde o simptomima raznih crevnih bolesti i poremećaja..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Reputaciona moć
    26

Nigde maltene nisam nasla za ovo ziganje, a guglala sam..A za te polipe i sve ostalo simtom je krvava stolica, al kod mene je daleko od toga, skroz normalnu stolicu imam..

Starosedelac Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1633

Eh, tumor, samo mi jos to fali, pa bilo bi valjda jos nekih simtoma..
    Nesto me strah da odem na taj pregled, uopste od toga da mi nesto gurnu u..al ako bude moralo..
    Ma ja mislim da to nije ništa strašno...
    A za ovo guranje bi nešto rekla al me sramota...

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa dobro, je l lepo reci da vas boli du.pe?

(Nisam mogla da odolim, izvinjavam se).

Moderator wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    992

Bice da su hemeroidi...ili ti dupe daje signal da previse sedis
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Reputaciona moć
    26

Ma nema sanse da su hemoroidi, nema ni traga krvi, kad kakim nista me ne boli i zavrsim za 10sekundi..Nego mozda je pre to za sedenje, ili ako oce i od sedenja na ladnom betonu .....Ili rak debelog creva

Početnik
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

"Ziganje" koje si opisala, moze da ima veze sa spazmom analnog sfinktera (misica), i pravi uzrok se obicno ne zna. Problem je cesci kod zena i osoba mladjih od 45. S obzirom da si zensko i da ti simptomi mogu da dolaze of reproduktivnih organa, bilo bi dobro da te vidi ginekolog. Ako treba, i ginekolozi rade i bazicni rektalni pregled (samo manuelno).

Moderator wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    992

A u kom smislu od reproduktivnih organa?
    Mislim kao manifestacija cega
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Ma nema sanse da su hemoroidi, nema ni traga krvi, kad kakim nista me ne boli i zavrsim za 10sekundi..Nego mozda je pre to za sedenje, ili ako oce i od sedenja na ladnom betonu .....Ili rak debelog creva

Mogu hemoroidi i da ne krvare...to su obične proširene vene, samo su na nezgodnom (i osetljivom na bol) mestu, a od sedenja na hladnom betonu stradaju i oni, a i ako nisu oni mže da se prehladi - bilo šta tamo dole, tamo i onako ima svašta. Rak debelog ceva ne bude obavezno pri kraju creva, a i većina "rakova" jako dugo ide bez bola - tu bi pre bilo, slično kao što se ponekad dešava kod polipa, nekakve smetnje u smislu promenljive stolice - čas tvrda, čas ... i, šta ja znam, sad tih simptoma ima.. Ako si mlada, najpre će biti ono što piše Bryce. Odeš kod ginekologa, pa pitaš, i sve se razreši... Nemoj sedeti na hladnom, od toga ume da bude tako svašta, razne hronične upale, i ne primetiš, pa tek kad je baš upaljeno, onda se petljaš sa lečenjem kojeg uopšte nije ni miralo biti. Pregledaj se, da ne brineš, verujem da je nešto sasvim banalno.

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio wild_child Pogledaj poruku
    A u kom smislu od reproduktivnih organa?
    Mislim kao manifestacija cega
    Predpostavljam da može biti reči o nekakvoj upali, ali ti unutrašnji bolovi tako umeju da se reflektuju... na sasvim drugo mesto.. Ma, ništa bez pregleda..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Reputaciona moć
    26

Pa daaaaaaaaa, zato je meni taj bol poznat, jer pre par godina secam se vrlo cesto kad dobijem menstruaciju imala sam takve bolove, ali samo u tom periodu.. I onda ga dugo nije bilo.. Mada sad i nisam dobila, al` treba ovih dana, moguce da je sa tim povezano nekako..

Početnik
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@wild_child:
    Zenski reproduktivni organi su u bliskoj anatomskoj vezi sa rektumom i analnim kanalom pozadi, a sa mokracnom besikom napred, tako da kod zena, ukoliko se zale na simptome vezane za napred navedene organe, uvek treba misliti i na reproduktivne organe. Zato "Caoj", ili se javi ovde na forumu za ginekoloska pitanja, ili idi reda radi kod ginelokoga (na kraju krajeva, imas duznost prema sebi da jednom godisnje ides kod ginekologa za Pap bris, ako ista).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2007.
    Reputaciona moć
    26

Pa da, idem redovno, bila skoro na kolposokopiji i sve ok..nemam pojma, ovo nekako kao da mi je povezano sa menstruacijom a ne znam kako..

Početnik
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa da, idem redovno, bila skoro na kolposokopiji i sve ok..nemam pojma, ovo nekako kao da mi je povezano sa menstruacijom a ne znam kako..
    Kolposkopija je pregled grlica materice, znaci samo grlica, ali ne i materice i jajnika. Sledeci put na pregledu objasni ginekologu kakve smetnje imas i da si primetila da ti se cini da je povezano sa menstruacijom. Ginekolog ce najbolje znati sta, i da li neki dodatni pregled treba da se uradi.

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    57

Ajd' da ne otvaram novu temu. Moze li mi neko reci koliko je zeznut taj rektalni pregled? Javio sam se lekaru zbog krvi u stolici, pa me poslala kod hirurga. Kaze da nece da mi rade nekim crevom (utesila me), vec samo prstom i jos necim. Uzas zivi, pa razmisljam da li da idem.... Ne znam nikog ko je to radio, znam ko je radio to sa crevom, i znam da je mnooogo zeznuto. Ovo je "samo" prst, i bris da uzme.
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

za iste simptome ja sam dobila uput za gastroentrologa i idem sutra (( i mene su uplasili svakakvim pricama pa bi i ja volela da nam neko objasni kakav je pregled. hvala

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    57

Jesi li isla? Kako je bilo?
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Moderator 8-Mile RD (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Citat Original postavio dulebass Pogledaj poruku
    Ajd' da ne otvaram novu temu. Moze li mi neko reci koliko je zeznut taj rektalni pregled? Javio sam se lekaru zbog krvi u stolici, pa me poslala kod hirurga. Kaze da nece da mi rade nekim crevom (utesila me), vec samo prstom i jos necim. Uzas zivi, pa razmisljam da li da idem.... Ne znam nikog ko je to radio, znam ko je radio to sa crevom, i znam da je mnooogo zeznuto. Ovo je "samo" prst, i bris da uzme.
    Ja sam pre jedno 2 godine obavio sve moguce preglede debelog creva: to sa prstom, rektoskopiju i na kraju irigografiju.
    Sa prstom uopste ne boli i traje u vrh glave 30-ak sekundi(ako ne i manje)
    Fake MC's, they always act hard
    But won't walk the street without they bodyguard

Slične teme

1. probadanje
    Autor caoj u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.03.2008., 21:06
  2. probadanje u grudima
    Autor alix u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.03.2006., 00:50
  3. Kasljanje i probadanje u plucima